بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

هنگامی که پوست جوان می باشد و هنوز زیبایی خود را از دست نداده است، چروک و خط های روی پیشانی وجود ندارد. اما کم کم و با بالا رفتن سن پوست این قابلیت خود را از دست میدهد. با بالا رفتن سن خط ها و چروک های زیادی بر پیشانی او دیده می شود. به این خاطر که خط های پیشانی و اخم تاثیر منفی بر ظاهر شخص می گذارد خیلی از اشخاص برای از بین بردن و درمان آن به استفاده کردن از سموم عصبی که به آن بوتاکس می گویند روی آورده اند.

بوتاکس پیشانی برای برطرف کردن چین و چروک های ناشی از اخم در قسمت پیشانی است. بوتاکس پیشانی در مرکز بوتاکس ایران با بهترین برندها انجام میشود. هنگامی که بوتاکس پیشانی به محل وارد و تزریق می شود ماهیچه به سمت بالا کشیده خواهد شد و خط ها و چین ها دور و محو می شوند، با استفاده از این مواد می توان از به وجود آمدن خط بر روی پیشانی جلوگیری کرد و یا حداقل آنها را کم نمود و درمان کرد. طبق تحقیقات استفاده کردن از بوتاکس پیشانی تاثیر خوبی بر رفتار شخص می گذارد و کسانی که از تزریق بوتاکس برای برطرف کردن خط های پیشانی و اخم استفاده می نمایند توانسته‌اند تا افسردگی را درمان کنند.

بوتاکس پیشانی

روش های بوتاکس پیشانی

عموماً بوتاکس پیشانی دارای چند مرحله می باشد که در اینجا به آن مراحل اشاره خواهیم کرد:

اول بیمار بر روی تخت مخصوص که پشت آن به حالت نیمه نشسته می باشد بنشیند، بعد از آن قسمت و محلی که قرار است در آن بوتاکس پیشانی گردد کاملا پاکسازی و تمیز شود. به کمک ماژیک های مخصوص پوست در قسمت هایی که قرار است بوتاکس پیشانی در آنجا انجام گیرد نشانه‌گذاری گردد و محل دقیق تزریق در افراد گوناگون متفاوت میباشد و کاملاً بسته به عملکرد ماهیچه در زمان چروک شدن پیشانی خواهد بود.

بوتاکس پیشانی برای درمان و برطرف کردن خط های افقی بر روی پیشانی نیز کارایی دارد و عموماً با بوتاکس پیشانی برای بالا بردن ابرو استفاده می شود چون اگر بوتاکس تنها به عضلات پیشانی تزریق شود سبب سنگینی و در برخی موارد سبب افتادگی ابرو ها می گردد.

بعد از اینکه محل دقیق انجام بوتاکس مشخص شد مواد به عضله تزریق می گردد، این تقریباً یک تا دو دقیقه زمان‌بر خواهد بود، بعد از انجام بوتاکس پیشانی فشار مقداری به عضله شخص وارد می گردد تا از کبود شدن آن ممانعت شود و در پایان همه نشانه گذاری ها از روی پوست تمیز و پاکسازی میشود.

1. بوتاکس پیشانی در خانه

برخی می پرسند تزریق بوتاکس درد دارد؟ ما روش خانگی را معرفی میکنیم. یکی از نشانه های پیری پیشانی و پوست چین و چروک به وجود آمده میباشد که در اول از پیشانی ظاهر می شود با شیوه های هوشمندانه و درست قابل درمان است. درمان های زیادی در رابطه با بوتاکس پیشانی میباشد اما این مرتبه به دنبال نسخه های طب سنتی و روش ها و شیوه های کاملا گیاهی می رویم تا خط های مزاحم بر روی پیشانی را برطرف کنیم.

2. بوتاکس پیشانی توسط هویج و تخم مرغ

یکی از روش های خانگی برای برطرف کردن چین و چروک و پیری صورت استفاده از سفیده تخم مرغ و هویج می باشد که به جوانسازی پوست کمک فراوان می نماید. ترکیباتی که در آنها وجود دارد تاثیرات بد خورشید را کم می‌کند و کلاژن را در پوست حفظ می‌کند برای این کار مواد اولیه لازم است که دو عدد هویج و یک سفیده تخم مرغ می باشد، سفیده تخم مرغ را با آب هویج مخلوط کرده و آن را بر روی چین و چروک های صورت به مدت ۲۰ دقیقه به شکل ماسک قرار دهید و بعد با آب سرد آن را دور کنید و این را سه مرتبه در هفته انجام دهید.

3. بوتاکس پیشانی با عسل و وازلین

روش بعدی استفاده از روغن زیتون و عسل و وازلین می باشد این یک کرم چرب است که آنتی اکسیدان و آنزیم پوست را تامین خواهد کرد و بافت های آسیب دیده پوست را جوان میکند و از پیری زودرس جلوگیری خواهد کرد.

برای این باید دو قاشق غذاخوری وازلین و یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری هم روغن زیتون را آماده کنید، وازلین را در یک ظرف بریزید و در حمام آب نمایید هنگامی که ذوب شد همراه با روغن زیتون و عسل مخلوط کنید و در دمای اتاق بماند تا به شکل جامد گردد و به آرامی این کرم را بر پیشانی بمالید بدون اینکه جذب پوست شود آن را پاک کنید و این کار را هر شب تکرار نمایید.

بوتاکس پیشانی چیست؟

بوتاکس پیشانی برای برطرف کردن چین و چروک های قسمت پیشانی و جوانسازی پیشانی انجام می‌گیرد و تزریق بوتاکس پیشانی نتایج خیلی خوبی دارد به همین خاطر محبوبیت زیادی نیز دارد، کسانی که در پیشانی چین و چروک های سطحی و ریز دارند و یا می‌خواهند از چروک های پیشانی جلوگیری کنند از بوتاکس پیشانی استفاده  نمایند.

اما بوتاکس پیشانی به این شکل است که از مریض می خواهند که ابرو را بالا برده طوری که حالت تعجب داشته باشد و پیشانی را بالا قرار دهد همینطور از بیمار می خواهند اخم نماید تا وضعیت چروک مشخص گردد برای بیشتر مریضان نیاز به استفاده از بی‌حسی نخواهد بود در صورت نیاز پزشک از کرم و یا یخ استفاده می نماید.

مراحل تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس خیلی آسان و ساده است و همه مراحل آن نهایتاً ۳۰ دقیقه به طول می انجامد این مراحل به این شکل است:

  1. قبل از اینکه هر اقدام دیگری کنید یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید تا پزشک از نیازهای شما اطلاع یابد و هدف شما از بوتاکس و نتیجه‌ای که مدنظر شما است را بداند.
  2. پزشک از سابقه مریضی‌های شخص و داروهایی که مورد استفاده او بوده اطلاع کامل پیدا کند.
  3. بعد از اینکه برند مناسب و مقدار مورد نیاز از این  مواد انتخاب شد نوبت تزریق خواهد بود.
  4. محل تزریق باید کاملا تمیز و ضدعفونی گردد و اگر نیاز است از بی‌حسی موضعی در آن محل تزریق استفاده گردد.
  5. تزریق به وسیله سرنگ و به دست پزشک متخصص انجام گیرد.
  6. زمان تقریبی برای انجام عمل بوتاکس ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت می باشد.
  7. در پایان بعد از تزریق پزشک همه نکات برای مراقبت خوب را به شخص بیان می‌کند تا در ۲۴ ساعت آینده و بعد از آن این نکات را رعایت کند.

مقدار تزریق بوتاکس برای پیشانی

تعداد واحدهایی که برای بوتاکس پیشانی انجام می شود با توجه به مقدار عمق خط ها و چین و چروک ها ۸ واحد تا ۲۰ واحد می‌باشد و دوز پیشنهادی شرکت سازنده بوتاکس تزریق در ۵ قسمت پیشانی به شکل ۴ واحدی برای هر قسمت است که در کل ۲۰ واحد بوتاکس تزریق می گردد آن هم تنها برای پیشانی.

در بسیاری از موارد اشخاصی که برای درمان چین و چروک پیشانی به کلینیک مراجعه می نمایند، خط های عمودی در بین دو ابرو هم قابل رویت است واحدهای بوتاکس مورد نیاز برای قسمت وسط دو ابرو جدا از پیشانی خواهد بود که برای این قسمت هم تا ۲۰ واحد قابل تزریق می باشد.

پزشک زیبایی شما امکان دارد با دوز کمتر در جلسه اول شروع به سیر درمان نماید تقریباً ۲ هفته تا ۴ هفته نیاز است تا مقدار تاثیر بوتاکس معین گردد، با توجه به مقدار بوتاکسی که در جلسه اول تزریق شده پزشک به طور دقیق تر تخمین می زند که چند واحد بوتاکس در جلسه دوم برای شما تزریق خواهد شد.

واحدهایی که برای کامل کردن درمان خط های پیشانی شما مورد نیاز است به مقدار انتظار شما از درمان بستگی خواهد داشت، بعضی افراد مراجعه کننده علاقه دارند تنها خط های سطحی پیشانی آنها دور گردد بعضی هم می خواهند که ماهیچه های قسمت پیشانی فلج گردد تا از چروک شدن دوباره کم کم جلوگیری گردد.

قبل و بعد از بوتاکس پیشانی

 

عوامل ماندگاری بوتاکس پیشانی

اما مقدار ماندگاری بوتاکس پیشانی تا سه ماه یا چهار ماه خواهد بود و بعد از آن نیاز است تا دو مرتبه تزریق مجدد انجام گیرد اگر در زمان دقیق تزریق انجام گیرد مدت زمان این فاصله ها برای ترمیم کم خواهد شد. چگونگی ماندگاری بوتاکس به یک سری عوامل بستگی دارد که در پایین به آنها اشاره خواهیم کرد:

– اولین عامل جنس پوست

ماهیچه ها و جنس پوست خیلی بر مقدار ماندگاری بوتاکس موثر است؛ در برخی اشخاص که ماهیچه های دارای ضخامت زیاد دارند مقدار ماندگاری بوتاکس خیلی کم است. برخی از پزشکان برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد می نمایند که مقدار بیشتری از بوتاکس تزریق گردد که ما توصیه و پیشنهاد نمی کنیم چون امکان دارد سبب فلج شدن عضلات شود. اگر شخص بعد از تزریق کردن بوتاکس اخم کمتری کند مقدار ماندگاری بوتاکس بالا می رود.

– عامل دوم زندگی روزمره

یکی از چیزهایی که سبب ماندگاری بیشتر بوتاکس می گردد زندگی روزمره هر شخص است، افرادی که فعالیت های ورزشی خیلی سنگین دارند بوتاکس بر روی آنها تاثیر کمتری خواهد داشت چون این اشخاص متابولیسم بدن آنها بالاست و سبب می‌شود تا سم بوتاکس از بین برود. تغذیه خوب هم بر این چیز خیلی تاثیرگذار است و به شادابی پوست هم کمک زیاد میکند.

– عامل سوم مقدار چین چروک ها

چین و چروک هایی که بر روی پیشانی به وجود می‌آید به دو دسته استاتیک و داینامیک تقسیم می گردد.

استاتیک همان خط هایی میباشد که همیشه بدون اینکه عضلات صورت را حرکت دهید بر روی چهره واضح هست برای برطرف کردن این چروک‌ها که عمیق می باشند بهتر است از شیوه‌های غیر از بوتاکس استفاده شود و چروک های داینامیک خط هایی می باشند که زمان اخم کردن و یا خندیدن ظاهر می‌شود و در حالت عادی اثری مشاهده نمی‌کنید این خط ها عموماً به وسیله بوتاکس درمان میشوند.

برای برطرف کردن چین و چروک هایی که بر روی پیشانی است حتماً به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید که تبحر کافی و مهارت لازم را داشته باشد چون بوتاکس پیشانی خیلی حساس است و نیاز است تا پزشک دارای تجربه باشد.

 

عوامل ماندگاری بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی و ابرو

در لایه های خیلی عمیق پوست کلاژن می باشد اما هنگامی که سن انسان افزایش پیدا می کند آنها هم از بین خواهند رفت، کلاژن برای حمایت از پوست کارایی دارد و سبب می گردد تا پوست محکم به چهره بچسبد با از بین رفتن کلاژن پوست افتاده و شل خواهد شد و به دلیل فعالیت ماهیچه ها در قسمت ابرو و پیشانی و اطراف چشم می افتد.

هنگام اخم نمودن ماهیچه هایی که برای عقل است پوست را به طرف پایین بینی حرکت خواهند داد به این ماهیچه‌ها راه راه هم می‌گویند و برای پایین آوردن ابرو نقش‌آفرینی می‌کنند و در زمان خندیدن و تبسم ماهیچه هایی که برای اطراف چشم است پیشانی را به طرف پایین میکشد، این ماهیچه ها حلقوی چشم گفته می شود که سبب به وجود آمدن چین و چروک در اطراف چشم و پیشانی می گردد.

هنگامی که کلاژن از بین می رود و رنگ پوست و پیری با هم همزمان شده و کشش مکرر ابرو و عضلات در اطراف چشم برای یک زمان طولانی به وجود می‌آید و سبب افتادگی ابرو و پیشانی می گردد و این سبب می شود تا چهره پیر تر به نظر آید و در این صورت است که خیلی ها به دنبال بوتاکس ابرو و پیشانی هستند.

مزایای بوتاکس پیشانی

بوتاکس مزایای زیادی دارد، اولین مزایای بوتاکس پیشانی این است که خط های روی پوست از بین می رود و این عمل سبب می گردد که عضلات قسمت پیشانی صاف گردد، بعد از اینکه عضلات شل شد دیگر نخواهید توانست اخم کنید، در نتیجه خط ها از پیشانی محو می گردد و از ویژگی‌های دیگر بوتاکس در پیشانی این است که سردرد را هم درمان می‌کند، این شیوه نسبت به بقیه شیوه‌ها برای جوان سازی پوست از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه می باشد و همگانی شده است.

1. نتیجه ی خوب بوتاکس

انجام بوتاکس پیشانی برای از بین بردن چروک ها و جوانسازی پیشانی انجام می‌گیرد، تزریق بوتاکس اصولاً نتایج خیلی خوبی هم داشته است به همین خاطر طرفداران زیادی نیز دارد کسانی که در پیشانی چروک های سطحی و ریز دارند و یا تمایل دارند از قرار گرفتن چروک ها بر روی پیشانی پیشگیری کنند استفاده از بوتاکس بهترین گزینه می باشد.

2. ماندگاری بوتاکس پیشانی

ماندگاری بوتاکس هم به یک سری عوامل گوناگون مانند برند بوتاکس و مقدار تزریق و بدن شخص متفاوت می باشد، اما ماندگاری بوتاکس بین ۴ ماه تا ۶ ماه می باشد.

طبق تحقیقی که یک سایت انجام داده است یکی از قسمتهایی که مریضان از درمان آن لذت بیشتری می برند نتایجی است که در طولانی مدت مشاهده می‌کند و اثرات آن به طور کلی تقریباً ۳ ماه تا ۶ ماه به طول می‌انجامد که میانگین نتایج بعد از تقریبا ۴ ماه آغاز به برطرف شدن خواهد کرد.

شیوه درمانی هم در طول عمر و همین طور نتایج یک مریض با مریض دیگر متفاوت می باشد، به طور مثال مردان عموماً بیشتر از خانم ها به بوتاکس پیشانی نیاز خواهند داشت و نتایج بوتاکس عموماً ظرف چند روز بعد از انجام این عمل ظاهر می‌گردد، اما با این نتایج کامل امکان دارد برای تقریباً یک هفته تا دو هفته قابل رویت نباشد.

عوارض بوتاکس پیشانی

بعضی از اشخاص بعد از اینکه بوتاکس پیشانی را انجام دادند موقتاً دچار عوارض بوتاکس شدند مثل سردرد، کبودی و ورم و حالت تهوع می گردند، این عوارض عموماً چند ساعت و گاهی اوقات تا چند روز بعد از بوتاکس از بین می رود تا الان هیچ عارضه جانبی در رابطه با تزریق بوتاکس وجود نداشته است که خطرناک باشد، اما در هر حال شخص باید قبل از انجام بوتاکس با پزشک مشورت کند.

بعضی از کسانی که به بیماری های عضلانی و عصبی مبتلا می باشند امکان دارد بعد از انجام بوتاکس دچار یک سری مشکلات خطرناک و جدی گردند.

1. پشیمانی از بوتاکس پیشانی

بوتاکس از مواد تاثیر گذار برای زیبا کردن پوست چهره می باشد، این شیوه علاوه بر اینکه چین و چروکهای صورت را برطرف می‌کند و به جوان سازی آن کمک می نماید ویژگی درمانی هم دارد.

بعضی از اشخاص که مشکل عرق بیش از اندازه در قسمت‌های کف دست و یا زیر بغل دارند می‌توانند برای درمان عرق دست و پا با بوتاکس بهبود یابند چون با تزریق کردن این دارو باکتری خاصی در قسمت ماهیچه های چهره وارد می‌گردد و سبب می‌شود تا ماهیچه ها از کار بیفتد و در قسمت تزریق شده ترشحات کاملاً برطرف می‌گردد.

اما برای جلوگیری از این مشکلاتی که بیان شد این مقاله را باید با دقت مطالعه کنید و یک متخصص خوب را انتخاب کنید آنچه بیان شد احتمال پشیمان شدن بعد از این عمل را به شدت کم می کند.

2. سردرد بعد از بوتاکس پیشانی

سردرد بعد از بوتاکس یکی از عوارض بوتاکس میباشد که طبیعی است و بعد از گذشت ۲۴ ساعت برطرف خواهد شد. باید به این مسئله دقت داشته باشید که این سم به دست دکتر و در مراکز و کلینیک های پوست انجام گیرد و در غیر اینصورت عوارضی مانند افتادگی پلک و ابرو به دنبال خواهد داشت؛ بنابراین احتیاط در همین است که ریسک نکنید و این را در سالن های زیبایی انجام ندهید بلکه به کلینیک ها مراجعه کنید.

3. افتادگی پلک بعد از بوتاکس پیشانی

افتادگی پلک بعد از عمل تزریق می گردد که از نظر ظاهر صورت شخص دستخوش یک سری تغییرات می گردد، با مبتلا شدن به این عارضه شاهد این هستیم که در صورت تقارن به وجود نمی آید و می تواند برای اشخاص ناخوشایند باشد چون از نظر تقارن در صورت یکی از فاکتورها و عوامل خیلی مهم می باشد باید توجه داشت افتادگی پلک که به آن پتوز هم می‌گویند همیشگی و دائمی نیست و به شکل موقت به وجود می‌آید و آن را در چهره اشخاص مشاهده می‌کنیم.

خوشبختانه بعد از گذشت چند هفته این عارضه برطرف می‌گردد و نیازی به دغدغه در این رابطه نیست. افتادگی پلک به شکل متوسط بین ۴ هفته تا ۶ هفته کم کم و خود به خود برطرف می گردد، اما باید بیان کرد که در خیلی موارد این ماندگاری بیش از ۶ هفته طول می کشد.

معایب بوتاکس پیشانی

بوتاکس مانند بقیه شیوه‌ها برای جوان سازی چهره یک سری عوارض دارد و بوتاکس پیشانی امکان دارد در برخی از موارد سبب عفونت پوست و ورم گردد، برخی از اشخاص بعد از انجام این عمل حساسیت های آلرژی خواهد شد.

از معایب دیگر آن حالت تهوع، خارش، سر درد، قرمزی و کبودی است که خیلی طبیعی می باشد و بعد از یک مدت دور می گردد؛ متاسفانه نتیجه بوتاکس موقت است و بعد از گذشت چند ماه از بین خواهد رفت و باز پوست به همان حالت قبلی برمی‌گردد بعد از اینکه نتایج بوتاکس را مشاهده کردید می توانید برای انجام آن اقدام نمایید.

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس پیشانی

آنچه باعث شده است اشخاص زیادی اقدام به دور کردن خط های روی پیشانی کنند شاید نداشتن عوارض این عمل باشد، البته اگر این عمل بوتاکس در کلینیک نامعتبر و به دست شخصی که نسبت به پزشکی اطلاعی ندارد و یا پزشک غیر متخصص می باشد نه تنها نتایج مثبتی نخواهد داشت، بلکه عوارض زیادی هم بعد از آن ظاهر می گردد.

از شایع‌ترین عوارض مواردی است که در اینجا بیان می شود:

التهاب زیاد، تورم پوستی، عفونت پوست، خونریزی شدید محل و نامتقارن شدن صورت و احساس درد زیاد در محل بوتاکس پیشانی. در صورتی که می خواهید از خواص و فواید بوتاکس پیشانی بدون اینکه عوارض داشته باشد استفاده کنید می توانید همین الان با کارشناسان و متخصصان ما در ارتباط باشید و نسبت به نیاز خود از آنها مراحل درمانی دریافت کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی

بعد از انجام تزریق پیشانی باید یک سری مراقبت های بعد از بوتاکس را انجام داد از جمله آنها این موارد می باشد:

حداقل تا چند ساعت بعد از انجام بوتاکس باید از ماساژ دادن پیشانی و خوابیدن بر روی آن خودداری شود. چون این کار سبب می شود تا بوتاکسی که انجام شده جابجا گردد و به طرف پلک بالایی حرکت کند.  این امر سبب می شود تا شخص در پلک خود احساس سنگینی نماید و در برخی موارد دچار افتادگی پلک گردد. به همین دلیل پزشکان تاکید میکنند بعد از بوتاکس اصلا نخوابید.

تاثیر بوتاکس پیشانی به صورت طبیعی بر روی پلک و در طول ۷ روز تا ۲۱ روز از بین خواهد رفت اما تا آن وقت برای مقابله با این می توان از قطره ی چشم استفاده کرد.

بعضی از اشخاص بعد از بوتاکس دچار یک سری سردردها می شوند که میتوان از استامینوفن کمک گرفت، امکان دارد پوست شخص در قسمتی که تزریق در آن محل انجام شده مقداری کبود گردد که می‌توان به کمک آرایش آن را بپوشاند این کبودی عموماً در چند روز برطرف می گردد.

تاثیر بوتاکس بعد از سه روز تا ۴ روز کاملاً مشخص می‌شود و نتیجه آن به مقدار بوتاکسی که تزریق گردیده و فیزیولوژی شخص بین دو ماه تا ۷ ماه ماندگاری دارد.

بوتاکس در بدن بعضی از اشخاص زودتر از بقیه حل می گردد، در بعضی از موارد از مریضانی که برای اولین مرتبه از بوتاکس استفاده کرده‌اند درخواست شده تا دو هفته تا سه هفته بعد از انجام تزریق برای تمدید تزریق یا معاینه دو مرتبه به پزشک مراجعه کنند اکثر مریضان باید یک مرتبه یا دو مرتبه در سال بوتاکس را تزریق کنند و این عمل را تکرار نمایید.

بهترین سن برای بوتاکس پیشانی

بعد از این که شخص به ۱۸ سالگی رسید اجازه دارد از بوتاکس استفاده نماید مناسب است از همان سالهای دوران جوانی بوتاکس برای پیشگیری و جلوگیری از به وجود آمدن چروک های دارای عمق تزریق گردد، اما با این وجود در هر سن می توان  بوتاکس پیشانی را انجام داد.

بوتاکس پیشانی برای چین و چروک های خیلی عمیق تاثیر چندانی ندارد و باید با تزریق نمودن ژل همراه گردد؛ بنابراین بوتاکس برای چروکهای سطحی و ریز و یا برای جلوگیری از آمدن چروک ها در سال‌های جوانی تأثیر بهتری خواهد داشت.

بهترین سن برای بوتاکس پیشانی

سن مناسب بوتاکس پیشانی

سوالی که بسیاری از مریضان از ما می‌پرسند این است که در چه سنی برای تزریق بوتاکس پیشانی میتوان اقدام کرد؟ باید در جواب گفت سن خاصی برای بوتاکس وجود ندارد هر شخص با توجه به چین و چروک های صورت و خط هایی که بر روی پیشانی افتاده است تصمیم بگیرد و اگر فردی در بیست سالگی و شخص دیگری در ۴۰ سالگی بر روی پوستتان چین و چروک به وجود آمده می‌تواند برای این کار اقدام نماید.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بعد از اینکه ۱۸ سالگی تمام شد می توان از بوتاکس پیشانی استفاده نمود بهتر است از سن جوانی برای جلوگیری و ممانعت از به وجود آمدن چروک های عمیق تزریق انجام گیرد با وجود این در هر سن می‌توان تزریق کرد، اما بوتاکس برای چروک های خیلی عمیق تاثیر خیلی زیادی نخواهد داشت و باید با ژل همراه گردد؛ بنابراین بوتاکس برای چین و چروک های سطحی یا برای جلوگیری از به وجود آمدن چروک در جوانی تاثیر بیشتری خواهد داشت.

چه افرادی برای بوتاکس مناسب می باشند؟

بهترین افراد برای انجام بوتاکس پیشانی اشخاصی میباشد که از نظر جسمی کاملا سالم هستند و بیماری‌های عصبی و عضلانی هم نداشتند و نه دچار ام اس اند و نه باردار هستند و نه در دوران شیردهی می باشند و سن آنها هم حداقل ۱۸ سال می باشد.

چه کسانی برای بوتاکس پیشانی مناسب اند؟

کسانی که میخواهند پیشانی خود را جوانسازی کنند و برای از بین بردن چروک های سطحی اقدام کنند و یا پیشگیری از به وجود آمدن چین و چروک کنند می‌توانند از بوتاکس پیشانی استفاده نمایند.

اما افرادی که در اینجا بیان می شود نباید به هیچ عنوان از بوتاکس استفاده کنند:

خانم های باردار، کسانی که زیر ۱۸ سال سن دارند، کسانی که بیماری های شدید قلبی عروقی دارند، کسانی که ام اس دارند، کسانی که نارسائی کلیه دارند، کسانی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است و یا عفونت فعال دارند، افرادی که به پروتئین گاوی حساسیت دارند، اشخاصی که واکسیناسیون را تازه انجام داده اند، کسانی که در زمان انجام لیزر موهای زائد است، کسانی که مشکلات انعقاد خون در آنها وجود دارد و افرادی که حساسیت نسبت به بوتاکس دارند.

بوتاکس برای چه کسانی مناسب نیست؟

بوتاکس پیشانی برای برخی از اشخاص مناسب نیست مانند این افراد کسانی که در آن قسمت و ماهیچه های که بوتاکس قرار است در آن تزریق گردد دچار ضعف می باشند، کسانی که افتادگی پلک دارند، کسانی که در چهره خود زخم های خیلی عمیق دارند، افرادی که پوست چهره آنها خیلی ضخیم می باشد و کسانی که چهره آنها نامتقارن می باشد و همینطور اشخاصی که در آن قسمت که قرار است بوتاکس تزریق گردد عارضه های پوستی دارند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

برای اینکه دردی که از بوتاکس پیشانی به وجود می‌آید کم شود پزشک و متخصص قبل از انجام عمل مقداری بی حسی موضعی به قسمت تحت درمان می‌زند، طبق گزارشات اکثر کسانی که تزریق را انجام داده اند درد را احساس نکردند و یا مقدار درد خیلی کم بوده است.

بهترین برند بوتاکس

بوتاکس انواع گوناگونی دارد و در هر کشور با توجه به نیازهای مردم و شرکت‌های دارویی مختلف و ژنتیک اشخاص در آن کشور نوع بوتاکس هم متفاوت است و هر یک از انواع آن طرفداران و محبوبیت خاصی دارد.

معروف ترین انواع آن بوتاکس است که شرکت آلرگان آن را تولید کرده است و از آن جا که برای اولین بار در بازار این محصول ارائه گردید همین اسم بر روی آن مانده است و از نظر کیفیت بین انواع آن تفاوت زیادی وجود ندارد و همه به یک مقدار کارایی دارند چون توسط بهترین شرکت ها در دنیا تولید می گردد.

برند بوتاکس (BOTOX)

اولین نشان تجاری بود که در این زمینه به وجود آمد و برای زیبا سازی پوست یک ماده را تولید کردند که تزریق می شد در زیر پوست  و  در ایالات متحده و اروپا و خیلی از مناطق دیگر در جهان مانند سنگاپور وجود داشت و کم کم محبوبیت خود را در همه جای دنیا به دست آورد.

هزینه بوتاکس

هزینه انجام بوتاکس به عوامل گوناگونی بستگی خواهد داشت پر اهمیت ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت هم در اینجا توضیح داده می‌شود.

1. برند بوتاکس

برند بوتاکس تاثیر بشدت زیادی در هزینه بوتاکس خواهد داشت هر اندازه برند معتبر تر و بهتری باشد هزینه تزریق هم بیشتر خواهد شد، البته برندهای دارای کیفیت و قیمت مناسب هم در بازار وجود دارد اما با وجود این نمی‌توان یک برند خوب را با قیمت ارزان خریداری کرد.

2. میزان بوتاکس مصرفی

اینکه چه مقدار بوتاکس برای شما نیاز است و چه اندازه می‌خواهید تزریق نمایید هم در هزینه تزریق تاثیرگذار خواهد بود قطعاً هر اندازه دوز تزریق بیشتر گردد هزینه آن بیشتر خواهد شد.

3. وسعت ناحیه تزریق و میزان چروک ها

هر اندازه قسمتی که قرار است مورد تزریق قرار گیرد بزرگتر باشد و یا چروک های زیادتری در چهره داشته باشید به همان اندازه بوتاکس هم بیشتر استفاده خواهد شد و دستمزد پزشک هم بیشتر می گردد؛ بنابراین هزینه ی تزریق بالا میرود.

4. میزان دستمزد پزشک

پزشکانی که تجربه و تخصص بیشتری دارند و یا بهترین امکانات و کلینیک ها در اختیار آنها هست قطعاً دستمزد بیشتری از بقیه می‌گیرند و هزینه تزریق بوتاکس به دست این گونه پزشکان ای بالاتر از بقیه می باشد.

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت بوتاکس برای برطرف کردن خط های پیشانی و اخم خیلی زیاد نیست و بسته به یک سری عوامل مانند سن شخص، مقدار عمق چروک ها و تعداد چروک ها و شهری که شخص در آن اقدام به بوتاکس می‌کند خواهد بود، عموماً اکثر افراد توانایی مالی برای بوتاکس پیشانی را دارند.

هزینه بوتاکس پیشانی به واحدهایی که تزریق می‌گردد بستگی خواهد داشت، عموماً برای پیشانی از تزریق خط های افقی و خطای وسط دو ابرو انجام می‌شود که تعداد واحدهای که برای آن نیاز است و بسته به عمق خط ها و مقدار تاثیر گذاری بوتاکس برای هر شخص تغییر می‌کند با این که سازنده اصلی این مواد یک شرکت آمریکایی است اما بعدها به دست سازندگان دیگر و با برندها و نشان‌های تجاری گوناگون به بازار وارد شده است و با توجه به کیفیتی که این محصول دارد هزینه انجام تزریق هم متفاوت میباشد.

برای اینکه از هزینه دقیق آن اطلاع داشته باشید می توانید در جلسه‌ای که با پزشک زیبایی خود مشاوره می کنید در رابطه با قسمت هایی که نیاز به بوتاکس است و تعداد واحدهای آن صحبت نمایید.

 

قیمت بوتاکس پیشانی


سخن پایانی

نتیجه بوتاکس پیشانی به یک سری عوامل گوناگون بستگی دارد به همین خاطر شخص قبل از اینکه تزریق را انجام دهد برای اینکه اطمینان پیدا کند از اینکه بوتاکس برای او مناسب است باید حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کند و عموماً در اولین بار تزریق شخص هر سه ماه تا چهار ماه یک مرتبه تزریق را تکرار کند بعد از این بین تزریق ها فاصله ۴ ماه تا ۶ ماه افزایش یابد. باید مد نظر شما باشد که بوتاکس ماهیچه هایی را که سبب به وجود آمدن چروک بر روی پوست می گردد را فلج می کند و مقداری زمان خواهد برد تا چین و چروک ها به طور کامل از بین بروند.

سوالات متداول در خصوص بوتاکس پیشانی

1- آیا کاری هست که بعد از بوتاکس پیشانی نباید انجام داد؟

بدون مالش یا ماساژ ناحیه تزریق شده تا 4 ساعت پس از درمان، از جمله صورت.

– تا 24 ساعت پس از درمان، ورزش شدید انجام نگیرد.

– به مدت 4 ساعت در حالت ایستاده بمانید – بدون دراز کشیدن به جلو.

– از پوشیدن سر که به طور محکم روی پیشانی قرار می گیرند خودداری کنید.

– برای جلوگیری از کبودی، مصرف بیش از حد الکل یا داروهای رقیق کننده خون ضروری را قبل از درمان کاهش دهید.

2- بعد از بوتاکس چه زمانی می توانم به برنامه ورزشی عادی خود برگردم؟

بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهند. ورزش های سبک بعد از بوتاکس را می توان بعد از 4 ساعت انجام داد اما توصیه می شود تا 24 ساعت از انجام فعالیت های سنگین خودداری شود.

پس از 4 ساعت می توانید ورزش های سبک مانند:

– پیاده روی

– دویدن

– یوگای عمودی (از هر حالتی که شما را صاف یا وارونه دراز کشیده خودداری کنید)

– باغبانی

توصیه می شود قبل از انجام هر گونه ورزش سنگین پس از بوتاکس، 24 ساعت صبر کنید، از جمله:

– تمرین با وزنه

– دویدن در مسافت های طولانی

– یوگا (موقعیت هایی که بدن معکوس می شود)

3- وقتی بوتاکس پیشانی از بین می رود چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که درمان از بین رفت، عضلات شما مانند قبل از تزریق عمل می کنند. این بدان معنی است که چین و چروک هایی که صاف یا کاهش داده اید به آرامی دوباره ظاهر می شوند. شما به سادگی شاهد ظاهر شدن مجدد چین و چروک های قدیمی خواهید بود و هیچ چین و چروک جدیدی نباید ظاهر شود.