لوگوی بوتاکس سنتر
عوارض بوتاکس چیست

عوارض بوتاکس

زیبایی مسئله ای می باشد که برای تمامی افراد مهم می باشد و پوست انسان مهم ترین تاثیر را در زیبایی افراد دارد. به دلایل مختلف و با گذر زمان و بالا رفتن سن افراد چین و چروک هایی در پوست صورت افراد ظاهر می شود که بسیار آزار دهنده می باشد. برای افرادی که به زیبایی اهمیت زیادی میدهند این چین و چروک ها بسیار از نظر زیبایی خطرناک می باشد و باید از بروز بیشتر آنها جلوگیری شود اما عوارض بوتاکس بی کیفیت را نادیده نگیرید.

یکی از راه هایی که از طریق ان میتوان از بروز این چین و چروک ها جلوگیری کرد بوتاکس می باشد. تزریق بوتاکس شاید یک راه حل بسیار مناسب باشد. اما از عوارض بوتاکس نباید غافل شد که باید قبل از تصمیم گرفتن در رابطه با اینکه این تزریق را انجام دهید ابتدا در رابطه با عوارض بوتاکس که ممکن است برای شما داشته باشد آشنا شوید و به طور کاملا آگاهانه انتخاب کنید. سپس در صورت تمایل اقدام به تزریق بوتاکس کنید و بدین وسیله از ایجاد چین و چروک های بیشتر در پوست خود جلوگیری کنید.

عوارض بوتاکس

درمان بیماری ها با بوتاکس

شاید داشتن چهره ای که زیبا و جوان باشد اهمیت بسیار زیادی داشته باشد و این موضوع هم برای آقایان است و هم برای خانم ها. بوتاکس از روش ها تایید شده و به اثبات رسیده است که می تواند چین و چروک های که به دلایل گوناگون مانند کهولت سن و یا نور آفتاب و یا مصرف دارو باعث می شود. که در پوست صورت چین و چروک ها ایجاد شود که از مهم ترین مناطق مستعد ایجاد چروک در صورت گوشه چشم ها و خط لبخند است.

بوتاکس روش علمی و تائید شده می باشد که از یک سم به خصوص به نام بوتولینوم که از نوع آ می باشد که در واقع سم نامبرده یک سم دارویی می باشد و بسیار زیباییی و درمان پیری پوست موثر می باشد. در پزشکی از این نوع سم که در واقع از باکتری به وجود می آید برای درمان خط هایی که در صورت ایجاد می شود استفاده می شود. اما درمان این خطوط در صورت تنها فایده ای نیست که این ماده دارد بلکه در درمان تعریق بالا نیز از این استفاده می شود.

از دیگر روش های که در درمان بیماری ها از بوتاکس استفاده می شود فرم دهی به بینی می باشد که پزشکان با استفاده از بوتاکس می توانند تغیراتی در بینی ایجاد شود. علاوه بر این درمان عرق دست و پا با بوتاکس انجام میشود.

خطرات تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بسیار مهم می باشد و در زیبایی بسیار اثر گذار است به دلیل اینکه تزریق بوتاکس اگر به خوبی و به درستی انجام نشود می تواند خطرات تزریق بوتاکس زیادی را در بر داشته باشد. از مهم ترین توصیه هایی که در رابطه با تزریق بوتاکس به افراد می شود این است که به هیچ عنوان در آرایشگاه های زیبایی اقدام به تزریق بوتاکس نکنید. چون نه تزریق بوتاکس در چنین مکان هایی بهداشتی می باشد و نه فرد تزریق کننده از دانش کافی در این زمینه برخوردار است و عوارض بوتاکس بسیار زیادی را دربر خواهد داشت.

در بسیاری از موارد دیده شده است افرادی که در آرایشگاه ها به بوتاکس لب روی آورده اند محل تزریق کاملا کج شده است. همچنین ممکن است عفونت کرده که این نوع عوارض بوتاکس درمان ناپذیر هستند و یا روند درمانی آن ها بسیار طولانی و خسته کننده می باشد. به این ترتیب تا زمانی فرد که بخواهند عفونت را از محل تزریق خارج کنند محتمل درد بسیار زیادی خواهد شد.

1. عوارض بوتاکس در دراز مدت

تا کنون در خصوص عوارض بعد از بوتاکس مسئله جدی به وجود نیامده است که بتوان از آن به عنوان عوارض بوتاکس نام برد و می توان گفت که تزریق بوتاکس دارای عوارض خاصی نمی باشد. اما نحوه تزریق آن بسیار مهم می باشد و باید توسط فرد متخصص که در این زمینه از دانش کافی برخوردار باشد انجام شود.

اگر شما می خواهید به مدت طولانی و همیشگی از بوتاکس برای جوانی و زیبایی استفاده کنید حتما باید به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید که پزشکان متخصص زیبایی در آن مشغول به فعالیت هستند. چون اگر فرد غیر حرفه ای که تخصص و مهارت کافی در زمینه تزریق بوتاکس ندارد این کار را انجام دهد می تواند صدمات بسیار جبران ناپذیری را فرد وارد کند که از شایع ترین ان ها عدم تقارن می باشد .

اگر از بوتاکس با جنس مرغوب برای این کار استفاده نشود به مرور زمان باعث می شود که پوست مشکلات بسیار زیادی پیدا کند که در واقع همین موضوع از مهم ترین عوارض بوتاکس می باشد. بنابراین همیشه به افراد توصیه می شود چنانچه نمی خواهید با عوارض بوتاکس رو به رو شوید در انتخاب پزشک خود و نوع بوتاکس تزریقی بسیار دقت کنید.

چون شما وقتی به پزشک و کلینیکی مراجعه می کنید که در این زمینه بسیار حرفه ای عمل می کنند و از تیمی مجرب برخوردار هستند. قبل از هرگونه تزریقی ابتدا تمام موارد را که ممکن است برای فرد مشکل ایجاد کند را مورد بررسی قرار می دهد و سپس اقدام به تزریق بوتاکس می کنند تا هیچ گونه عوارض جانبی فرد را تهدید نکند. از مهم ترین عوامل دیگر که به عنوان عوارض بوتاکس شناخته می شود استفاده از بوتاکس ایرانی است.

3. عوارض بوتاکس در جوانی

فرد در سنین جوانی میزان کلاژن سازی در پوستش بسیر بالا می باشد و کلاژن از مهم ترین ماده ها برای زیبایی پوست می باشد. کلاژن تا زمانی که فرد جوان است به میزان لازم در بدنش تولید می شود و تولید کلاژن به اندازه کافی تولید می شود و نیازی به تزریق ماده های جوان کننده می باشد. بهتر است تزریق بوتاکس در سن های بالاتر از سی سال که دیگر پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد انجام شود تا قبل از آن تزریق بوتاکس به هیچ عنوان برای افراد توصیه نمی شود. علاوه بر این یکی از سوالات رایج این است که آیا چروک ها پس از از بین رفتن اثر بوتاکس بدتر میشود؟ اگر در زمان مشخص ترمیم نکنید بله.

در سنین جوانی پوست هم به میزان کافی قادر به تولید چربی می باشد و هم خاصیت کشسانی فوق العاده بالایی دارد و هنوز فرد مستعد درمان برای چین و چروک های پوست خود نشده است. به همین دلیل گفته می شود که بوتاکس برای افراد زیر 30 سال که از مشکل پوستی خاصی برخوردار نیستند کاملا بی معنی می باشد. بوتاکس در جوانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون نه تنها مزیتی برای پوست ندارد. چرا که به علت سلامتی که در این سن پوست به صورت طبیعی دارد می تواند از زیبایی و طراوت و سالم بودن آن کم کند و در سن های بالاتر با مشکلاتی مانند افتادگی پوست صورت رو به رو شوند.

4. عوارض بوتاکس بعد از چند سال

همانگونه که در متن بالا به این موضوع اشاره نمودیم بوتاکس به خودی خود دارای عوارض خاصی نمی باشد اما تبحر پزشکی که می خواهد آن را تزریق کند بسیار مهم می باشد. اگر می خواهید از بوتاکس برای جوانی به مدت طولانی استفاده کنید بهتر است از بهترین بوتاکس با مارک هایی که در بازار وجود دارد استفاده کنید. اگر در زمینه مارک بوتاکس پزشک شما از یک مارک غیر معتبر که نام و نشان ندارد و از سوی مراکز مربوطه تایید نشده است استفاده کنید باعث می شود که پوست شما زیبایی خود را از دست بدهد و حالت شل شدگی و افتادگی در پوست شما ایجاد کند. این صدمات بسیار خطرناک و جبران ناپذیر می باشند و در صورت بروز فرد را با مشکل بسیار بزرگی روبرو خواهند کرد. از این رو به معرفی انواع بوتاکس ایرانی و خارجی پرداختیم.

از آنجایی که ماده بوتاکس مورد استفاده از یک نوع سم خاص گرفته می شود شرایط تولید و نگهدار آن بسیار مهم می باشد و حتما باید به این موضوع که از چه مارکی می خواهید برای بوتاکس خود استفاده کنید اهمیت فراوان دهید. نواحی که به طور مستمر و دائمی مورد تزریق بوتاکس قرار بگیرند به مرور دچار مشکل خواهند شد.

نحوه عملکرد بوتاکس به گونه ای می باشد که اعصاب ماهیچه های منتهی به صورت را مسدود می کند و از این طریق اثر مثبت میگذارد و در دراز مدت این عمل باعث می شود تا به این اعصاب آسیب جدی وارد شود چون در حقیقت سم بوتاکس برای سلامتی انسان مضر می باشد و استفاده آن در دراز مدت و به میزان دوز های بالا خطراتی را در بر خواهد داشت.

خطرات تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس ایرانی

بوتاکس در برند های مختلف و با درجه های کیفیتی گوناگون تولید می شود و تمام کشور ها به طور تقریبی دست به تولید یک نوع بوتاکس زده اند که ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و بوتاکس ایرانی یکی از انواع مختلف بوتاکس می باشد. اما متاسفانه بوتاکسی که در کشور ما تولید می شود به هیچ عنوان از کیفیت مارک های خارجی برخوردار نیست و از لحاظ کیفیت توانایی برابری با آن ها را ندارد و تقریبا بیشتر افرادی که از بوتاکس ایرانی به عنوان یک روش درمانی استفاده کرده اند دچار عوارض بوتاکس شده اند.

همانگونه که خود می دانید مهم ترین فایده استفاده از بوتاکس از بین بردن چین و چروک های صورت می باشد که اگر بوتاکس تزریقی از کیفیت بالایی برخوردار نباشد باعث تورم و کبودی در محل تزریق می شود که بسیار غیر طبیعی می باشد و حتی در بلند مدت باعث ایجاد مشکلات پوستی بسیار شدیدی خواهد شد. مهم ترین عوارضی که به وضوح در افرادی که از مارک های نامعتبر استفاده می کنند فلج شدن ناحیه تزریق می باشد که به طور کامل باعث می شود ناحیه ای که تزریق در آن صورت گرفته است اعصاب خود را از دست بدهد.

علت نارضایتی از بوتاکس ایرانی

از دیگر عوارض بوتاکس کج شدن محل تزریق بوتاکس می باشد، دوبینی شدن تاری دید در چشم ها و حتی از دست دادن قدرت تکلم و صدا و حس سوزن سوزن شدن در محل تزریق از شایع ترین عوارضی می باشد که در بوتاکس های نامرغوب و متاسفانه بعضی از مارک های ایرانی دیده شده است و یک فرد متخصص به هیچ عنوان استفاده از مارک ایرانی بوتاکس را به شما پیشنهاد نخواهد کرد چون به خوبی از عوارض بعدی آن و مشکلاتی که به همراه خواهد آورد اطلاع دارد.

شاید بوتاکس ایرانی نسبت به نوع خارجی از قیمت بوتاکس ارزان تری برخوردار باشد و خیلی از افراد به دلیل همین ارزان تر بودن به سمت ما جلب شوند و آن را جایگزین مناسبی برای مارک های گران خارجی بدانند اما شما در واقع با انتخاب نوع ارزان تر بوتاکس به زیبایی خود صدمه جدی وارد می کنید و در آینده از این انتخاب پشیمان خواهید شد.

عوارض عمومی بوتاکس در صورت

در متن بالا و به صورت مکرر تاکید شده است که بوتاکس اگر توسط یک فرد متخصص و مارک معتبری استفاده شود به هیچ عوارض جانبی خاصی نخواهد داشت.

اما در صورتی که فرد به دلیلی ارزان تر بودن مارک ها و برند ها نامعتبر به استفاده از آنها ترغیب شود ممکن است عوارض بوتاکس بسیار زیادی را برای فرد در پی داشته باشد. از مهمترین این عوارض کج شدن ناحیه تزریق و یا کبودی و ورم های غیر طبیعی در پوست می باشد. در مواردی نیز دیده شده است که فرد بر اثر استفاده کردن از یک مارک نامعتبر برای بوتاکس خود استفاده می کند بسیار شایع می باشد و آسیب دائمی و جبران ناپذیری به زیبایی خود وارد می کند. شما تنها با انتخاب یک مارک معتبر است که قادر خواهید بود زیبایی و جوانی را به صورت خود بازگردانید و با مارک نامعتبر تنها به خود آسیب زده اید.

عوارض عمومی بوتاکس در صورت

  • عوارض بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم شایع ترین نوع درمانی می باشد که برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم استفاده می شود و به خوبی می تواند چروک های اطراف چشم را محو کند. درد تزریق بوتاکس به ناحیه اطراف چشم بسیار بیشتر از سایر نواحی دیگر می باشد و میزان این درد در هر فردی به آستانه تحمل فرد بستگی دارد.

عروق خونی که در ناحیه اطراف چشم وجود دارد در هنگام تزریق سوراخ می شود که این سوراخ شدن می تواند باعث کبودی اطراف چشم شود و تا یک هفته این کبودی در دور چشم باقی بماند. همانگونه که با توجه به اهمیت فراوانی که این موضوع دارد در صورتی که شما برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم خود از مارکی که هیچ اعتباری ندارد و هر پزشکی که در این زمینه تبحر نداشته باشد استفاده کنید ممکن است به بینایی شما آسیب جدی وارد شود و تاری دید در شما به وجود آورد.

از دیگر شایع ترین عوارض بوتاکس در صورت استفاده از سم نوع بی در بوتاکس خشک شدن چشم ها می باد که می تواند هم خطرناک و هم بسیار آزار دهنده باشد. اگر بوتاکسی به بین دو ابرو در افراد تزریق شود و معتبر نباشد می تواند منجر به افتادگی پلک در افراد شود که از مهم ترین دلایل آن تزریق نادرست که باید برای درمان آن منتظر ماند تا بعد از بازه ده روزه اثر بوتاکس از بین برود و سپس برای درمان پلک فرد اقدامات لازم را انجام داد.

عوارض بوتاکس در بارداری

دوران بارداری در طول عمر بانوان می باشد که به مراقبت های بسیار ویژه ای احتیاج دارد و هر مادر بارداری باید در طول مدت بارداری خود از کار هایی پرهیز کند تا به جنین آسیب وارد نشود. سلامت فرزند از هر چیزی برای یک مادر مهم تر می باشد. بوتاکس با توجه به این موضوع که در واقع نوعی سم می باشد که برای سلامتی انسان بسیار مضر می باشد استفاده از بوتاکس در زنان باردار به طور مطلق ممنوع می باشد.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است که بر روی حیوانات انجام شده است پستاندارانی که در طول مدت بارداری به بدن آن ها ماده بوتاکس تزریق شده است باعث شده تا جنین آنها با مشکل کمبود وزن رو به رو شود که بی خطر ترین آن ها می باشد. در بیشتر مواقع مانع رشد جنین می شود و رشد جنین در رحم مادر بعد از تزریق بوتاکس متوقف می شود و یا باعث می شود نوزاد به صورت نارس به دنیا بیاید و قادر نباشد در رحم مادر به درستی رشد کند. در موارد دیگر عوارض بوتاکس در بارداری که در پستانداران مشاهده شده است جنینی که به مادران ماده بوتاکس تزریق شده است زنده به دنیا نیامده است بلکه علائم حیاتی او در رحم مادر قطع شده و فرزند مرده به دنیا آمده است.

به همین دلیل تزریق بوتاکس در دوران بارداری مطلقا ممنوع می باشد چون به طور جدی به سلامت جنین آسیب وارد می کند و ممکن است رشد جنین در رحم مادر متوقف شود و یا نوزاد مرده به دنیا بیاید. همچنین توصیه شده که از بوتاکس در دوران شیردهی هم خودداری کنید.

رفع عوارض بوتاکس

برای اینکه عوارض موجود در ماده بوتاکس را به حداقل برسانید باید در رابطه با این ماده و نحوه عملکرد آن به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید و بدانید که این ماده چه اثری بر روی عضله ها و نوحه فعالیت آنها می گذارد تا بتوانید آن را خنثی کنید. شایع ترین عوارض بوتاکس تورم در ناحیه تزریق می باشد که استفاده از کیسه یخ بهترین راه حل می باشد.

باز هم توصیه می شود در انتخاب پزشک و کلینیکی که می خواهد این کار را برای شما انجام دهد بسیار دقت کنید تا دچار عوارض بوتاکس نشوید. به طور مثال از عوارض بوتاکس بین دو ابرو افتادگی پلک می باشد که برای این که راه های درمانی را برای آن آغاز کنند باید به مدت ده روز صبر کنند تا بوتاکس تاثیر اولیه خود را از دست بدهد و سپس برای درمان اقدام کنند.

اما بسیاری از عوارض بوتاکس غیر قابل جبران می باشد. مانند مواردی که بر اثر تزریق بوتاکس نامعتبر باعث می شود در محل تزریق کجی صورت بگیرد و یا فرد صدای خود را به طور کلی از دست بدهد و دیگر قادر به تکلم نخواهد بود. از دیگر عوارض بوتاکس بسیار جدی که دیده شده است افیون هایی می باشد که بر اثر عوامل مختلف در محل تزریق به وجود می آید و می تواند برای سلامتی فرد بسیار خطرناک و تهدید کننده باشد.

برای کاهش چنین علامتی قبل از تزریق باید محل تزریق و موارد مربوط به آن به صورت کامل استریل شود و هیچ گونه آلودگی بر روی آن وجود داشته باشد تا آلودگی از طریق تزریق ئارد محل نشود و باعث بروز عفونت ها حاد در این زمینه نشود.

رفع عوارض بوتاکس

سخن پایانی

جوانی، زیبایی و زیبا ماندن ویژگی هایی است که همه افراد در دنبال آن هستند و پیری و چین و چروک ویژگی هایی می باشد که تمامی افراد از آن دوری می کنند و برای جوان ماندن اقدامات بسیار زیادی را انجام می دهند. یکی از این اقدامات تزریق بوتاکس می باشد که یک راه حل علمی تایید شده برای از بین بردن چین و چروک های موجود در صورت میباشد. بوتاکس از نوعی سم تولید می شود که این سم به تنهایی برای سلامتی بدن فرد می تواند بسیار مضر باشد اما در روند ساخت به گونه ای تولید می شود که اثری بر بدن نداشته باشد.

با تمام مزایای بوتاکس که برای جوانسازی پوست دارد می تواند عوارض زیادی نیز داشته باشد که عوارض بوتاکس معمولا به علت استفاده از مارک نامعتبر می باشد و یا فردی که تزریق را انجام می دهد از تخصص کافی برخوردار نیست و ممکن است به اعصاب ناحیه تزریق آسیب جدی وارد کند. کبودی و تورم و سوزن سوزن شدن از عارضه های بسیار شایع بعد از تزریق می باشد.

اگر بخواهیم از خطرناک ترین عوارض بوتاکس نام ببریم می توانیم به مواردی اشاره کنیم که فرد بر اثر تزریق دچار تاری در دید خود شده است و یا صدای خود را به طور کلی از دست داده است و حتی در بعضی از موارد محل تزریق دچار کج شدگی و افتادگی می شود که باعث عدم تقارن در صورت می شود و جلوه بسیار زشتی را به وجود می  آورد.

جدول زیر شامل قیمت انواع بوتاکس میباشد:

نوع بوتاکس / ناحیه تزریق میزان لازم جهت تزریق هزینه تزریق
بوتاکس دیسپورت ترک هر ۱۰۰ واحد           ۷۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس دیسپورت انگلیسی هر ۱۰۰ واحد ۱،۷۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس مصپورت هر ۱۰۰ واحد ۷۵۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس زیربغل مصپورت هر ۱۰۰ واحد ۱،۱۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس کف دست و پا ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس نورونوکس هر ۵۰ واحد ۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس دیستون هر ۱۰۰ واحد ۶۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس دیستون زیربغل ۳۰۰ واحد ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان
بوتاکس گامی اسمایل دیستون ۶۰۰،۰۰۰ تومان
پرفکتا کامپیلمنت ۲،۸۰۰،۰۰۰ تومان