بوتاکس مو چیست

بوتاکس مو

احتمالاً هنگامی که صحبت از بوتاکس می شود به یاد چین و چروک صورت و شیوه درمان و یا جلوگیری از آن می افتید. جالب است که بدانید موی سر هم مانند پوست صورت نیاز به شیوه های درمانی مانند بوتاکس مو دارد. ایستادن موها تنها یک مشکل ساده به حساب نمی آید. نیاز به درمان فوری دارد یک نرم کننده خوب به تنهایی برای اینکه موهای شما را سالم نگه دارد مناسب نیست.

تزریق بوتاکس‌ یک راه و روش درمانی است که برای برطرف کردن وزی مو مورد استفاده قرار می گیرد. درمان ضد پیری مو به کمک عملیات بوتاکس یک شیوه درمان شیمیایی به حساب نمی‌آید. بلکه این روش نرم کنندگی خیلی عمیقی است که به بازسازی مو کمک خواهد کرد. بوتاکس مو از موادی مانند کلاژن، تغذیه کننده، مرطوب کننده، ویتامین c ویتامین e و روغن خاویار تشکیل می شود. این مواد شکاف الیاف مو را پر کرده و آن را زیبا، براق و ابریشمی جلوه می‌دهد.

بوتاکس مو

 

بوتاکس مو چیست؟

امکان دارد شما هم هر زمان که به یاد چین و چروک صورت می‌افتید به فکر بوتاکس باشید. بوتاکس‌ صورت یک درمان پرکاربرد برای کاهش چین و چروک به حساب می‌آید. اما بوتاکس مو چیست؟ و بوتاکس در چه بخش هایی از بدن نتیجه بهتری دارد؟

موهای سر شما مانند پوست با بالا رفتن سن بشاش بودن خود را از دست می‌دهد. اینجاست که اهمیت بوتاکس‌ مو واضح می گردد. این کالاها موهای شما را صاف و پر می کند و از وز بودن جلوگیری می کند. با مطالعه این نوشته تا پایان همه چیز در رابطه با بوتاکس مو را متوجه خواهید شد.

بهترین برند های بوتاکس مو

در پاسخ به این سوال که بهترین بوتاکس چیست؟ باید بیان کنیم که مواد بوتاکس طبق مدل مواد با هم متفاوت خواهد بود. مثلا از ترکیبی به نام اینترا سیلان برای نرم کردن، منعطف نمودن و پر کردن مو استفاده می‌شود. این ترکیب برای پر تر نمودن و نرم کردن مو استفاده می شود. یک کالای پرطرفدار دیگر برای بوتاکس مو مجستیک می باشد. این برند ادعا می کند که از ترکیبی بی نظیر که به وسیله این شرکت اختراع شده است. از این ترکیب برای صاف کردن و پر نمودن مو استفاده می نماید. در این کالا موارد زیر مشاهده می شود.

 • روغن خاویار
 • پپتید
 • ویتامین b و ویتامین های دیگر
 • کلاژن

قسمت درمانی بوتاکس بر دوش کلاژن می باشد.

آموزش بوتاکس مو

مو را یک مرتبه با شامپو قبل از کراتین و دو مرتبه با شامپوی معمولی بشویید. بعد از آن مو را کاملاً خشک نمایید. از پشت شروع به قرار دادن مواد کنید موها کاملاً به مواد آغشته گردد. بعد از کامل شدن کارت موها ۳۰ تا ۴۵ دقیقه رها شود. هر اندازه آسیب دیده این زمان استراحت بیشتر باشد. بعد از اینکه این تایم تمام شد مو را با آب بشویید و ۳۰ درصد مواد روی مو بماند. بعد از آن با باد سشوار آن را خشک کنید. در آخر ۴ تا ۷ مرتبه بر روی آن سشوار بکشید و اتو کشی را انجام دهید. اما به شدت کشیدن اتو برای کراتین نباشد.

به مشتری تاکید کنید مو سه روز شسته نشود. همچنین از ماسک مو و شامپوی مخصوص بعد از کراتین استفاده نمایند. در بوتاکس چون اتو میکشید مو را صاف می‌کند اما نباید انتظار داشت که صافی آن مانند کراتین باشد. حداکثر آن ۵۰ درصد می باشد که ماندگاری زیادی هم ندارد.

آموزش بوتاکس فلپس

شکل استفاده از بوتاکس به صورت وسط شستشو می باشد. در آغاز و برای شروع کردن مو را مرتب و تمیز نمایید و صددرصد خشک شود. با استفاده نمودن از قلم او از یک سانتی متری ریشه آغاز به قرار دادن مواد کنید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه مکث کنید و مواد را با آب زیاد آبکشی کنید تا مواد سبک گردد. ۷۰ درصد از مواد از مو خارج گردد. مو را با حوله گرفته و با باد ملایم سشوار خشک کنید و مطمئن شوید که صددرصد خشک شده است.

مو را تقسیم بندی کنید و اتو کشی برای هر لایه نازک را آغاز کنید. هر لایه بسته به مقدار آسیب بین ۷ تا ۱۵ مرتبه اتو کشیده شود. توجه داشته باشید برای موی آسیب دیده و نازک ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه دمای اتو مو باشد. برای موهایی که مقاومت آنها بیشتر است بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ درجه باشد.

بوتاکس مو در منزل

 1. ابتدا باید مو را به وسیله شامپوی مخصوص دو مرتبه شسته تا از تمیز باشد.

سپس از آماده بودن آن برای انجام بوتاکس اطمینان کامل پیدا نمایید.

 1. مو را خیلی خوب آبکشی کرده و موها را با حوله مقداری خشک نمایید.
 2. به وسیله باد گرم متوسط سشوار به شکلی که تا ۸۰ درصد خشک گردد سشوار کنید.
 3. گره های مو را باز نمایید تا صاف و یکدست شود.
 4. مواد بوتاکس را در یک ظرف مناسب ریخته و موها را به ۴ دسته تقسیم نمایید.
 5. پشت سر و با برس مخصوص مواد را به لایه های مو بزنید.

فراموش نکنید که از زیاده روی و افراط در بهره بردن از مواد بوتاکس اجتناب کنید. همه موی سر را به این مواد آغشته نمایید. به شکلی که مواد در همه جا به یک اندازه پخش گردد. بعد از اینکه موادگذاری کامل شد ۴۵ دقیقه صبر کرده و اگر موهای ضخیم دارید این زمان را بیشتر کنید.

 1. مو را با یک کلاه کاور کرده.

اگر امکان آن وجود دارد ۱۵ دقیقه باد گرم سشوار را بر روی مو بگیرید.

 1. بعد از اینکه این زمان مورد نظر تمام شد مو را شستشو دهید. طوری که ۲۰ تا ۴۰ درصد مواد بر روی مو بماند.
 2. یک شانه و سشوار مو را خشک نمایید.
 3. سپس با اتو موادی که باقیمانده بر روی مو تثبیت نمایید.

مزایای بوتاکس مو

شیوه بوتاکس یک شیوه موضعی مزایای زیادی دارد. خیلی از افراد با روش تزریقی مشکل دارند و درمان‌های موضعی را بر درمان های تزریقی ترجیح می دهند. این مدت از درمان تنها بر روی ساقه مو اجرا می گردد. از معرفی مزایای بوتاکس میتوان به بهبود موخوره مو در بوتاکس اشاره کرد. با بوتاکس مو را نرم و براق خواهید دید و با آن موهای آسیب دیده تقویت می‌شود. وز مو کم می‌شود و شرایط ساختار آن بهبود می‌یابد. این موارد از مزایایی است که برای بوتاکس بیان شده است و تاثیر خیلی زیادی در ظاهر مو خواهد داشت. علاوه بر آن این شیوه حاوی مواد مضری هم نیست که در کالاهای کراتینی وجود دارد. اما معایب آن به اندازه ای نیست که از انجام این روش درمانی جلوگیری شود.

 

مزایای بوتاکس مو

درمان موخوره با بوتاکس

برای درمان نمودن موخوره هم می توانید از بوتاکس استفاده نمایید. چون بوتاکس آبرسانی خیلی خوبی دارد و اینکه دچار موخوره شده است. در پایان چند شاخه می‌شود نمی‌توانید این چند شاخه بودن را با بوتاکس درمان نماید. شما در آغاز باید موخوره گیری انجام داده و آن قسمتها را بچینید. سپس از بوتاکس استفاده نمایید. برای درمان خشکی این را بدانید که موخوره بر اثر خشکی خیلی زیاد اتفاق می‌افتد. پس با بوتاکس برای آبرسانی و عمقی قابل درمان می باشد.

ماندگاری بوتاکس مو

عموماً مقدار ماندگاری بوتاکس مو بسته به نوع مو و مواد مورد استفاده میباشد. عموماً اثرات بوتاکس دو تا چهار ماه به طول می‌انجامد. البته بهتر است برای حفظ بیشتر این درمان مانند کراتین از شامپوی ملایم که سولفات ندارد استفاده شود. بهتر است بیش از ۳۴ مرتبه در سال استفاده نکنید چون موی شما را شکننده و نازک میکند.

عوارض بوتاکس مو

عوارض بوتاکس مو چه چیزی هایی میباشد ؟ گرچه بوتاکس برای ضخیم نمودن و زیبا سازی ظاهر مو استفاده میگردد، اما گاهی نتیجه آن برعکس می شود. به همین خاطر بیشتر افراد استفاده کردن از بوتاکس را بیش از ۳ و ۴ مرتبه در سال توصیه نمی نمایند. چون امکان دارد سبب آسیب دیدگی بیشتر مو گردد و مو را مات، نازک و کدر و شکننده کند.

همینطور این احتمال وجود دارد که این هزینه‌های زیادی که بعضی از افراد صرف می‌کنند بی نتیجه باشد. چرا؟ امکان دارد این شیوه بر روی مو آن گونه که مد نظر شما می باشد جواب ندهد. تزریق بوتاکس به پوست سر یک شیوه درمانی برای موهای چرب و موهای وزن در کوتاه مدت می باشد. در پایان بدن شما مواد بوتاکس را در داخل سیستم جذب می نماید. بعد از گذشت دو سه ماه بعد از تزریق بوتاکس اولیه می توانید اثر کمتری را ببینید. بوتاکس کردن شیوه درمانی خیلی گرانی می‌باشد و در آمریکا هزینه آن بیش از هزار دلار است.

معایب بوتاکس مو

ممکن است برای شما هم سوال پیش بیاید آیا بوتاکس مضر است و عارضه های بوتاکس چه می باشد؟ در حالی که بوتاکس روشی برای تقویت و بهبودی ظاهر مو به کار می رود گاهی برعکس این اتفاق می‌افتد. اکثر کارشناسان استفاده کردن این دارو را بیش از ۳ و ۴ مرتبه در سال توصیه نمی نمایند. در غیر اینصورت امکان دارد تیرگی، شکستگی و نازک شدن مو اتفاق افتد.

همین طور احتمال دارد که این درمان تأثیر خوبی نداشته باشد و خیلی هم گران تمام شود. تزریق بوتاکس در پوست سر امکان دارد راه حلی کوتاه مدت باشد تا چربی و موخوره را برطرف کند. اما در پایان بدن آن را جذب می نماید. به این معنا که شخص امکان دارد دو سه ماه بعد از تزریق اولیه تاثیر کمتری را مشاهده کند. بوتاکس علاوه بر مزایای زیادی که برای سلامتی و ظاهر مو دارد معایبی نیست در آن وجود دارد. در ادامه چند مورد از آنها را بیان می کنیم. باید قبل از انتخاب این شیوه از آنها اطلاع داشته باشید.

1. هزینه بالا

دقیقا همانند هر کالای دیگر بوتاکس هم که برای بهبود و زیباتر کردن مو استفاده می شود. هر مقدار مرغوب تر و با کیفیت تر باشد تاثیرگذاری بیشتری هم دارد. در مقابل به همان مقدار مضرات آن هم کمتر می باشد. برای هر مدل از مو باید کالای مناسب همان مو را در نظر داشت و از آن استفاده کرد. بوتاکس محصولی می باشد که با یک فرمول پیچیده برای بازسازی مو ساخته می شود. به همین خاطر این محصول بیش از بقیه ماسک ها و محصولات هزینه دارد و هزینه آن بالاست.

2. نیاز به مراقبت

آیا میخواهید تاثیر این شیوه بالا رود و مدت ماندگاری آن بیشتر شود؟ اگر میخواهید از مزایای آن بهره مند شوید باید از مو بعد از انجام بوتاکس مراقبت نماید. به ویژه که این شیوه هزینه زیادی دارد. به دلیل این که هزینه زیادی برای آن صرف کرده اید باید مراقبتهای بعد از بوتاکس را خیلی جدی بگیرید. به این ترتیب عمر بوتاکس بالا می رود. این راهم بدانید که عمر آن کاملاً بسته به مقدار و کیفیت مراقبت شما می باشد. البته نکته‌ای که باید به آن دقت کرد این است که همه اشخاص نتایج یکسانی از این شیوه نخواهند گرفت.

هر کس مدل موی منحصر به خود را دارد که نسبت به کالاهای گوناگون مراقبت مو، پاسخ مختلف می گیرد. در رابطه با بوتاکس همین مطلب وجود دارد. بوتاکس برای بعضی از افراد نتایج مثبت و قابل ملاحظه ای خواهد داشت. به مراقبت های قبل از بوتاکس و شرایط الان مو هم بستگی خواهد داشت. بعد از بوتاکس این نکات برای مراقبت خیلی مهم است. در اولین بار بعد از انجام عملیات بوتاکس که مو را شسته اید از شامپوی بدون سولفات استفاده نمایید. در حقیقت شامپوهای معمولی را کنار گذاشته و همیشه بهترین شامپو را برای مو خریداری کنید. تا جایی که می‌توانید از سشوار و اتوی مو استفاده نمایید. چون این دو یعنی استفاده کردن از حرارت برای حالت دادن به مو ویرانگر است. چرا که همه مواد معدنی و ویتامین های دریافتی را نابود می کند.

معایب بوتاکس مو

کراتینه مو بهتر است یا بوتاکس مو؟

الان با هر یک از شیوه‌ها با معایب و مزایای آن تا اندازه ای آشنا شده اید. به نظر شما کراتینه مو بهتر میباشد یا بوتاکس؟ بوتاکس برای موها با رنگ ها و حالت های گوناگون قابل استفاده می باشد. موها را از بیرون و داخل بازسازی و احیا می نماید. باعث نرمی مو می گردد و آنها را براق و درخشان می نماید. اما کراتینه مو برای افرادی می باشد که موهای فر و وز دارند و خواستار تغییر در ظاهر خود هستند.

کراتینه مو ها را لخت می نماید و آنها را خیلی درخشان می‌کند. دقت داشته باشید که کراتینه به دلیل عوارضی که دارد آسیب های زیادی به ما وارد می‌کند. بنابراین اصلا توصیه نمی شود. امکان دارد با این کار به مو آسیب چند برابری زده شود و ریزش خیلی زیادی داشته باشد.

الان تفاوت و فرق کراتینه با بوتاکس را دانستید. پس می توان گفت به طور کلی از آنجا که بوتاکس‌ مو فواید زیادی نسبت به کراتینه دارد. برای صافی مو به ویژه موهای آسیب دیده بیشتر مورد تاکید است. اگر موی سالم دارید و از فر و وز بودن مو خسته شده اید کراتینه مو را امتحان نمایید.

کراتینه مو بهتر است یا بوتاکس مو

عوارض کراتین مو

چنانکه در بالا هم بیان شد در هنگام کراتینه نمودن مو از مواد شیمیایی استفاده شود. به این دلیل در مدت زمان طولانی صاف می گردد. عوارض کراتینه مانند شیوه‌های دیگر برای صاف کردن مو مانند بوتاکس قابل چشم پوشی نمی باشد. در ادامه به بررسی معایب آن می پردازیم.

1. افزایش خطر ابتلا به سرطان:

عموماً مواد کراتین فرمالدئید های زیادی دارد. این مواد سبب تحریک کردن سلولهای پوستی می شود و امکان مبتلا شدن به سرطان را افزایش می دهد. البته از طرف دیگر این ترکیب در هنگام کراتین سبب بازسازی و صاف شدن مو می شود. اگر این ماده به مقدار کم در مواد آرایشی باشد مشکل ساز نیست. اما مقدار زیاد آن سبب سوزش، خارش، قرمزی پوست و در برخی موارد سبب سرطان پوستی می شود .اگر نشانه هایی از آلرژیک در شما به وجود آمد اصلاً از مواد کراتین برای صاف نمودن مو استفاده نکنید.

2. افزایش ریزش مو:

ریزش مو از عوارض کراتین می باشد. مواد شیمیایی که در کراتین وجود دارد با عنایت به جنس مو می تواند تاثیرات گوناگونی از خود بروز دهد. در برخی اشخاص که موهای شکننده ای دارند سبب نازک شدن مو و بالا رفتن احتمال ریزش و کچلی می‌باشد. این مورد قابل انکار نیست که مواد کراتین با گرمای اتو سبب آسیب رسیدن به فولیکول مو می گردد.

3. ایجاد واکنش های آلرژیک:

عموماً مواد آلدئیدی که در مواد کراتین موجود است سبب به وجود آمدن علایم آرزو آلرژیک می گردد. در برخی از موارد با قرمزی و خارش سطحی پوست این علائم برطرف می گردد. اما در برخی از موارد سبب اگزمای حاد می شود. باید دقت داشته باشید که بعد از کراتین نباید مو دو سه روز شسته شود. این مورد برای کسانی که موهای چرب دارند و چربی سبب ریزش می گردد گزینه خوبی به حساب نمی آید.

4. آسیب به مو:

کراتین مو سبب نرم شدن مو می گردد اما کیفیت و نوع مواد کراتین نتیجه عکس دارد. در بعضی از اشخاص مشاهده می‌شود که این تکنیک سبب شکنندگی و خشکی مو می گردد. آسیب‌های بعد از کراتین گاهی اوقات ۶ تا ۸ ماه باقی می ماند.

مراقبت‌ بعد از بوتاکس مو

برای مراقبت های بعد از بوتاکس در رابطه با شستن مو بعد از بوتاکس نظرات متفاوتی وجود دارد. این قضیه سبب شده تا دوگانگی در مراقبت بعد از بوتاکس به وجود آید. اما بیشتر کارشناسان توصیه می کنند که استحمام و شستشو را نباید بعد از این تکنیک زیبایی انجام داد. رعایت نکردن این قضیه مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آورد.

زمان خوب و مناسب برای شستشوی مو ۴۸ ساعت بعد از بوتاکس مو می باشد. رعایت این مورد می تواند در ماندگاری بوتاکس و نتایجی که از این تکنیک خیلی موثر باشد. شستشوی مو قبل از هنگام تعیین شده سبب پایین آمدن مقدار بازدهی این شیوه از درمان می شود. چرت که موادی که در بوتاکس مو استفاده می‌شود را از ساقه و ریشه مو خارج می‌کند. به همین خاطر بازدهی نتایج از این شیوه هم کمتر می شود. در صورتی که موی شما چربی زیادی دارد می توانید از شامپوهای ملایم برای شستشوی آن استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که حتما انجام این عملیات هم می تواند کیفیت نتایج را تحت تاثیر خود قرار دهد.

زمان شستشوی مو بعد از مو

بعد از گذشت ۴۸ ساعت از بوتاکس اجازه دارید که برای شستن‌مو اقدام کنید. اما باید به این مسئله دقت داشته باشید که نمی توانید از شامپوی معمولی برای مو استفاده کنید. چون این کار بازدهی کلی این تکنیک را به مقدار زیادی کاهش می‌دهد.  به دنبال آن مشکلات عدیده‌ای برای موی شما به وجود می‌آورد. شامپوهایی که اجازه دارید از آنها برای شستشوی مو استفاده کنید باید دارای ویژگی های زیادی باشد. نباید از ترکیبات مضر برای مو در تولید آن استفاده شده باشد. شامپو نباید ترکیباتی مانند سولفور و ph در محدوده پنج و نیم تا شش داشته باشد تا مو آسیب نبیند.

در برخی منابع بیان شده سدیم کلراید در شامپو هم عمر این شیوه را به مقدار زیادی کم می کنند. باید به این مسئله در انتخاب شامپو هم دقت داشته باشید. خرید این شامپوها به یک دست ماندن و نرم کردن موی شما بعد از بوتاکس کمک زیادی می‌کند. همچنین از برگشت آن به حالت قبلی جلوگیری خواهد کرد. با استفاده همیشگی این شامپوها می توانید بیشتر از حالت عادی از ویژگی‌های بوتاکس بهره مند شوید.

هزینه بوتاکس مو

در پاسخ به این سوال که هزینه بوتاکس مو چه مقدار میباشد؟ باید بیان کرد که هزینه بوتاکس بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار در آمریکا می باشد. این هزینه کاملاً بستگی به این دارد که شما چه موادی برای بوتاکس را می‌خرید. به تنهایی در خانه بوتاکس می کنید و یا برای انجام آن به آرایشگاه می‌روید؟ البته هزینه بوتاکس به محل زندگی شما و جنس مو و اندازه آن هم بستگی دارد. اگر می خواهید در سالن ها بوتاکس مو را انجام دهید جلوتر در رابطه با هزینه آن بپرسید.

قیمت بوتاکس مو

قیمت بوتاکس مو از ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار به بالا در حال تغییر می‌باشد. قیمت‌ها طبق محل بوتاکس و موقعیت جغرافیایی فرق می‌کند. اگر درمان بوتاکس در آرایشگاه انجام شود قبل از مراجعه حتماً قیمت ها را بگیرید.

 

قیمت بوتاکس مو

سخن پایانی

اتفاق خیلی خوبی که به وسیله بوتاکس مو رخ می‌دهد مناسب بودن آن برای هر مدل مو می‌باشد. هزینه‌ مناسب بوتاکس مو سبب مجبوبیت بیشتر آن نسبت به سایر روش ها شده است. روش های دیگر مانند اتو نمودن و استفاده از مواد شیمیایی می باشند. بوتاکس مو راه حلی خوب برای صاف، براق و پر رنگ نمودن مو می باشد. بوتاکس مو یک شیوه درمانی تاثیرگذار است.

با صرف کردن هزینه خوب می توانید سلامت و زیبایی مو را بیشتر نمایید. اگر تمایل دارید در دوره‌های آموزشی این کار شرکت کنید می‌توانید سایر سایت ها برای این آموزش ها مراجعه کنید. با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. با یادگیری آن میتوانید به راحتی از این دانش استفاده کنید و موی خود را زیباتر و نرم تر کنید.

سوالات متداول در خصوص بوتاکس مو:

1. میزان ماندگاری این روش چقدر است؟

تاثیر بوتاکس بین دو تا چهار ماه ادامه دارد. گرچه مدت زمان دقیق آن برای اشخاص متفاوت می باشد. توصیه می گردد برای حفظ نتایج از شامپوی موی کم سولفات و یا خالی از آن استفاده شود.

2. بوتاکس مو برای چه موهایی مناسب است

از بوتاکس برای همه موها استفاده می‌شود. اما این درمان اکثراً برای کسانی که دارای موهای خشک می باشد بیشتر مورد تاکید است. چون موهای این اشخاص خیلی زود آسیب می بیند و وزن می شود.

3. بوتاکس چقدر موثر است؟

بوتاکس نمودن مو هم اکنون یک شیوه پرطرفدار در بین بانوان می باشد. اما هنوز به طور کامل مقدار تاثیرگذاری آن معین نشده است. تنها هنگامی می توان نتایج مثبتی از بوتاکس دریافت نمود که به یک سالن زیبایی مراجعه نمود. که این سالن از متخصصین خوب بهره مند باشد و کالاها را از فروشندگان معتبر خریداری کنند. شما در دوره آموزش کار با مواد خواهید توانست به آسانی برندهای مورد تایید را شناسایی نماید.

4. بوتاکس و رنگ مو تداخل دارد؟

برعکس آنچه خیلی از اشخاص تصور می نمایند بوتاکس هیچگونه تداخلی با رنگ مو ندارد. می‌تواند آسیب هایی که از آن به وجود می‌آید با بوتاکس جبران شود. بوتاکس مو از موخوره و وز شدن که اثر سوخت بعد از رنگ کردن مو به وجود می آید جلوگیری می کند. همین طور می تواند ماندگاری رنگ مو و درخشش آن را هم تا اندازه خیلی زیادی حفظ نماید. چون مواد بوتاکس یک لایه محافظ بر روی مو به وجود می‌آورد.

این شیوه می تواند موهای آسیب دیده را به تارهای براق و صاف تبدیل نماید. بعد از خشک شدن و شستن کامل مو با یک ماده که در آن از مواد شیمیایی نباشد پوشانده می‌شود. این شیوه درمان مو را با مواد ۱۰۰% طبیعی تغذیه می کند. این مواد شامل ویتامین ها، پروتئین ها، آنتی اکسیدان ها و روغن های مفید و مغذی میباشند. مواد بوتاکس با بهره‌گیری از اتوی موی پرقدرت و مخصوص بر روی مو مهر و موم می گردد. بعد از آن به موی صاف آبرسانی می شود و سالم می گردد.

5. چه افرادی بایستی از بوتاکس مو بکار ببرند ؟

اشخاصی که در اثر رنگ زیاد و یا استفاده کردن از حرارت روی موها دچار موخوره و خشکی شده اند. به ویژه کسانی که موهای فرفری و یا بلند دارند. این شیوه از درمان برای برگرداندن مو به حالت اول استفاده میشود. بوتاکس برای کسانی که موهای شکننده و وز و گره دارند خیلی مناسب می باشد. با بوتاکس این افراد خواهند توانست روی موی خود دو مرتبه از رنگ و بقیه موارد استفاده نمایند.

6. روش درمان بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس درمانی برای موخوره و درمانی برای موهای آسیب دیده و موهایی که درخشش و حجم ندارند می باشد. این شیوه به وسیله پوشش فیبر با یک پرکننده پروتئینی همانند کراتین حالت داده خواهد شد. بوتاکس در هر تار مو قسمتهای شکسته و نازک را پر می نماید. به این ترتیب سبب می‌شود که براق و پر به نظر آید. با اینکه مواد اولیه امکان دارد برای کالاهای گوناگون متفاوت باشد. پرکننده ها انعطاف پذیر و فیبر نرم می باشند که به ظاهر موی زیاد تر و نرم تر کمک خواهد کرد. برخی از کالاها از ترکیبی مانند روغن خاویار و انواع ویتامینها و کلاژن استفاده میشود.

7. بوتاکس مو چگونه انجام می‌شود؟

برعکس بوتاکس صورت در بوتاکس مو از هیچ گونه تزریقی استفاده نمی گردد. در حقیقت بوتاکس‌مو یک موضعی نرم کننده میباشد که مستقیماً بر روی اعمال می گردد. می توانید برای بوتاکس مو به آرایشگاه رفته و با آماده کردن مواد بوتاکس مو در منزل را داشته باشید. این شیوه درمانی به وسیله یک شامپو شروع می‌شود و موهای شما را باز می‌کند. تارهای مو را برای مواد بوتاکس آماده می‌نماید. بعد از آن عملیات انجام بوتاکس به روی هر تار از موها اعمال می گردد. بعد از اینکه بوتاکس اعمال شد باید موها از ته تا قسمت ساقه ماساژ داده شود. سپس مواد بوتاکس هم حدودا بیست تا نود دقیقه کاملاً بسته به مقدار آسیب‌دیدگی و شرایط موها بر روی مو بماند.

بعضی از آرایشگران ترجیح می‌دهند قبل از خشک و صاف کردن مو به وسیله اتو مو را آبکشی نمایند. بعضی دیگر هم ترجیح می دهند که مواد بوتاکس بر روی مو باقی بماند. بعد از ۲۰ تا ۹۰ دقیقه مو را خشک نموده و با اتو مو آن را صاف می نمایند. این گروه عقیده دارند و بر این باورند که با این شیوه مواد بوتاکس به عمق تارهای مو بیشتر و بهتر فرو میرود.  در نتیجه بوتاکس مو بعد از خشک شدن مو قابل مشاهده خواهد بود.