بوتاکس مصپورت چیست

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت از انواع تولیدات ایرانی و از جمله بهترین برند های بوتاکس در ایران است. انواعی از شرکت‌های مختلف بوتاکس را مورد تولید قرار می دهند. مارک های زیادی از بوتاکس از انواع کشور های مختلف وجود دارند. میتوان بوتاکس مصپورت تولید شده در داخل کشور را از نظر کمیت و کیفیت مساوی با آنها بدانیم.

در این مقاله به معرفی انواع بوتاکس ایرانی و خارجی می پردازیم. بوتاکس مصپورت با عملکرد و کارایی شبیه به بوتاکس با برند دیسپورت بهترین نوع از انواع بوتاکس می باشد. این برند مدت ماندگاری آن طولانی در فلج عضلات و رفع چین و چروک ها می باشد. برند دیسپورت تعداد پروتئین‌های کمتری هر یک از مولکول فعال را احاطه می‌کنند. در نتیجه تزریق دیسپورت سریع‌تر نمایان می‌شود. به علت کوچک بودن هر یک از مولکول ها، تفاوت بین ناحیه های تزریق شده و دیگر نواحی ظریف میباشد. به همین علت ها می باشد که بوتاکس با برند دیسپورت محبوبیت و طرفداران بسیاری دارا است.

 

بوتاکس مصپورت

نحوه انجام تزریق بوتاکس برند مصپورت

ممکن است انجام دادن تزریق بوتاکس با برند مصپورت در روز بررسی اولیه انجام ‌شود. بعد از تصمیم‌گیری توسط پزشک و متقاضی در رابطه با گزینه مناسب برای درمان، اقدامات قبل از تزریق انجام میشود. به این قصد پزشک ناحیه مورد نظر تزریق را تمیز می‌کند. قبل از انجام تزریق به طور معمول به استفاده از بی‌حسی نیازی نیست. سوزن‌های مورد نیاز برای تزریق کوتاه و ظریف هستند و درد تزریق با آن ها بسیار کم می‌باشد. طبق نظر بیمار، برای رسیدن به نتیجه مورد نظر به چند مرتبه تزریق احتیاج می‌باشد. در اثر تزریق بوتاکس برند مصپورت احتمالا کمی درد خفیف، ورم برای زمان کم و مقداری قرمزی وجود دارد.

بعد از انجام دادن تزریق بوتاکس برند مصپورت، چند مدت طول خواهد کشید تا اثر درمان قابل رویت باشد. چند هفته تا چند ماه پس از انجام تزریق اولیه، برای تکرار درمان برنامه‌ریزی خواهد شد. اگر تزریق بوتاکس برند مصپورت به واسطه پزشک با تجربه انجام شود، عوارض بسیار کمتری را به وجود می آورد. برای موفقیت در درمان و رسیدن به نتیجه دلخواه، شناخت کامل پزشک از عضله های صورت و بدن لازم می‌باشد.

میزان تزریق بوتاکس مصپورت

مقادیر هر یک از برند ها متفاوت می باشد. لذا مصپورت ایرانی دارای 500 واحد می باشد و به این روش قابل تزریق می باشد.

نحوه نگهداری بوتاکس مصپورت

مراقبت های بعد از بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارا می باشد. شاید اهمیت آن با میزان کیفیت کار انجام شده مساوی می باشد. مهم ترین نمونه کار ها برای انجام مراقبت بعد از تزریق کردن بوتاکس شامل موارد زیر می باشند:

1- از مهم ترین مواردی بعد از انجام دادن تزریق بوتاکس باید دقت کنید لمس نکردن قسمت انجام تزریق میباشد. به خصوص از ماساژ دادن ناحیه های مورد نظر حداقل تا 24 ساعت جلوگیری کنید. این امر سبب می شود که میزان ماده تزریق شده به سایر ناحیه های موجود در پوست نیز منتقل شود.
2- بعد از تزریق کردن بوتاکس از مصرف کردن مواد دارای الکل اجتناب کنید.
3- اجتناب از انواع فعالیت های فیزیکی سنگین می باشد.
4- بعد از انجام تزریق بوتاکس در صورتی که از نتیجه راضی نبودید می شود آن را ترمیم کرد.
5- در حالی که بعد از انجام تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

همان گونه که مشاهده کردید بعد از انجام تزریق بوتاکس امکان دارد با مشکلاتی روبرو شوید. به همین علت مراقبت بعد از انجام تزریق بوتاکس اثر بسیار زیادی بر کارایی کار دارد.

استحمام بعد از انجام تزریق بوتاکس

نکته ای که باید به آن دقت کنید حمام رفتن بعد بوتاکس می باشد. بالا بودن دمای آب سبب می شود ماده تزریق شده تغییر حالت دهد. به این ترتیب نتیجه خوبی از تزریق بدست نمی آید.

فعالیت های مورد نیاز بعد از انجام تزریق بوتاکس

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس تاثیر زیادی بر نتیجه آن خواهد داشت و باید بسیار زیاد مورد توجه قرار بگیرد. اما همه نکات به موضوعات گفته شده محدود نمیشود و باید نکته های بیشتری را در نظر قرار دهید. به طور معمول بیماران بعد از انجام تزریق بوتاکس به فعالیت های همیشگی خود ادامه میدهند. این اقدامات مواردی مثل حمام رفتن بعد از بوتاکس و یا سونا می باشند. این نکات تاثیر بسیار زیادی بر بوتاکس دارد و می تواند تاثیرات آن را از بین ببرد.

تلاش کنید به مدت زمان 2 هفته بعد از انجام تزریق بوتاکس در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. نیم ساعت بعد از تزریق باید به مدت 10 تا 15 دقیقه یک بار عضله های صورت استراحت کنند. استفاده کردن از آب انبه اثر بسیار زیادی بر رفع کبودی ها دارد. انجام تزریق بوتاکس ما بین 3 تا 5 روز به فرصت نیاز دارد تا بهترین نتیجه را نمایان کند. بیشترین نتیجه تزریق کردن بوتاکس حدودا بعد از 14 روز از تزریق قابل دیدن می باشد.

فعالیت های مورد نیاز بعد از انجام تزریق بوتاکس

بوتاکس مصپورت خوبه؟

انواع متفاوتی از برندهای مختلف ایرانی و خارجی در مراکز ‌های درمانی و زیبایی وجود دارد. بوتاکس با برند ایرانی مانند مصپورت که ساخته شده در خود کشور ایران می باشد. برند خارجی مثل بهترین بوتاکس خارجی با برند دیسپورت می باشد. مصپورت ایرانی از نظر کیفیت و کارایی تقریباً با برند بوتاکس دیسپورت برابری می‌کند. اما کارایی بوتاکس چیست؟ بوتاکس نوعی تزریق می باشد که هر یک سیگنال‌های عصبی را که سبب انقباض عضله ها می‌شوند، مسدود می‌کند. تزریق بوتاکس سبب از بین بردن و صاف کردن خط ها و چین و چروک‌ها میشود. چروک هایی که به علت حرکات تکراری صورت در بین ابروها، اطراف چشم و چین‌های افقی در پیشانی می‌شود.

بعضی از افراد بیشتر از دیگران در برابر به وجود آمدن خط های اخم می باشند. حالات چهره در افراد هر طوری که باشد باعث به وجود آمدن چروک ها روی پوست صورت آنها می‌شود. در این شکل پزشک معالج بوتاکس مصپورت را برای جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک ها تجویز میکند.

کاربردهای بوتاکس مصپورت

بوتاکس همچنین به صورت زیبایی برای برابری عدم تقارن در صورت استفاده میشود. همچنین از نظر پزشکی برای کم کردن تعریق و درمان نوعی سردردهای میگرنی استفاده می‌شود. تزریق کردن بوتاکس تقریباً شیوه ای ایمن محسوب می‌شود اما اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام پذیرد. بوتاکس مصپورت خواص و عیب های بسیار زیادی دارد. در صورت وجود خطوط و چین و چروک ها روی صورت، تزریق بوتاکس مصپورت گزینه درمانی خوبی محسوب می‌گردد. ممکن است اخر دهه دوم تا اوایل دهه چهارم در زندگی چین و چروک هایی روی صورت به وجود بیایند. این فرآیند اغلب بسته به عوامل ژنتیکی است.

استفاده از بوتاکس فقط ویژگی بهبود در زیبایی ظاهری را ندارد. از جمله انواع فایده های درمانی بوتاکس برند مصپورت، رفع کردن تعریق بیش از اندازه می باشد. برای این هدف بوتاکس برند مصپورت به جای عضلات در پوست تزریق می‌شود. عملکرد و کارایی بوتاکس برای رفع کردن تعریق بعد از مدت 7 روز شروع می‌شود. تاثیر آن تقریبا تا مدت 7 ماه دوام دارد. در صورت تکرار کردن تزریق به صورت همیشگی، تاثیر درمان تا مدت 16 ماه ماندگاری دارد. از انجام دادن تزریق بوتاکس مصپورت برای درمان کردن سردرد میگرنی همچنین استفاده می‌شود. بوتاکس در درمان بیماران مبتلا شده به سردرد های روزانه بسیار زیاد تاثیر دارد.

فرق بوتاکس دیسپورت و مصپورت

با وجود اینکه که بوتاکس دیسپورت و مصپورت شباهت‌های زیادی با همدیگر دارند، اما تفاوت‌هایی هم دارند. البته تفاوت این دو نوع برند از بوتاکس در ترکیب های سازنده یا نحوه عملکرد ان ها نمی باشد. این خصوصیات تقریبا در همه نوع از بوتاکس برابر بوده و تفاوت‌های زیادی در بین آن ها نمیباشد. اما بهترین بوتاکس برای زنان کدام است؟

ساده‌ترین فرق این دو نوع برند از بوتاکس در کشوری است که در آن ساخته شده است. بوتاکس دیسپورت در دو نوع ساخت شده در انگلیس و چین موجود میباشد. اما فقط نوع انگلیسی آن مورد تایید پزشک های متخصص میباشد. نقطه مقابل بوتاکس مصپورت است که کاملا در داخل کشورمان تولید می‌شود و مدل خارجی ان موجود نمیباشد.

تفاوت این دو نوع از بوتاکس مصپورت و دیسپورت در نحوه عملکرد و کارکرد نمی باشد. اکثر تفاوت آن ها در میزان سرعت عملکرد و مقدار تاثیر و درد ناشی از آن ها موجود میباشد. هنگامی که عمل تزریق بوتاکس مصپورت و دیسپورت بر روی عضله ها صورت می گیرد جذب شروع میشود. این ماده دارای پروتئین بعد از تزریق کم کم جذب عضلات مورد نظر خواهد شد. سپس قرار گرفتن در پایانه های عصبی و ترشح یک ماده به اسم استیل کویین رخ می دهد. وظیفه استیل کویین پیشگیری از انقباض هایی در عضلات میباشد. به این ترتیب از به وجود آمدن چین و چروک ها پیشگیری میکنند.

مهمترین فرق این برند های بوتاکس را می شود در میزان سرعت عملکرد و کارایی آن ها پیدا کرد. بوتاکس برند دیسپورت برای جذب و تغییر چهره به یک شکل طبیعی حداکثر به یک روز زمان احتیاج دارد. اما در بوتاکس با برند مسپورت این میزان زمان به 3 تا 10 روز افزایش خواهد یافت. در ادامه به مورد های بیشتر و کامل تری از تفاوت این دو نوع برند از بوتاکس خواهیم پرداخت.

1. تفاوت داشتن در محل مورد نظر برای تزریق

محل تزریق همچنین یکی از تفاوت‌های این دو نوع از برند های بوتاکس می باشد. بوتاکس دیسپورت به طور معمول در نواحی پیشانی، میان ابروها و کنار چشم‌ها کاربرد دارد. این کاربرد برای از بین بردن چین و چروک‌های نواحی در بالای صورت مورد استفاده قرار می باشد. در صورتی که از بوتاکس با برند مسپورت اینطور نیست. مصپورت برای از بین بردن خطوط نواحی صورت مانند خط خنده و افتادگی در قسمت لب‌ها مورد استفاده است.

2. عوارض جانبی این نوع تزریق

فرق دیگری که می‌توان در این دو نوع برند از بوتاکس دید عوارض جانبی بین آن ها می باشد. البته این دو نوع برند از بوتاکس از کم‌ عوارض ترین انواع از بوتاکس می باشند. ولی تا مدتی بعد از تزریق امکان دارد حالاتی مثل سردرد و سرگیجه هایی در شما به وجود بیاید. بوتاکس دیسپورت اکثرا برای برطرف شدن خطوط ایجاد شده اخم و چین‌های به وجود آمده در ناحیه پیشانی استفاده می‌شود. عوارض بوتاکس شامل سردرد، گلودرد، تورم و درد در محل انجام تزریق و هم چنین عفونت‌های خفیف تنفسی می باشد. این نشانه ها شامل کبودی در ناحیه تزریق، سرگیجه، افتادگی پلک‌ها، ضعف عضلانی و مشکل در تنفس و بینایی میباشد. در صورت ماندگاری هر یک از نشانه ها بیش از 48 ساعت بعد از تزریق حتما به پزشک مراجعه کنید.

3. مقدار مورد نیاز مواد برای انجام تزریق

از جمله دیگر تفاوت‌های برند بوتاکس دیسپورت و مسپورت در میزان مواد تزریق شده می باشد. بوتاکس دیسپورت در مقایسه با بوتاکس های معمولی دوز تزریق بالاتری دارد. ولی دوز آن در مقایسه با برند بوتاکس مصپورت کمتر می باشد. البته دوز تزریق به عمق چین و چروک در محل مورد نظر برای تزریق هم بستگی دارد. باید دقت کنید که برای چین و چروک های مشابه دوز دیسپورت مورد احتیاج کمتر از مسپورت می باشد.

 

فرق بوتاکس دیسپورت و مصپورت

عارضه های ناشی از انجام تزریق بوتاکس مسپورت

در تمامی شیوه های درمانی عوارض ناخواسته می‌باشند. اگر تزریق بوتاکس مسپورت توسط پزشک حاذق انجام شود، این شیوه درمانی سبب به وجود آمدن عوارض کمتری میشود. عوارض بوتاکس برند مسپورت شامل:

  • قرمز شدن ، سوزش داشتن و ورم در نواحی مورد نظر تزریق
  • ضعف کوتاه مدت عضلانی
  • گاهی خشک شدن دهان حالت تهوع و استفراغ

اگر دچار تنفس سخت شدید حتما به پزشک مراجعه کنید. نکته های گفته شده از سوی پزشک قبل و بعد از انجام تزریق بوتاکس برند مصپورت را رعایت کنید. در این صورت می‌توانید عارضه های به وجود آمده از طریق انجام تزریق را به اندازه کافی کم کنید.

دوام انجام تزریقات بوتاکس در چه مدت می باشند؟

با توجه به میزان سن و وضعیت پوست بیمار و شیوه زندگی، اثر بوتاکس متغییر است. اثر بوتاکس برند مصپورت می‌تواند از سه تا شش ماه دوام داشته باشد. چند هفته یا چند ماه بعد از انجام دادن تزریق ممکن است جهت بررسی کردن دوباره برنامه‌ریزی شود. ماندگاری بوتاکس برند مصپورت مثل دیگر انواع بوتاکس دائمی نیست. لذا توصیه می گردد به طور مداوم با پزشک در ارتباط باشید و جهت تکرار درمان برنامه‌ریزی کنید.

مصپورت در مقایسه با برند چینی

میزان ظرفیت ‎های تولید به وجود آمده در این شرکت ها چندین برابر میزان مورد احتیاج در کشور بوده است. امروزه این شرکت ها به طور صد در صد می تواند نیازهای موجود در داخل کشور را پاسخگو باشد. این نوع محصول جدید تولید شده که نوعی از بوتاکس است. مانند هر محصول تازه تولید شده ی دیگری نیز در ابتدا توسط انجمن هایی مورد انتقاد قرار گرفته بود. پیش بینی میشد برند مصپورت هم مثل بوتاکس های ساخت کشور چین عوارضی متعددی را در پی دارد.

با گذر زمان و مقایسه عملکرد مثبت بوتاکس ایرانی مصپورت با مارک های تقلبی و خارجی نتیجه خوبی کسب شد. این محصول قادر شد کیفیت میزان کارایی خود را به ثبت برساند. همچنین اعتماد و توجه سایر مصرف کنندگان را نیز جلب کند. در حال حاضر در بازارهای ایران و جهان مصپورت یک جایگاه و محل ویژه و مخصوص دارد. سمی که عضله ها را فلج می کند در این محصول مثل محصول های خارجی بکار برده شده است.

بوتاکس مصپورت تقلبی

بوتاکس های اصل در کشور ایران از راه های قانونی و مشخص وارد کشور می شود. لذا به فروش رسیدن آن در داروخانه ها بدون مانع می باشد. ولی بوتاکس های تقلبی قاچاق بوده و مورد تایید هیچ ارگانی نمی باشد. از پزشک بخواهید که بوتاکس را برای شما تجویز کند تا شما آن را خریداری کنید. چنانچه پزشک از این کار فرار می کند یقینا از بوتاکس های تقلبی مصرف می کند. بوتاکس اصل برند مصپورت در داروخانه ها موجود می باشد.

ناخالصى‌هاىی در بوتاکس های چینی می باشند. بعد از وارد شدن به بدن انسان، با پروتئین‌هاى داخل بافت های مختلف بدن، ترکیب شده میشوند. سپس یک مولکول را به وجود می آورد که برای ایمنی بدن ناشناخته است. در نهایت سیستم ایمنی براى از بین رفتن آن، فعال می شود. امکان دارد سبب آلرژی و گاهی هم بیمارى‌های خود ایمن شود. بعضی عوارضی که داروهای تقلبی دارند احتمال آلرژی، انحرافات چشمی، افتادگی در پلک، افتادگی در ابروها را افزایش می‌دهد.

بهترین مرکز تزریق بوتاکس مصپورت

بهترین مرکز برای انجام تزریق بوتاکس را باید از طریق تحقیقات و پرس وجوهای متعدد بدست بیاورید. در نهایت یک پزشک و مرکز مجرب انتخاب کنید تا تزریق بوتاکس برای شما به بهترین شکل صورت بگیرد.

داروسازی مصون دارو

در سال های اخیرا شرکت داروسازی مصون دارو در ایران بوتاکسی شبیه به دیسپورت با اسم تجاری مصپورت تولید کرد. مصپورت با متریال تاثیر گذار توکسین خالص شده، کلستریدیوم بوتولینوم تیپ آ، کمپلکس با هماگلوتینین تولید شد. هر یک در ویال های ۵۰۰ واحدی در بازار پخش و توزیع شده است. هر ویال برای مصرف سه نفر مورد نیاز می باشد. طبق گزارش های تولید این نوع از محصول ها در شرکت مصون دارو کیفیت خوبی داشته است. مصپورت با میزان کیفیتی در سطح برابر با استانداردهای کشور های آمریکا و اروپا می باشد. کاربرد آن ها در رفع چین و چروک ها و انواعی از تیک های عصبی و سایر موارد پزشکی میباشد.

باید گفت که بوتاکس مصپورت انواع تاییدیه های موجود در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارا است. از علل ساختن و تولید بوتاکس ایرانی این است که تولید این داروها در کشور بهینه تر می باشد. علاوه بر این اثر گذاری بهتری را نیز دارا می باشد. یک برند از انواع بوتاکس نسبتا ارزان و هم چنین دارای کارایی خوبی و موثری می باشد. در مقایسه با انواعی از برند های چینی تاثیر گذارتر و احتمالاً عوارض بوتاکس بسیار کمتری داشته است. افزون بر آن در خصوص هزینه های مخصوص بوتاکس نیز صرفه جویی زیادی دارا است.

داروسازی مصون دارو

سخن پایانی

به یاد داشته باشید در انجام دادن تزریق بوتاکس باید یک مرکز زیبایی و یک پزشک خوب را پیدا کنید. در مورد آن ها بسیار تحقیق کنید. پس از انجام آن به خوبی از خود مراقبت های لازم را بکنید تا به هدفی که می خواهید برسید. به این ترتیب زیبایی خود را افزون کنید.