لوگوی بوتاکس سنتر
رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟

استخر رفتن بعد از بوتاکس

استخر رفتن بعد از بوتاکس در جامعه در حال حاضر که شخص ها به جوان سازی و زیبایی پوست خود خیلی اهمیت می دهند سوال متداولی شده است. وجود چین و چروک در پیشانی، کنار چشم، خط های اخم، و خنده موجب ناراحتی آنها می شود به همین خاطر به دنبال روشی جهت رفع علائم پیری زودرس و جوان ساختن پوست خود می باشند. از رایج ترین و بی خطر ترین شیوه ها بوتاکس می باشد. که نتیجه رضایت بخشی را به وجود می آورد و صورت افراد پس از آن شاداب تر می شود.

استخر رفتن بعد از بوتاکس

بوتاکس و استخر

اشخاص زیادی جهت از بین بردن خط ها و چین و چروک های صورت خود به سراغ تزریق بوتاکس می روند. این عمل سرپایی پس از گذشت چند روز نتیجه های آن قابل مشاهده خواهد بود. ولی بوتاکس جهت درمان های دیگری به غیر از زیبایی نیز کارایی دارد مثل زیر بغل، تنبلی چشم ، اختلال عملکرد مثانه و درمان عرق دست و پا با بوتاکس .

اصولا جهت انجام عمل بوتاکس دکتر مراقبت های پس از تزریق را به شخص می گوید تا زمان استراحت بدون معضل بگذرد توجه به مراقبت های پس از بوتاکس سبب حاصل شدن نتیجه های دلخواه و مفید شده، همین طور اثر آن بیشتر می ماند. از دیگر اثرات توجه به این مسئله پیشگیری از معضلات خوابیدن پس از بوتاکس می باشد.

بوتاکس یک نوع سم بوتولینوم می باشد که در پیشگیری از نشر انتقال دهنده عصبی اثر گذار است. پس از بوتاکس عضله ها نرم و رها شده، چین و چروک ها کم می شود اثر آن دائمی نیست. استخر رفتن بعد از بوتاکس یکی از مراقبت های بعد از بوتاکس به شمار می رود.

نکته هایی که پس از بوتاکس به رعایت آنها تاکید می شود:

  1. تا ۶ ساعت بعد از تزریق تقریبا کلاه ایمنی و عینک را کنار بگذارید و همین طور از حمام رفتن و سونا بعد از بوتاکس خود داری کنید.
  2. محلی که تزریق انجام شده را تا ۲۴ ساعت ماساژ ندهید برخی از شخص ها زمانی که دردی را حس می کنند میل به ماساژ محل درد دارند این کار سبب می شود تا سم جا به جا شده و به طرف دیگر بافت ها برود. در زمان مالش محل مد نظر کبودی آن محل افزایش می یابد چرا که ماساژ جریان خون را زیاد می کند.
  3. پرهیز از استخر رفتن بعد از بوتاکس. از مراقبت های بعد از بوتاکس بعد از بوتاکس تا چند وقت به استخر نروید تا از ایجاد مشکل های بوتاکس پیشگیری کرد و به نتیجه های خوبی از انجام آن برسید.
  4. بعد از بوتاکس اصلا نخوابید و هنگام دراز کشیدن سرتان باید از بدن بالاتر قرار گیرد تا بوتاکس حرکت نکند. هم چنین در محل تزریق دچار ورم زیاد نشود.

چند دلیل نرفتن به استخر پس از بوتاکس

برای در کامل پرهیز از استخر رفتن بعد از بوتاکس و سونا بعد از بوتاکس در ادامه مبحث توضیح می دهیم. بوتاکس این گونه می باشد که سم آن بعد از چند وقت بر عصب های ناحیه تزریق اثر گذاشته و آنها را از فعالیت باز می دارد. که در این صورت ماهیچه های محل مورد نظر فلج می شود. به این خاطر که عصب ها با ارسال پیام به ماهیچه ها سبب منقبض شدن شان می شود. سپس گرفتاری هایی چون گرفتگی ماهیچه، چین و چروک و غیره را به همراه دارد.

به طور کلی با بی حس شدن عصب های پیغامی مبتنی بر منقبض شدن ماهیچه ها فرستاده می شود و ماهیچه ها منقبض از یک دیگر جدا می شوند. از جمله خطر های بوتاکس این می باشد که چنان چه در محل اشتباهی اثر بگذارد موجب بروز مشکل هایی مثل نابینایی می‌شود به همین خاطر افراد متخصص زیبایی تاکید می‌کنند به هیچ عنوان بعد از بوتاکس به محل مورد نظر فشار نیاورند چون در این صورت امکان دارد که بوتاکس جا به جا شده و به محل دیگری برود.

در چنین حالتی عصب های آن محل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و سبب به وجود آمدن گرفتاری های حادی می شود. امکان دارد که تحرک بوتاکس در پوست موجب افتادگی و نا متقارن شدن صورت شود اگر چه که این اثرات دائمی نیست.
چند دلیل نرفتن به استخر پس از بوتاکس

پرهیز از استخر رفتن بعد از بوتاکس

به نكته ها پیش و پس از بوتاکس دقت داشته باشید تا از بروز هر نوع عارضه و مشکلی در امان بمانید. زمانی که شما پس از تزریق بوتاکس از استخر و عینک شنا استفاده کنید، به ناحیه مورد نظر فشار وارد شده که سبب جا به جایی بوتاکس و به وجود آمدن معضل هایی می گردد. به این دلیل استخر رفتن بعد از بوتاکس ممنوع شده است. خوب است که به توصیه های افراد متخصص تا ۴ ساعت پس از بوتاکس تنها به پشت بخوابید. از انجام حرکت های سخت مانند ورزش کردن، پیاده روی زیاد و رانندگی خودداری کنید.

تحقیقات در خصوص استخر رفتن بعد از بوتاکس

پژوهشگران به خاطر اینکه متوجه شود تا چه مدتی باید از استخر رفتن بعد از بوتاکس پرهیز کرد آزمایش‌هایی را روی اشخاص مورد نظر انجام دادند. با این آزمایش ها معلوم شد اصولاً پس از یک روز بوتاکس روی عصب ها اثر می گذارد. به همین جهت تا ۲۴ ساعت پس از تزریق نباید هیچ کاری را انجام داد. توصیه می شود پس از سپری شدن این ۲۴ ساعت کارهایی مثل حمام کردن و استخر رفتن بعد از بوتاکس را آغاز کنید و عضله های محل درمان را درگیر کنید. با این کار بدون بروز هیچ عارضه نتیجه مطلوبی از بوتاکس حاصل می شود.

ولی تنها در صورتی می توان از عوامل ذکر شده مطمئن شد که تزریق بوتاکس به وسیله دکتر متخصص صورت گیرد. اگر به واسطه افراد بی تجربه صورت پذیرد سبب بروز آسیب های حاد و جبران ناپذیری گردند. همچنین برخی از اشخاص بعد از تزریق از عوارض بوتاکس بخوردار میشوند مثل  سردرد، حساسیت و تهوع و… . ممکن است  که این عوامل پس از تزریق به وجود نیاید، استخر و شنا کردن سبب فشار و حساسیت زیاد بدن منجر به ایجاد این عکس العمل ها شود، همینطور احتمال عفونت و حرکت در پوست در زمان شنا بیشتر می شود.

سخن پایانی

بوتاکس در اوایل تنها جهت درمان عدم قرینه بودن چشم به کار برده می‌شد ولی پزشکان با گذشته زمان پی بردن که از بوتاکس جهت بهتر شدن پوست و صورت میتوان استفاده کرد. به کار بردن بوتاکس جهت شادابی و زیبایی چهره به وسیله ارگان غذا و دارو تایید شده است. به طور کلی بوتاکس تا حدودی به زیبایی و شفافیت پوست شما کمک می نماید. ولی دقت کنید که برای همه نقص ها و معضلات پوستی نمی‌شود این روش را به کار برد پس حتما از استخر رفتن بعد از بوتاکس پرهیز کنید.