لوگوی بوتاکس سنتر
تعرفه بوتاکس

قیمت بوتاکس

از جمله پرطرفدار ترین عمل های مخصوص برای زیبایی افراد که در سال های اخیر از سایر رقیب های خود پیشی گرفته است تزریق کردن بوتاکس می باشد: تزریق بوتاکس دارای سه هدف می باشد که این اهداف شامل: زیباسازی کردن، کنترل کردن گرفتگی های عضلات و کنترل کردن تعریق های شدید. اما اولین سوالی که مراجعین دارند قیمت بوتاکس است.

تزریق بوتاکس با هدف هایی که برای زیبایی می باشد یک عمل غیر جراحی می باشد که هر یک از عضلات به وجود آورنده چین و چروک را را شل می کند. دوران زیادی است که تزریق کردن بوتاکس با ایمنی های لازم بر بانوان و آقایان انجام می گیرد چرا که آنها می خواهند چین و چروک های خود را از بین برده و به یک پوست جوان تر و صاف تر دست یابند.

 

قیمت بوتاکس

 

قیمت بوتاکس در سال 1400

افزایش یافتن سن افراد سبب می شود که بعضی افراد پوست شان دچار چین و چروک شود و برای از بین بردن آنها از روش های مختلفی استفاده ببرند. شیوه های گوناگونی مانند تزریق کردن چربی و تزریق بوتاکس برای حذف کردن این چین و چروک ها در پوست و پر کردن حفره های مختلف در صورت وجود دارند ولی، به علت قیمت بوتاکس و فایده های خاص آن که نشان می دهد نسبت به سایر راه ها به صرفه تر است از لحاظ هزینه ها بهتر است مردم هم آن را نسبت به سایر راه ها انتخاب بیشتر می کنند. این را هم بدانید که مواد لازم برای بوتاکس از حدود صد سال قبل هم وجود داشته است و همچنین در بیشتر خانه ها هم وجود دارند. قیمت بوتاکس در سال 1400 کمی افزایش یافته است که در ادامه جدول قیمت بوتاکس به شما عزیزان ارائه شده است.

بوتاکس در حقیقت یک نام تجاری برای سم بوتولیسم می باشد و برای فلج کردن هر یک از عضله های پوست مورد استفاده قرار می گیرند، افراد زیادی به دنبال یک روش نوین برای از بین بردن چین و چروک های ایجاد شده در پوست خود هستند اما از قیمت بوتاکس و فواید آنها نیز اطلاعاتی ندارند.

 

قیمت بوتاکس در نقاط بدن عبارتند از:

 

1. تزریق کردن در پیشانی

از پرطرفدار ترین کاربرد های بوتاکس می توان از بین بردن خطوط ایجاد شده در پیشانی را نام برد. این چروک ها در تاثیر پذیری از استرس ها، نگرانی ها و نیز با بالا رفتن سن افراد بر روی پیشانی ایجاد می شود. که این چروک ها بیشتر در زمان ناراحتی و به هیجان رسیدن دیده می شود. هزینه بوتاکس پیشانی در این ناحیه به مقدار چین و چروک، مدل محصول و میزانی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد.

 

2. تزریق کردن در بین دو ابرو

چین و چروک که در بین دو چشم قرار دارد که به ان ها خطوط یازده نیز می گویند، با افزایش یافتن سن در بین دو چشم به وجود می آید که به طور معمول اکثرا در زمان تمرکز کردن، اخم کردن و یا ناراحت و نگران شدن مورد توجه قرار می گیرند.

 

3. تزریق کردن بوتاکس در چشم ها

مورد توجه ترین عضو در صورت هر فرد چشم ها می باشد، هر دفعه خندیدن و اخم کردن در نتیجه گذشت زمان بر روی چشم ها تاثیر دارند و چین و چروک ها را به وجود می آورند. علاوه بر خط های خنده یک سری خط های ریز تر به نام خطوط دور چشم هم نمایان است که به آنها خطوط پنجه کلاغی هم می گویند. بوتاکس دور چشم تاثیر زیادی را به همراه خود دارد که باعث می شود چشم ها جذاب تر شود و در صورت فرد بدرخشد.

 

4. تزریق کردن بوتاکس در لب

به وجود آمدن چروک های با انحنا شکل در اطراف دهان که هر یک از ان ها در نتیجه خندیدن و اخم کردن ایجاد شده است: هر یک از خطوط اندوه و خطوط خنده و چروک های دور لب و انواع حالت های افسرده در صورت را می شود با بوتاکس کردن از بین برد. توجه داشته باشید که در بوتاکس لب به تدریج زمان بین جلسه ها افزایش پیدا میکند.

 

5. تزریق کردن بوتاکس در فک

برخی از افراد در صورت خود آن فرم 4 گوش را نمی پسندند: این شکل صورت در نتیجه عضلات مخصوص صورت می باشد. که آن را می شود با بوتاکس صورت کمتر کرد.

 

6. تزریق بوتاکس در گردن

چین و چروک های به وجود آمده در گردن می شود با استفاده از بوتاکس از بین بروند تنها باید توجه کنیم که این بخش از بدن بسیار حساس می باشد و تنها با یک اشتباه کوچک در زمان تزریق که نادرست صورت بگیرد می تواند باعث آن شود که فرد به مشکل در بلعیدن منجر شود.

 

برند و مارک بوتاکس

در واقع خود بوتاکس اسم یک نوع برند می باشد. انواع برند های متفاوتی که ماده را تولید می کنند که با سد راه شدن برای سیگنال های عصبی عضلات صورت، سبب درمان شدن چین و چروک ها خواهد شد. در نتیجه انواعی از بوتاکس ها برند های متفاوتی را دارا هستند. در هر یک از کشور ها با دقت در زن کردن ان شرکت های دارویی که فعالیت دارند، انواعی از استاندارد های وزارت بهداشت در آن کشور و انواعی از موارد متفاوت دیگر برند ها و مدل خاصی از بوتاکس پرطرفدار و رایج در بین مردم می شود. با هم تعدادی از این برند ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

1. بوتاکس

این برند بهترین بوتاکس و از مشهور ترین برند هایی می باشد که سمی به نام بوتولینیوم که از آن برای تزریق کردن در ناحیه های مختلف در صورت استفاده می گردد را تولید می کند. انقدر نام این برند معروف شده است که با نام سم بوتولینوم برابری می کند. این برند از بوتاکس به طور معمول در بین سه تا چهار ماه اثر آن باقی می ماند و دارای ماندگاری می باشد.

 

2. برند بوتاکس زئومین

این برند از دیگر برند های تولید کننده بوتاکس می باشد که فعالیت آن در کشور آلمان می باشد. ای کشور در قاره اروپا از جمله فعال ترین کشور های در زمینه تولید کردن دارو می باشد و به همین علت میتوان بر کیفیت آن اطمینان لازم را داشته باشیم. این برند از لحاظ فرمول و مرغوبیت تفاوت چندانی با بوتاکس دارا نیست. البته به این دلیل که نسبت به برند بوتاکس مشهوریت کمتری دارا است در نتیجه قیمت آن هم مقداری پایین تر می باشد اما مانند بوتاکس 3 تا 4 ماه ماندگاری دارد.

 

3. بوتاکس دیسپورت

این برند یک برند انگلیسی می باشد که هم در کشور ایران و هم در دیگر بخش های دنیا از محبوبیت خاصی برخوردار میباشد. ماندگاری این برند نیز 3 تا 4 ماه می باشد: قیمت آن هم تقریبا متوسط رو به بالا می باشد و اثر خوبی را به همراه خود دارد.

 

4. بوتاکس مصپورت

انواعی از برند های ایران هم به تولید کردن سم بوتولینوم مشغول هستند و در زمینه کیفیت هم می توانند بسیاری از آن ها با برند های خارج رقابت داشته باشند. این برند از آن دسته است که با برند های خارجی رقیب می باشد. در صورت کلی بوتاکس مصپورت عوارض بسیار کمی را دارا است اما این برند معرفی شده در مقایسه با برند های خارجی عوارضی قریب به صفر را به همراه دارد. ماندگاری این برند هم بسیار خوب می باشد به گونه ای که اگر از آن به خوبی مراقبت شود دوام آن بین 4 ماه تا 6 ماه می باشد.

 

5. بوتاکس نورونوکس

این برند از رسیدن تکانه های عصبی به عضله ها جلوگیری می کند و هم چنین انقباض های این عضله ها را کاهش می دهد. هزینه این برند به تعداد واحد های مورد نیاز وابسته می باشد.

 

برند و مارک بوتاکس

 

قیمت بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت بوتاکس به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله با اهمیت ترین عوامل می توان برند بوتاکس، بخشی که قرار است بوتاکس صورت بگیرد و اندازه بخشی که قصد بوتاکس آن را داریم بستگی دارد. در ادامه با هم بیشتر در مورد این عوامل تحقیق می کنیم:

 

1. قیمت بوتاکس های مختلف

هر نمونه از برند های بوتاکسی که معرفی شده است در ازای هر صد واحد قیمت متفاوتی را دارد،توجه داشته باشید که قیمت بوتاکس با شرایط مربوط به دلار و بالا و پایین آمدن آن در زمان های مختلف امکان تغییر را دارا می باشد. ما در صورت کلی قیمت هر واحد از بوتاکس با هر نوع برندی بین 600 هزار تومان تا دو میلیون تومان تغییر پیدا می کند. و این بوتاکس حدود 4 ماه اثر آن باقی می ماند.

 

2. منطقه تزریق کردن بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس مختلف می باشد و برای هر یک از این ناحیه های مقدار خاصی از بوتاکس را نیاز داریم. در نتیجه مقدار موادی که در بوتاکس لب استفاده می شود امکان دارد با یک بخش دیگر مثل ابرو و یا گردن فرق داشته باشد.

با توجه به میزان این که نقطه مورد نظر شما چه اندازه می باشد و چه میزان دقت احتیاج دارد، به چه مقدار زمان احتیاج دارد و چند واحد بوتاکس مصرف می شود، قیمت آن تغییر می یابد.

 

مقدار بوتاکس مورد احتیاج در هر ناحیه مختلف:

 • مقدار بوتاکس مورد نیاز در ناحیه خط اخم حدود 20 تا 30 واحد می باشد.
 • این مقدار برای چروک های ناحیه بوتاکس پیشانی تقریبا 50 واحد می باشد.
 • برای خطوط چشم این مقدار حدود 20 واحد می باشد.

در ما بقی ناحیه ها هم مقداری کمتر یا بیشتر می باشد و فقط میزان ان با معاینه کردن توسط پزشک مجرب و ماهر تعیین می شود.

 

3. مقدار هزینه مورد نیاز برای پزشک و مرکز درمان

بوتاکس یکی از پرطرفدار ترین اعمال زیبایی می باشد که در هر سال حدود 6 میلیون بار صورت می پذیرد. در نتیجه انواعی از کلینیک ها و پزشک ها وجود دارند که این اعمال را انجام می دهند.

قیمت بوتاکس هر پزشک و هر کلینیک با هم فرق دارد. به هر میزان که آن پزشک و کلینیک تجربه بیشتری داشته باشد امکان دارد برای شما هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد. اما توجه داشته باشید که تزریق کردن بوتاکس تا وقتی که با رعایت مسائل بهداشتی انجام شود کم عوارض می باشد. در نهایت در انتخاب مرکزی برای تزریق کردن بوتاکس بسیار دقت داشته باشید زیرا انتخاب مرکز بسیار مهم است. پس این اعمال را در یک کلینیک معتبر و با تجربه و زیر نظر یک پزشک ماهر انجام دهید.

 

4. قیمت برند های بوتاکس موجود در ایران

بوتاکس به علت داشتن فواید متعدد بسیار محبوب است. به گونه ای که در هر روز افراد زیادی به مراکز زیبایی می روند تا این اقدامات را انجام دهند و زیباتر و جوان تر به نظر برسند. هزینه در هر تزریق به ناحیه مورد نظر بیمار و تعداد آن نواحی و نیز توانایی عضله های وابسته می باشد که با شل و آرام شدن آن موارد چروک ها از بین می روند.

در زمان مقایسه کردن قیمت ها و ارزیابی ابتدایی که پیش از تزریق بوتاکس انجام خواهید داد، آن مقدار هزینه را با توجه به کیفیت درمان آن و ویژگی ها و اعتبار مرکز مورد نظر مقایسه کنید.

انجام دادن بوتاکس افزون بر کم کردن چروک های پیشانی و اخم و نیز چروک های موجود در اطراف چشم در کاهش دادن انواع سردرد های میگرنی اثر بسیار زیادی را به همراه دارد. تزریق کردن بوتاکس در ناحیه زیر بغل و دست و پاها باعث کم شدن تعریق می شود.

 

5. هزینه تزریق بوتاکس دیسپورت

گرچه که تزریق کردن این برند از دیگر برند ها ارزان تر می باشد اما امپول آن میزان کمتری از سم را دارا می باشد. در نتیجه متقاضی باید تعداد مرتبه بیشتری تزریق را تکرار کنند تا به خواسته خود برسند. در نهایت چون دفعات آن زیاد می شود پس قیمت تمام شده نسبت به باقی برند ها هم افزایش می یابد.

 

6. هزینه برند مسپورت

بوتاکس مصپورت در ویال هایی با 500 واحد می باشند که هر یک برای سه نفر نیاز می باشد و تقریبا هزینه آن نصف بوتاکس دیسپورت می باشد.

 

7. قیمت تزریق بوتاکس در صورت

از آنجایی که از جمله تاثیراتی بوتاکس رفع چین و چروک در صورت می باشد. در رابطه با هزینه این ناحیه ها باید پزشک این ناحیه را ارزیابی کند و مورد بررسی قرار دهد.

 

8. قیمت تزریق بوتاکس در لب

طبق گفته های قبل هزینه در هر کدام از ناحیه ها متفاوت می باشد و بر حسب نظر دکتر هم می تواند هزینه بوتاکس لب کم و یا زیاد شود.

 

9. قیمت تزریق بوتاکس در زیر چشم

انجام این بوتاکس به ناحیه عضله های زیر چشم باعث می شود که هر یک از عضله ها یک حالت فلج بودن به خود بگیرند در نتیجه دیگر نمی توانند انقباض و یا حرکت کنند و باعث کاهش یافتن زیاد چین و چروک ها می شود. با هزینه کردن در این ناحیه نه تنها چروک ها را از بین میبریم بلکه از به وجود آمدن چروک های جدید هم پیشگیری می کند.

 

10. قیمت تزریق بوتاکس در زیر بغل

درمان این مشکل با روش بوتاکس همیشگی نمی باشد و باید تکرار آن انجام شود. از آن جهت که تزریق بوتاکس زیر بغل به درمان تعریق کمک می کند و دارای هزینه هایی می باشد که با توجه به آن ناحیه ها بین 800 تا 1500 تومان می باد در نتیجه این هزینه با توجه به ناحیه و اندازه متغیر می باشد. هر یک از بیماریها نشانه های بهبود یافتن را طی 2 تا 4 روز می بینند اما بعد از دو هفته تاثیر کامل را می بینید، این نتایج ما بین 4 تا 12 ماه ماندگاری دارند. درمان عرق درست و پا با بوتاکس هم انجام میشود.

 

11. قیمت تزریق بوتاکس در پلک

چشم ها و پلک ها اثر زیادی در زیبایی صورت هر یک از شما دارد. یکی از مواردی که زیبایی شما را به خطر می اندازد افتادگی پوست پلک و چروک به وجود امدن در ناحیه پلک می باشد. به وجود آمدن آن در اختیار شما نیست چون که این چروک ها در زمان خنده و اخم شما به وجود می آید. با توجه به مقدار ناحیه ای که قصد بوتاکس آن را دارید هزینه تمام شده برای شما متفاوت می باشد.

 

 قیمت تزریق بوتاکس در پلک

 

عوامل اثر گذار در قیمت بوتاکس

 

 • تعداد ناحیه در نظر گرفته شده برای بوتاکس

تعداد نواحی که به بوتاکس نیاز دارد: هر چه این تعداد ناحیه هایی که برای زیبایی در نظر گرفته شده بیشتر باشد هزینه آن هم به مراتب بالاتر می رود.

نواحی مورد نظر: برخی از ناحیه ها به مقدار واحد بیشتری برای انجام بوتاکس نیاز دارند، به طور طبیعی جوان تر کردن این نواحی هزینه بیشتری به همراه دارد.

 

 • مقدار واحد مورد نیاز برای بوتاکس

اگر هزینه درمان بر طبق تعداد واحد های بوتاکس باشد، هرچه میزان چین و چروک ها بیشتر باشد و نیز  مقدار بوتاکس بیشتری مصرف شود در نتیجه هزینه آن افزایش خواهد یافت.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

پس از انجام دادن بوتاکس یک سری هزینه های دیگری هم وجود دارد. از خریدن مسکن های مورد نیاز که مقدار هزینه کمی دارند تا استفاده کردن از انواع کرم های ضد افتاب مورد نیاز چند روز بعد از انجام تزریق. از دیگر مراقبت های بعد از بوتاکس استفاده کردن از کرم ضد آفتاب و مواظبت درست از پوست اثر مستقیم بر روی میزان ماندگاری مواد بوتاکس را به همراه دارد و مسلما باید به آن توجه زیادی شود. به طور معمول دو هفته بعد از انجام تزریق دوباره باید به پزشک مراجعه کنیم.

بعد از شروع کردن درمان بوتاکس طی هر شرایطی از یک تا ده روز طول می کشد تا کاملا بهبود یابد.

 

روش های درمانی بوتاکس

 

 • تزریق بوتاکس و درمان شدن تعریق شدید

افرادی که از تعریق شدید ناراحت می باشند باید بدانند که تزریق بوتاکس بر آنها تاثیر زیادی دارد. در این نوع از درمان بوتاکس با توقف دادن به ارتباط عصب های محرک سمپاتیک و غده های عرق، مانع از ترشح شدن عرق می شود و در نتیجه باعث خشک شدن غده های عرق در ناحیه مورد نظر میشود: بوتاکس به طور معمول در ناحیه های عمیق در جاهایی که غده های عرق هستند مثل دست ها در کف پا ها و زیر بغل ها تزریق می شوند.

 

 • بوتاکس و درمان میگرن

تزریق کردن بوتاکس در بیمار های مبتلا به بیماری میگرن سبب قطع شدن و همچنین طولانی تر شدن زمان بین حمله های سردرد تا بازه های زمانی 3 ماه و یا 4 ماه می باشد. این تاثیر بر بیماران مجموعه های زیادی به ثبت رسیده است.

 

فواید تزریق بوتاکس

 • ایمن بودن
 • غیر جراحی بودن
 • داشتن نتیجه های طبیعی و ریز
 • عدم نیاز داشتن به استراحت پس از درمان مشکل

 

عوارض و مشکلات تزریق بوتاکس

اگر چه تزریق کردن بوتاکس را یک پزشک با تجربه انجام دهد احتمال به وجود آمدن عوارض بوتاکس را بسیار کاهش می دهد. در هر صورت این عوارض بعد از تزریق در یک زمان موقت می باشد و بیشترین این عوارض شامل:

 • سر درد
 • بی حس بودن
 • درد موضعی در محل تزریق بوتاکس
 • قرمزی
 • ورم
 • سوزش
 • حساس بودن به لمس

 

شیوه تزریق کردن بوتاکس

در این روش پزشک ناحیه ای را که قرار است درمان شود را ابتدا با یک شوینده مناسب به طور کامل تمیز می کند، تزریق کردن بوتاکس در صورت کلی دردی ندارد اما در صورتی که شخص بیمار به درد حساس باشد، پزشک از داروی بی حسی استفاده می کند تا این که بیمار کاملا راحت باشد، پزشک از بیمار می خواهد که صورت خود را منقبض کند تا بتواند محل درست را معین کند سپس با دقت مواد بوتاکس را تزریق می کند.

 

شیوه تزریق کردن بوتاکس

 

سخن پایانی

اگر قصد خلاص شدن از شر چین و چروک ها را دارید بهترین راه انتخاب بوتاکس می باشد برای آگاهی از هزینه آنها به یک مرکز زیبایی خوب مراجعه کنید و از ان ها کمک بگیرید: امکان دارد بخواهید یک پزشکی را پیدا کنید که با صرف یک هزینه کم برای شما این عمل را انجام دهد اما دقت کنید که قیمت پایین همیشه یک نشانه خوب نمی باشد چرا که امکان دارد که دارو را به مقدار زیاد رقیق کرده باشند. در زمانی که در پی یک پزشک خوب هستید دقت داشته باشید که آن یک پزشک معتبر باشد.