بوتاکس گونه چیست

بوتاکس گونه

در سال های گذشته وجود گونه های برآمده و جذاب از فاکتورهای زیبایی صورت به شمار می رفته است. از جمله شیوه هایی که به این خاطر صورت می گیرد بوتاکس گونه می باشد. همه اشخاصی که از زمان تولد از شکل گونه‌های خود رضایت ندارند می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین افرادی که با افزایش سن قسمت های از صورت شان شده است با تزریق بوتاکس به نتایج دلخواه میرسند. شیوه بدون خطر است و مریض قادر خواهد بود که بلافاصله بعد از انجام آن به کارهای روزانه خود برسند.

 

بوتاکس گونه

نحوه عملکرد بوتاکس گونه

این روش درمانی از دارو توکسین خیلی پایین جهت پیشگیری از هورمون های عصبی در قسمت مورد نظر بهره میگیرند. عضله هایی از صورت جمع می شوند و سبب به وجود آمدن خطوطی در صورت می شود. بوتاکس این عضله ها را به طور موقتی از حرکت باز می دارد. سم بوتولینوم در دوزهای کم به وسیله یک سوزن کوچک به بافت های کنار محل مورد نظر تزریق می‌شود. بوتولینوم بر اعصاب نظارت داشته و از منقبض شدن عضله ها بکاهد. اما برخی میپرسند آیا چین و چروک ها با از بین رفتن اثر بوتاکس بدتر میشوند؟

در هر حال خط های صورت مثل خط اخم و خط های اطراف چشم را رفع می کند. همچنین این روش به سفت شدن پوست و برگشت به حالت کششی پوست کمک شایانی می کند. در شادابی پوست و برآمدگی گونه ها نقش بسزایی دارد. از رایج ترین و ایمن ترین شیوه ها جهت متقارن کردن گونه ها بوتاکس است. همچنین برطرف کردن شل شدگی آنها و همینطور برآمده کردن گونه های خالی به کارگیری بوتاکس می باشد.

هرچند که اکثر اشخاص این شیوه درمانی را راهی برای رفع چین و چروک می شناسند. ولی جهت زیباتر شدن صورت مخصوصا گونه ها کارایی داشته و طرفداران زیادی دارد. جهت انجام بوتاکس برای گونه شیوه‌های محتاطانه به کار می رود. یعنی اینکه اول در دوز پایین تقریباً یک یا دو واحد تزریق طبق دستور دکتر صورت می گیرد. پس از بررسی تاثیرات و شیوه فعالیت، میزان تزریق در جلسات بعدی بیشتر میشود. جلسات بعدی دو هفته بعد از مرحله اول می باشد. اینکه چند وقت یکبار بوتاکس بزنید به تشخیص پزشک بستگی دارد.

نحوه عملکرد بوتاکس گونه

دلایل بوتاکس گونه

عوامل گوناگونی است که اشخاص را برای انجام بوتاکس گونه به سمت کلینیک های زیبایی سوق می دهد. برترین آنها بدین شرح می باشد:

۱- زاویه دار کردن صورت

از عواملی که در حال حاضر اشخاص مخصوصاً جوانان زیاد آن تمایل دارند شکل دادن به صورت میباشد. با بوتاکس گونه و برآمده کردن آن فک و چانه عریض تر جلوه می نماید. بدین ترتیب زاویه مورد نظر به دست می آید. قبل از این کار دکتر آزمایشاتی را به کار می برد. سپس مشخص میشود بر اساس فرم صورت فرد مشخص شود که این شیوه برای فرد مناسب می باشد یا نه.

۲- برطرف کردن شل شدگی گونه

با افزایش سن، رعایت نکردن برنامه غذایی نامناسب و استعمال دخانیات پوست طراوتش را از دست میدهد. قرار گرفتن در برابر نور خورشید و کم شدن وزن گونه با گذشت زمان شل شده و دچار افتادگی میشود. از برترین و با اهمیت ترین عملکرد بوتاکس برطرف کردن شل شدگی گونه است.

قبل و بعد از بوتاکس گونه

نکات مهم در رابطه با تزریق بوتاکس:

از نکته های مهم درباره تاثیر بوتاکس گونه این می باشد که اثر آن به طور دائم همیشگی نیست. پس از مدت یک هفته نتیجه آن نمایان می شود. معمولاً تا یک سال ماندگار خواهد بود. به همین خاطر جهت تزریق دوباره بوتاکس باید به کلینیک مربوطه مراجعه کرد. به اضافه دو استفاده ویژه ای که جهت بوتاکس گونه گفته شد از فایده های آن به حساب می آید. از دیگر مزایای بوتاکس این است که نیازی به جراحی ندارد. تزریق به راحت ترین شیوه با درد و خونریزی کم به شکل سرپایی صورت می پذیرد. مدت زمان استراحت این شیوه کم بوده و پس از ۳ روز می توان نتیجه آن را دید.

بوتاکس گونه به وسیله مراکز علمی گوناگون به عنوان شیوه های مطمئن و فاقد خطر مورد تایید قرار گرفته است. با این حال عوارض خفیفی را در پی دارد که اصولاً این مشکلات یک روز پس از تزریق رفع میشود. در صورتی که ادامه پیدا کرد باید حتما پزشک را از وضعیت خود مطلع کنید.

 برخی از این عوارض ناچیز عبارتند از:

درد در محل تزریق و سردرد کم در صورت تشخیص پزشک می توان مسکن مصرف کرد. بعضی اوقات سردرد پس از تزریق بوتاکس تهوع را به همراه دارد که این مورد نگران کننده نیست. چرا که تهوع از عوارض بوتاکس محسوب می‌شود. خونریزی و کبودی در ناحیه ای که تزریق انجام شده و این دائمی نبوده خیلی زود رفع می شود. البته باید این نکته را در نظر داشت زمانی که به طور مداوم تزریق صورت گیرد. بدن در برابر این شیوه درمانی استقامت زیادی پیدا می کند و تاثیر آن با گذشت زمان کم می شود. پس از تزریق نمی توان پشیمان شد چرا که مواد تزریق شده به هیچ عنوان خالی نمی شود. باید فرصت داد تا به مرور زمان تاثیرات آن از بین برود.

در این روش نیز مانند سایر روش های تزریقی باید یک سری مراقبت هایی را انجام داد. جهت پیشگیری از تحرک مواد تزریق شده اکثر پزشک ها پیشنهاد می کنند. پس از تزریق تا ۴ ساعت نخوابید. خوب است که یک ساعت پس از تزریق بنشینید و کاری را انجام ندهید. داروهایی که پزشک دستور مصرف آن را داده تا آخر استفاده کنید. در ناحیه تزریق فشار و ماساژی را وارد نکنید. این که چه کسانی بوتاکس نکنند را پزشک تشخیص میدهد.

دلایل بوتاکس گونه

سخن پایانی

بوتاکس گونه از روش های زیبایی و جوانسازی چهره محسوب می شود و در بین افراد زیادی محبوبیت دارد. آیا می خواهید از نتیجه خود رضایت داشته باشید؟ کلینیکی را برگزینید که علاوه بر مهارت، مجوزهای مورد نیاز جهت بوتاکس گونه را دارا باشد. حتما باید درباره این شیوه با دکتر خود مشورت کنید. متوجه شوید که چه توقعی را داشته باشید و چطور می شود که از عوارض بوتاکس پیشگیری کرد. بعلاوه بوتاکس را زیر نظر اشخاص بی تجربه و غیر حرفه ای انجام ندهید. چرا که امکان دارد مشکلات زیان باری را به وجود بیاورد. انجام جلسه های مشاوره ضرورت دارد تا درباره مفید بودن آن برای شما تصمیم بگیرند.

سوالات متداول بوتاکس گونه

1- ماندگاری بوتاکس در گونه ها چقدر است؟

به طور کلی، بوتاکس 3-4 ماه ماندگاری دارد. مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت که در آن مدت طولانی‌تر، در محدوده 4-6 ماهه، یا کوتاه‌تر، در محدوده 2 ماهه، طول بکشد. همچنین معمولاً برای افرادی که برای اولین بار مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند که ممکن است در ابتدا به مدت طولانی دوام نیاورد، اما ممکن است بعد از درمان دوم بیشتر طول بکشد.

2- چگونه بوتاکس روی صورتم ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

6 نکته برای طولانی کردن تزریق بوتاکس
1- از آسیب خورشید جلوگیری کنید.
2- تمرینات با شدت کم را در نظر بگیرید.
3- سطح استرس خود را کاهش دهید.
4- پوست خود را مرطوب کنید.
5- از نیکوتین استفاده نکنید.
6- یک مکمل روی مصرف کنید.

3- چند واحد بوتاکس برای گونه ها نیاز دارید؟

تعداد واحدها در تزریق بوتاکس اکثر متخصصان پوست می گویند که به نیاز بیمار و سابقه درمان بستگی دارد.

4- فواید بوتاکس در گونه چیست؟

تزریق بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی خاصی را از اعصاب که باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شوند، مسدود می‌کند. رایج ترین کاربرد این تزریق ها شل کردن ماهیچه های صورت است که باعث ایجاد خطوط اخم و سایر چین و چروک های صورت می شود. تزریق بوتاکس نیز برای کاهش علائم برخی از بیماری ها استفاده می شود.