بوتاکس لب چیست

بوتاکس لب

خوشبختانه ‌درحال حاضر، با توسعه ی تکنولوژی باعث گسترش فعالیت‌های پزشکی شده است. کسب نتایج مثبت آن، راهکارهای زیادی مثل بوتاکس لب به منظور جوانسازی پوست و صورت ارائه شده است. این امر کمک به اشخاصی شد که از ظاهر صورت خود ناراضی هستند و سعی در تغییر آن دارند. می توانند با انجام جراحی های زیبایی مثل جراحی بینی، بوتاکس لب، بوتاکس صورت به ایده آل خود برسند.

البته توجه داشته باشید که هر یک از راهکارهای گفته شده خصوصیات مختص خود را دارا می باشند. لذا توصیه می‌شود بر اساس اصول و قوانین موجود این کار توسط متخصصان آن انجام شود. با این حال یکی از قدیمی ترین جراحی های زیبایی و پوست عمل بوتاکس شناخته شده است. این کار با تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم) در قسمت مورد نظر انجام می پذیرد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با بوتاکس لب و انواع آن مطالبی را با شما در میان بگذاریم. پس جهت کسب آگاهی با ما همراه باشید.

بوتاکس لب

تزریق بوتاکس لب

بوتاکس لب در مقایسه با سایر شیوه های زیبایی و درمانی از فواید بیشتری برخوردار است. از جمله فواید تزریق بوتاکس لب می توان به موارد زیر اشاره نمود. این شیوه یک راهکار موقتی است و نتایج بعد از انجام عمل آن،بلافاصله بروز می یابد. در واقع در هنگام انجام بوتاکس لب، شخص بیمار از درد و ناراحتی کمتری برخوردار است. بعد از انجام تزریق بوتاکس لب ها دچار قرمزی، تورم و کبودی نخواهند شد. نهایتا بیماران می توانند به زندگی عادی خود و فعالیت های روزانه ادامه دهند. علاوه بر آن تزریق بوتاکس با توجه به میزان تزریق، بین ۵ تا ۳۰ دقیقه امکان پذیر است. در نتیجه یک فرآیند طولانی مدت نمی باشد. به طور کلی تزریق بوتاکس به لب، معمولاً بدون درد و ناراحتی است. در بعضی از موارد با توجه به ضخامت پوست شخص ممکن است، با کمی درد قابل تحمل همراه باشد.

اثرات بوتاکس لب

اکثر مردم گمان می‌کنند که بوتاکس لب، برای از بین بردن چین و چروک های پوستی مفید است. بر اساس تحقیقات اخیر ثابت شده است، این تصور آنها اشتباه است. چون که نمی توان این ماده را به تمامی قسمت های صورت تزریق نمود. چون این ماده یک حالت غیرطبیعی به نواحی مختلف صورت می بخشد.

ثابت شده است که مدت ماندگاری بوتاکس به طور معمول بین ۶ تا ۱۲ ماه اثر آن خواهد بود. که در بعضی از موارد این مدت قابل تمدید است. اکثر پزشکان شیوه‌های موقتی را برای متقاضیان خود ارائه می‌دهند. چون اگر عوارض نابهنجاری را به دنبال داشته باشد قابل درمان باشد. حتی اگر متقاضیان آن ها از انجام این راه کار ها پشیمان شوند، بتوانند تاثیرات آن را به سرعت از بین ببرند. خوشبختانه نابود کردن و از بین بردن تاثیرات بوتاکس، به اعمال سخت و دردناکی نیاز ندارد. تنها با تزریق چند آنزیم اثر آن از بین می رود. به طور کلی می توان گفت اثر بوتاکس لب شامل عوارض خطرناکی نخواهد بود. یکی از متداول ترین موارد استفاده از تزریق بوتاکس لب، به منظور از بین بردن چین و چروک ها است. همچنین یک حالت فرم دهی خاص در آن می باشد.

انواع مدل بوتاکس لب

کاربردهای بوتاکس به طور کلی به دو گروه طبقه بندی می شود. درواقع یکی از سوالات این است که بوتاکس درمانی است یا زیبایی؟ گاهی ممکن است این عمل به منظور درمان بعضی از اختلالات موجود در صورت بیمار انجام شود. در بعضی از موارد با هدف ایجاد زیبایی در صورت افراد مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر افراد به منظور کسب نتیجه ی مطلوب تر، مقدار بیشتری از محلول بوتاکس را وارد بافت پوست خود میکنند. اما این افراد باید توجه داشته باشند بوتاکس ماده ای فلج کننده است. تزریق بیش از حد بوتاکس، به عنوان یک ماده ی سمی فلج کننده، احتمال دارد بافت پوست را فلج کند. همچنین فرم نابهنجاری را در صورت شما ایجاد کند بنابراین باعث یک جلوه غیرطبیعی در چهره شما می شود.

کاربرد بوتاکس لب

در کاربرد زیبایی تزریق بوتاکس، بیشتر با هدف برطرف نمودن چین و چروک پیشانی صورت میگیرد. همچنین چین و چروک های اطراف دهان و خطوط دور چشم مورد استفاده قرار می گیرد. البته در اینجا تزریق بوتاکس لب، هم در گروه کاربردهای زیبایی به حساب می‌آید. همچنین در گروه کاربردهای درمانی. در اکثر موارد اشخاصی که دچار صدمه و آسیب می شوند و قسمت لب های آنها دچار اختلال می گردد. بنابراین از این شیوه ی درمانی به منظور حجیم شدن لب ها استفاده می کنند.

یکی دیگر از پرکاربردترین موارد تزریق بوتاکس، به منظور رفع چین و چروک و ایجاد فرم ایده آل است. اما دقت داشته باشید که مواد بوتاکس امکان حجیم شدن دائمی لب را ندارند. بنابراین توصیه می شود که برای انجام این کار، بوتاکس را مورد استفاده قرار ندهید. اکثر چین و چروک های پوستی مثل خطوط مابین ابروها، یا خطوط موجود در پیشانی با بوتاکس درمان می شود. سایر چین های دور اطراف دهان به واسطه ی تزریق بوتاکس به محل مورد نظر امکان پذیر است.

استفاده از بوتاکس لب، در اصلاح خطوط طبیعی صورت توصیه نمی شود. چون این خطوط در اثر حجم صورت به یک حالت طبیعی می باشند. این خطوط اغلب در قسمت های گونه، گردن و قسمت های زیر گونه وجود دارند. به این نکته توجه نمایید که درمان به وسیله ی بوتاکس، کاملا موقتی است. پس آگاه باشید تاثیرات آن هرگز دائمی و همیشگی نخواهد بود.

بوتاکس لب و گونه

در طی فرایند بوتاکس لب، لب ها به طرف بیرون کشیده می شوند. یک سری مواد اضافی مانند ژل برای بزرگتر شدن لبها و گونه به آن تزریق شود. تزریق به لب و بوتاکس گونه نواحی را حجیم کرده و حالت گوشتی به آن دست میدهد. دقت داشته باشید به منظور حجیم شدن لب و گونه سعی کنید از متخصصان ماهر جهت بوتاکس لب بهره ببرید. بوتاکس لب باید در یک محلی خاص، بر روی لب انجام شود. این کار فقط توسط پزشکان متخصص امکان پذیر است. در غیر این صورت لب های شما دچار اختلال شده و عوارض بدی را به دنبال خواهد داشت.

بوتاکس لب و گونه

نگهداری بعد از تزریق بوتاکس لب

قبل از بوتاکس لب، باید ۷ تا ۱۰ روز پیش از این کار از انجام اقدامات زیر بپرهیزید.

 1. مصرف آسپرین، ویتامین e، داروهای ضد التهابی و روغن ماهی ممنوع است.
 2. علاوه بر آن تا چند ساعت قبل از تزریق بوتاکس هرگز الکل استفاده نکنید.
 3. آیا سابقه ی تبخال و یا سایر بیماری های پوستی در نواحی مورد نظر دارید؟ حتماً این مسئله را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.
 4. توصیه می شود تا ۷۲ ساعت بعد از انجام بوتاکس لب، هرگز لب های خود دستکاری نکنید.
 5. تا دو هفته بعد از انجام این عمل؛ در معرض گرمای زیاد مثل حمام رفتن بعد از بوتاکس و یا سونا قرار نگیرید.
 6. تا دو هفته از کشیدن سیگار بپرهیزید.
 7. از استفاده از انواع رژ ها و سایر مواد شیمیایی خود داری کنید. چرا که ممکن است بر لب های شما تاثیرات منفی داشته باشد به مدت چند روز بپرهیزید.

البته در هنگام خروج از کلینیک متخصص سعی کنید با دریافت شماره تماس ایشان، سوالات احتمالی خود را بپرسید. تا بتوانید یک عمل بدون دردسر و موفقیت آمیزی را داشته باشید.

چه کسانی توانایی بوتاکس دارند؟

 1. اشخاصی که از نظر ارثی و وراثتی لب های کوچکی دارند، می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند. این اشخاص قبل از انجام عمل تزریق بوتاکس لب، باید با پزشک متخصص مشورت نمایند. در نتیجه از موقعیت و شرایط تزریق بوتاکس آگاه شوند.
 2. البته فقط این افراد قادر به تزریق بوتاکس نیستند. بلکه افراد زیادی هستند که به صورت داوطلبانه تمایل دارند لب های خود را برجسته نمایند. این افراد با توجه به اینکه از لحاظ حجم لب های خود مشکلی ندارند. اما تمایل دارند از روش های حجیم کردن لب استفاده کنند.
 3. علاوه بر آن اشخاصی در زمان خندیدن لثه آنها آشکار می‌شود. این افراد می‌توانند به واسطه ی تزریق بوتاکس، این عارضه را رفع نمایند.
 4. همچنین افرادی افتادگی لب بر اثر افزایش سن دارند. این افراد هم بوتاکس لب را به منظور درمان این اختلال مورد استفاده قرار می دهد.

دقت داشته باشید که آثار بوتاکس لب موقتی است و بعد از گذشت ۶ الی ۲۴ ماه به طور کامل رفع می شود.

چه کسانی توانایی بوتاکس ندارند؟

بوتاکس لب برای بعضی از افراد توصیه نشده و در بعضی مواقع ممنوع اعلام شده است.

 1. به طور کلی افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، اصلاً نباید عمل تزریق بوتاکس را انجام دهند.
 2. بوتاکس لب برای زنان باردار و تا اتمام دوره شیردهی توصیه نمی شود.
 3. افرادی که به تبخال و سایر بیماری های پوستی دچار هستند. این افراد قبل از طی نمودن دوره‌ی کامل درمان هرگز نباید از تزریق بوتاکس استفاده نمایند.
 4. افرادی که از داروهای ضد انعقادی خون با دوز بالا استفاده می کنند. این دسته از افراد هم هرگز نباید از راهکارهای تزریق بوتاکس استفاده نمایند.

برای مواردی که گفته شد چه کسانی بوتاکس نکنند در صورتی که از تزریق بوتاکس استفاده نمایند دچار آسیب ها و مشکلات زیادی می شوند.

بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟

عوامل بسیاری در ماندگاری اثر تزریق بوتاکس لب یا سایر قسمت‌های صورت تاثیر می گذارند. معمولاً بوتاکس لب از جمله عمل های موقتی است و آثار آن بعد از گذشته مدت زمانی از بین می‌رود. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که در کل، ماندگاری اثر بوتاکس بین ۶ تا ۲۴ ماه خواهد بود. افزایش مراقبت های بعد از بوتاکس در این زمان قابل به ذکر است. سبک زندگی و نحوه ی انجام فعالیت های روزمره در ماندگاری بوتاکس نقش دارد. میزان قرارگیری در نور آفتاب، از جمله مهمترین علل تاثیرگذار در تعیین ماندگاری اثر بوتاکس می باشد.

از دیگر علل تاثیر گذار در ماندگاری اثر تاثیر بوتاکس به لب، جنس پوست و ضخامت بافت های آن میباشد. در صورتی که عضلات صورت و بافت‌های آن ضخیم باشند؛ مقدار بوتاکس بیشتری به آن محل تزریق می شود. اما در صورت ضخامت بیش از حد این لایه‌ها، دیگر بوتاکس تاثیر نخواهد داشت. پزشکان شیوه های کاربردی مفیدتری را پیشنهاد داده و عرضه می‌کنند.

توجه داشته باشید که تاثیر بوتاکس لب و سایر نواحی صورت به میزان یکسانی نخواهد بود. یعنی قسمت‌هایی که تزریق بوتاکس در آن انجام می‌شود، در میزان ماندگاری بوتاکس موثر واقع می شوند. قبل از اینکه تزریق بوتاکس در لب ها و دیگر قسمت های صورت انجام شود، توصیه می شود مقدار و عمق آن به واسطه ی پزشک مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که چین و چروک ها زیاد باشند؛ استفاده از بوتاکس توصیه نمی شود. البته این بدان معنی نیست که حتماً نمی توان از این شیوه درمانی بهره‌مند شد. بلکه می توان گفت میزان ماندگاری و تاثیر بوتاکس در این موارد به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

قبل و بعد از بوتاکس لب

عوارض بوتاکس لب

برای انجام بوتاکس توصیه می شود، توسط متخصصان و پزشکان ماهر در کلینیک های معتبر و معروف انجام شود. متاسفانه بعضی از آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر از مردم سوء استفاده می کنند. این افراد با تزریق بوتاکس های غیر استاندارد به شیوه های نادرست و تقلبی سلامت عزیزان را به خطر می‌اندازند. در واقع این افراد سودجو ادعا می‌کنند که راهکارهای دائمی و همیشگی ارائه می دهند. بنابراین سعی کنید هرگز خود را در دام تبلیغات نامعتبر آنها نیندازید. جهت انجام فعالیتهای بوتاکس لب با متخصصان آن مشاوره نمایید از خدمات اصولی آن هابهره مندشوید.

یکی از عوارض تزریق بوتاکس لب و گونه، ممکن است ایجاد قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر باشد. این واکنش به‌صورت طبیعی در بدن اتفاق می‌افتد. به طور معمول عوارض بوتاکس نسبتاً خفیف و رو به متوسط هستند. این عوارض در طی چند ساعت از بین رفته و نیازی به استفاده از شیوه‌های درمانی نخواهد داشت. توجه داشته باشید میزان قرمزی و تورم در ناحیه، به مقدار بوتاکس تزریق شده و ضخامت سوزن تزریق بستگی دارد. علاوه بر آن جهت بهبود این عارضه از تجربه ی پزشک خود کمک بگیرید.

بر اساس تحقیقات پزشکان، توصیه می شود هنگام تزریق بوتاکس لب، از سوزن های با کیفیت استفاده کنید. همچنین سعی کنید بوتاکس لب را به صورت آهسته در مقدارهای کم انجام شود. علاوه بر آن بعد از اتمام کار، از کمپرس سرد نیز می توانید استفاده نمایید. کمپرس سرد در کاهش میزان قرمزی و تورم محل تزریق تاثیر گذار خواهد بود.

عوارض شایع:

یکی دیگر از عوارض بوتاکس لب، احساس درد در ناحیه  ی مورد نظر است. البته این مسئله به میزان تحمل بیمار بستگی دارد. به طور معمول اکثر مراجعین تحمل درد ناشی از تزریق بوتاکس را دارند. البته با توجه به تجویز پزشک خود می‌توانید یک ساعت قبل از انجام بوتاکس،از مسکن استامینوفن استفاده نمایید. بعضی از افراد قبل از بوتاکس از کرم های بی حس کننده و یا کمپرس های سرد استفاده می‌کنند. بدین گونه درد کمتری را احساس می کنید. درد ناشی از تزریق بوتاکس ممکن است تا نیم ساعت بعد از انجام این عمل ادامه داشته باشد. اما کم کم به مرور درد آن از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از شایعترین عوارض بوتاکس ایجاد سردرد و تهوع می باشد. این اختلال در بعضی از افراد ممکن است مشاهده شود. به طور معمول سردرد و تهوع ایجاد شده بعد از بوتاکس خفیف هست و اکثراً برای افرادی اتفاق می‌افتد که برای نخستین بار بوتاکس لب را انجام می‌دهند. این اختلالات در افراد مختلف بین چند ساعت نهایتاً چند روز ادامه دارد. به طور کلی باید عنوان نمود که عوامل مختلفی در آسیب های ناشی از بوتاکس لب در آن تاثیرگذار خواهند بود. به طور مثال استرس و سابقه ی سردرد های میگرنی در این عوارض موثر واقع می شوند. در این زمان مصرف قرص های ضد میگرن و مسکن کافی است‌‌.

ایجاد کبودی در محل تزریق بوتاکس به دلیل سوراخ شدن منافذ پوست و جمع شدن خون اتفاق می افتد. این اتفاق که بیشتر در محل عروق خونی انجام می شود به دلیل این است که محل شناسایی تزریق بوتاکس به خوبی انجام نشده است. بنابراین جهت انجام بوتاکس حتماً به متخصصان آن در کلینیک های معتبر مراجعه نمایید.

 

عوارض بوتاکس لب

تفاوت تزریق بوتاکس به لب با تزریق ژل

بوتاکس و ژل یکسری تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که مهمترین تفاوت آن، موارد درمانی آنها است. یعنی هر یک از این دو شیوه یک قسمت از بدن را مورد درمان و اصلاح قرار می دهد. پزشک با توجه به نوع و ضخامت پوست و عمق چروک تشخیص می دهد کدام راهکار متناسب است. در نهایت راهکار پیشنهادی خود را ارائه می دهد. جهت حجیم شدن لب های خود سعی کنید راهکار تزریق بوتاکس را مورد استفاده قرار دهید.

بهترین مزیت های ژل لب:

اکثر مردم بدون اطلاع از عواقب و آثار فیلر های پوستی یا ژل، نسبت به تزریق مدل های بلند مدت این محصول اقدام می کنند. این اشخاص بعد از اینکه نتایج منفی را ملاحظه می نمایند، پشیمان می شوند. این افراد باید توجه داشته باشند که با این حال جای هیچ گونه تشویش و نگرانی نیست. چون فیلرهای پوستی در هر زمانی قابل برطرف شدن هستند. در واقع به وسیله ی یک سری آنزیم هایی که به محل های مورد نظر تزریق می شود. سپس پوست دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد. ژل های تزریقی، معمولاً به منظور حجیم کردن لب های نازک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای رفع چین و چروک دور چشم و رفع زخم های ناشی از آکنه و جای جوش کاربرد دارند.

هزینه بوتاکس لب

هزینه های تزریق بوتاکس لب، به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور مثال خدمات کلینیک، مقدار بوتاکس در محل، دستمزد پزشک و زمانی که انجام بوتاکس طول می کشد. همه از جمله مواردی است که در هزینه بوتاکس لب تاثیر می گذارد. در یک نگاه کلی می‌توان تزریق بوتاکس را به طور میانگین بین ۶۵۰ تا ۹۵۰ هزار تومان در نظر گرفت. البته این مقدار قطعی نیست و با توجه به گذر زمان و نوسانات پزشکی قابل تغییر می باشد.

قیمت بوتاکس

قیمت بوتاکس لب و هزینه ی تزریق آن به مرکزی که این شیوه را انجام می دهد بستگی دارد. علاوه بر آن مارک و نوع بوتاکس، مقدار بوتاکس لب مورد نیاز جهت تزریق، مورد محاسبه قرار می گیرند. برای کسب اطلاعات کافی در رابطه با قیمت بوتاکس لب، با تماس حاصل نمایید. کلینیک های تخصصی پوست و مو که در سایت‌های معتبر اینترنتی موجود است، مشاوره رایگان با متخصصان ارائه میدهند.

 

قیمت بوتاکس لب

سخن پایانی

یکی از کم خطر ترین شیوه ها، جهت انجام زیبایی در لب‌ها و سایر نواحی صورت، تزریق بوتاکس میباشد. از معروف ترین کاربردهای بوتاکس، رفع چین و چروک اطراف لب و افزایش حجم لب و گونه عنوان شده است. معمولاً دو شیوه به منظور بزرگتر شدن لب و گونه موجود است. روش اول تزریق ژل و شیوه ی بعدی بوتاکس لب است. اما عوارض بوتاکس کمتر است و حالت طبیعی بیشتری را در شخص ایجاد می کند. همچنین موثرتر و مفیدتر واقع شده است. در حقیقت بوتاکس از قدیمی ترین شیوه های جوانسازی و زیباسازی پوست شناخته شده است. به طوری که اکثر افراد به صورت داوطلبانه برای رسیدن به صورت ایده‌آل خود از این شیوه استفاده می کنند.

در صورتی که می خواهید بوتاکس لب انجام دهید، کلیه سوابق بیماری های جسمی و پوستی خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید، تا ویژگی های جسمی و پوستی شما را بداند. علاوه بر آن سعی کنید به پزشکان متخصص و باتجربه در کلینیک های معتبر مراجعه کنید. همچنین از مشاوره های این متخصصان بهره‌مند شوید. با توجه به مشکل و عارضه ی خود شیوه و راهکار پیشنهادی متخصص خود را قبول کرده و اجرا نمایید. دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس، تاثیر موقتی داشته است. تاثیر بوتاکس بین ۶ تا ۲۴ ماه باقی خواهد ماند، سپس اثرات آن از بین می رود.

سوالات متداول در خصوص بوتاکس لب

1- دوام بوتاکس لب چقدر است؟

اثرات بوتاکس لب در نهایت محو می شود و معمولا بین دو تا پنج ماه طول می کشد.

2- بعد از بوتاکس لب چه کارهایی را نباید انجام داد؟

شما می توانید مدت کوتاهی پس از انجام بوتاکس لب با احتیاط غذا بخورید یا بنوشید. حداقل به مدت سه روز از مصرف نوشیدنی با نی یا سیگار کشیدن خودداری کنید. جمع شدن یا انقباض لب های شما ممکن است بوتاکس لب شما را تحت تاثیر قرار دهد.

3- چقدر طول می کشد تا بوتاکس تاثیر خود را بگذارد؟

اکثر بیماران در عرض چند روز پس از درمان متوجه اثرات آن می شوند و نتایج کامل در حدود یک هفته به دست می آید. اثرات بوتاکس برای لب ها تا سه تا چهار ماه باقی می ماند.