لوگوی بوتاکس سنتر
تاثیر ورزش بعد از بوتاکس

ورزش کردن بعد از بوتاکس ؟

یکی از امتیاز‌های بزرگ مراحلی مانند تزریق بوتاکس این می باشد که عارضه های جانبی فراوانی را به شخص متحمل نمی‌سازد و او را در یک وضعیت دشوار و سنگین جای نمی‌دهد. بعد از تزریق بوتاکس، شما مختار می باشید که کلینیک را ترک نمایید و به هیچ‌ صورت لازم به بستری شدن نمی باشد. اما در خصوص ورزش کردن بعد از بوتاکس چطور؟

علاوه بر آن بعد از تزریق، شما توانایی دارید به دنبال فعالیت های روزانه خود بروید و محدوده ای را در زندگی خود احساس نمی کنید. بوتاکس هیچ جای زخم، خراشیدگی، اسکار و برش وسیعی باقی نمی‌گذارد و به نگه داری های سنگین و خیلی  حساس لازم نمی باشد. آیا مجاز به ورزش کردن بعد از بوتاکس هستید؟

هنگامی که این تزریق کوتاه به آخر رسید، شما بایستی به منظور نگه داری از نتیجه های این کار، پیشنهاد های مورد نیاز را از دکتر دریافت نمایید. حتما مراقبت های بعد از بوتاکس را جدی بگیرید. اگر شما جزء اشخاصی می باشید که با توجه، متمرکز شدن و انرژی فراوان یک عمل زیبایی را پشت سر قرار می دهند و به تشدید نتیجه های حاصل از آن را مهم می دانند، برقراری این اصل ها به شما یاری بزرگی خواهد نمود.

ورزش کردن بعد از بوتاکس

ورزش کردن بعد از بوتاکس روی نتیجه موثر است؟

هنگامی که تزریق بوتاکس پایان می یابد، دکتر پیشنهاد می‌کند که کمتر از ۴ساعت از دست زدن به صورت خود به صورت قطعی پیشگیری نماید. زیرا که حتی لمس قسمت تزریق نیز امکان دارد در این ساعت‌ها فشار فراوانی به آن وارد نماید. شما بایستی به صورت عمده در ابتدایی ترین روز‌های بعد از تزریق بوتاکس، از هر کاری که سبب به وجود آمدن فشار فراوانی بر محیط تزریق می‌ گردد، مانند ورزش کردن و سونا بعد از بوتاکس جلوگیری نمایید.

ورزش سنگین نیز یکی از همین فعالیت ها محسوب می شود. انجام کار سنگین بدنی به چند علت، بر روی نتیجه های حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر سوء دارد. ورزش سبب تحت فشار رفتن محیط تزریق گشته و با زیاد شدن عبور و مرور خون در بدن، عارضه های جانبی بوتاکس را برای شما زیاد می‌کند.

علاوه بر آن ورزش کردن بعد از بوتاکس به دلیل تحریک بیشتر از اندازه ای که برای شما ایجاد می شود، امکان دارد حرکت بوتاکس را نیز در ادامه داشته باشید. به همین دلیل مناسب می باشد بعد از اجرای این مراحل زیبایی تا مدتی کم به دنبال اجرای کار های سنگین جسمی و ورزشی نروید.

نکته اصلی دیگر این می باشد که اجرای یک کار ورزشی، سبب عرق کردن می گردد. اگر در وقت پاک نمودن این عرق از روی صورت خود به طور ناخودآگاه به آن فشار وارد کنید، امکان دارد نتیجه های حاصل از این تزریق را به صورت مشدد تحت تاثیر  بگذارد.

چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توان ورزش نمود؟

همان گونه که بیان نمودیم شما نبایستی فورا پس از تزریق بوتاکس، به دنبال کار های ورزشی متمایل شوید. در ۴ساعت ابتدایی شما بایستی وضعیت عمودی خود را تماما حفظ نمایید و بعد از آن نیز، استراحت خیلی مهم می باشد. عالی ترین زمان این می باشد که در ۲۴ ساعت ابتدایی بعد از تزریق تا جایی که توانایی دارید استراحت نمایید و بدن خود را در آرامش قرار دهید.

هر مدل کار سنگین در این مدت زمان، برای شما خیلی ضرر خواهد داشت. هنگامی که ۲۴ساعت ابتدایی را گذر نمودید، شما توانایی دارید به دنبال کار های آسانی مانند پیاده‌روی بروید. علاوه بر آن این پیاده‌روی نبایست آن قدر جدی قرار بگیرد که شما را به عرق کردن شدید بیاندازد و سبب خسته شدن بیش از اندازه گردد. در پایان یک پیاده‌روی بدون فشار آوردن به خود برای شما موثر خواهد بود.

چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توان ورزش نمود؟

ورزش حرفه ای بعد از بوتاکس

به صورت عمومی از روز سوم تا هفتم، به ازای روز‌های خیلی اصل و کلیدی درباره بوتاکس نام برده می‌ گردد. شما در این محدوده زمانی نیز مناسب است، فقط کار های سبک اجرا نمایید. اگر یک ورزشکار ماهر می باشید، ممکن است یک هفته دور بودن از باشگاه برای شما خیلی دشوار باشد، ولی بحث اصلی را از یاد نبرید که ورزش کردن بعد از بوتاکس میتواند نتیجه کار را تغییر دهد. هنگامی که تزریق بوتاکس اجراء می‌ کنید، بایستی نتیجه های این کار زیبایی برای تایمی کوتاه، در برابر ورزش در ابتدای لیست قرار دهید. به همین دلیل دور بودن یک هفته‌ای از باشگاه نیز به طور قابل تحمل خواهد بود.

خوب است به منظور رسیدن به ‌عالی ترین نتیجه از بوتاکس تا دو هفته اول کار های سنگین ورزشی اجراء نکنید. بعد از آن توانایی دارید به باشگاه بازگردید و با صورت دادن نگه داری های مورد نیاز، کارهای جدی ورزشی را از آغاز نمایید. عموما پیشنهاد می گردد که به منظور زدن وزنه های سنگین و ورزش کردن بعد از بوتاکس را تا یک ماه تحمل نمایید و خودداری کنید، ولی این بحث به صورت عمده به شرط های جسمی خود اشخاص نیز وابسته است. پس اگر این موارد را رعایت نکردید جای تعجب ندارد که چرا از بوتاکس نتیجه نگرفتین.

شنا پس از تزریق بوتاکس

خیلی از اشخاص دوست دارند بفهمند استخر رفتن بعد از بوتاکس مجاز است؟ در جواب این پرسش بایستی بیان کنم که شما فقط بعد از گذشتن ۲۴ ساعت بعد از تزریق، توانایی دارید به استخر بروید. ولی اگر یک شناگر ماهر می باشید، بایستی اندکی صبر کنید چون که شنا جزء ورزش‌هایی می باشد که به عبور و مرور خون سرعت می‌ دهد و این بحث پس از بوتاکس امکان دارد عارضه های جانبی ویژه ای برای شما ایجاد کند.

در پایان اگر بعد از طی نمودن این مراحل به استخر رفتید بایستی کاملا مواظبت کنید تا فشاری به محیط  تزریق وارد نگردد. افزون بر اینها قرار گرفتن در برابر آب خیلی گرم یا خیلی سرد و رفتن به سونا نیز به هیچ‌ صورت برای فردی که بوتاکس کرده پیشنهاد نمی گردد.

شنا پس از تزریق بوتاکس

سخن پایانی

بوتاکس، تزریقی مناسب به منظور کم نمودن خط های صورت و چین و چروک می باشد. چند فرآیند کوتاه بعد از تزریق بوتاکس موجود است. ابتدایی ترین مسئله این می باشد که تا 5ساعت بعد از بوتاکس اصلا نخوابید و خم نشوید. نبایستی خم شوید چون حتما نمی خواهید بوتاکس از جایی که تزریق شده، منتقل گشته و حرکت نماید. به همین علت شما نبایستی در همان روز بعد از بوتاکس ورزش نمایید.

شما توانایی دارید قبل از بوتاکس به صورت آزاد ورزش کنید، ولی من به اشخاص اخطار می دهم که در همان روز بعد از تزریق بوتاکس، ورزش ننمایند. افزون بر این موارد به بیمارها پیشنهاد می کنم تا ۳روز محیط بوتاکس را تحت فشار نگذارند. اینها قانون های آسانی می باشند، که بایستی وقت تزریق بوتاکس رعایت گردد. لطفاً به منظور به دست‌ آوردن عالی ترین نتیجه های بوتاکس یا هر تزریق زیبایی از یک دکتر ماهر مشاوره بگیرید.