تزریق بوتاکس

 

از فواید خوب آن می توان از بین بردن چین و چروک ها را نام برد. اما فواید بد بعد از تزریق بوتاکس، شما دیگر نمیتوانید عاطفه های خود را در صورت تان نشان دهید! البته مدت زمان موقت. همچنین بعد از تزریق بوتاکس امکان دارد ناحیه مورد نظر کمی درد احساس کنید و دچار کوفتگی شود. که این مشکل بسیار طبیعی بوده است و در طی مدت زمان کوتاهی حل خواهد شد. به طور کلی انجام تزریق بهترین بوتاکس، عارضه ماندگاری برای مدت طولانی ندارد.

در مورد تزریق بوتاکس بیشتر بدانیم!

امروزه افراد زیادی وجود دارند که میل به انجام عمل های زیبایی مانند تزریق بوتاکس دارند. تزریق بوتاکس باید اصول زیادی را در بر بگیرد و دانستنی های متعددی وجود دارد که باید درمورد آن ها سخن گفت. در ابتدا باید بدانیم بوتاکس چیست و چگونه عمل می‌کند؟ بوتاکس سمی با نام بوتولینوم است که می تواند عضله و عصب را فلج کند و برای مدت زمانی از کار بیندازد و چین چروک ها را بهبود بخشیده و نیز از به وجود آمدن چین و چروک های جدید برای مدت زمانی بین 3 الی 6 ماه جلوگیری کند.

تزریق بوتاکس در پوست و عضله ها صورت می‌گیرد و می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد. با تجدید تزریق بوتاکس طی مدت زمانی که پزشک تعیین می‌ کند، می توان پوست صورت را به صافی و یکدستی کامل رساند و نیز از به‌ وجود آمدن دیگر چین و چروک ها جلوگیری کرد. بوتاکس کردن باید در مراکز زیبائی معتبر و نیز به دست متخصصان ماهر و با تجربه انجام شود زیرا در برخی از نقاط صورت باید تزریق ماهرانه انجام شود، در غیر این صورت، فرد دچار مشکلات جبران ناپذیری خواهد شد. بوتاکس در قسمت های مختلفی از صورت انجام می شود که طریقه تزریق هرکدام متفاوت است و باید با دقت و مهارت بالایی انجام شود.

چین و چروک های صورت بر اثر عوامل زیادی مانند بالا رفتن سن، خندیدن، اخم کردن، در معرض نور خورشید قرار گرفتن و غیره ایجاد می شوند و بوتاکس راه حلی تضمینی برای از بین بردن این چین و چروک ها است. سال های زیادی است که تزریق بوتاکس در سراسر دنیا انجام می شود و به عنوان یکی از عمل های بی خطر و ایمن شناخته شده است. این عمل بدون بی هوشی و جراحی بوده و همچنین نیازی به بستری شدن ندارد، می توان این عمل را به عنوان یک عمل سرپایی دانست. سمی که با نام بوتاکس از آن صحبت می شود بی ضرر بوده و به پوست و صورت آسیبی وارد نمی کند.

تزریق بوتاکس مدت زمانی بین 20 الی 30 دقیقه طول می کشد و نتیجه کار بلافاصله پس از انجام، قابل مشاهده است. برای تزریق بوتاکس موارد زیادی مانند : مراقبت های بعد از تزریق، موارد مضر بودن تزریق، کاربرد های تزریق، مزیت های تزریق و غیره باید مورد توجه قرار گیرند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

بوتاکس به چه صورت عمل می کند؟

علت به وجود آمدن چین و چروک ها حرکت بیش از اندازه ماهیچه ها و جمع شدن پوست است. که در طی گذشت زمان،سبب به جا ماندن رد آن و به وجود آمدن چین و چروک ها می گردد. در نتیجه اگر حرکات هر یک از ماهیچه ها را کم کرد، چین و چروک ها پیدا نخواهند شد. در نتیجه صورتی زیبا و درخشان خواهید داشت. با انجام تزریق بوتاکس همین کار را انجام می دهید. این ماده و سم قوی، پس از تزریق بوتاکس، هر یک از ماهیچه ها را فلج می کند. آن ها را از حرکت های اضافی که باعث به وجود آمدن چین و چروک ها میشود، باز میدارد.

تزریق بوتاکس برای چروک های صورت

از بین بردن چین و چروک ها با تزریق کردن بوتاکس از جمله درمان های پوستی می باشد. طی سال های گذشته مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. تعداد بسیاری از کلینیک و مطب های زیبایی برای رفع چین و چروک های صورت، تزریق بوتاکس را معرفی میکنند. با این وجود، مهم است که بدانید تزریق بوتاکس صورت چه کاری را می تواند برای این معضل پوستی انجام دهد. دو نوع مختلف از چین و چروک صورت وجود دارد اما درمان هر یک از این دو نوع متفاوت است. رفع چین و چروک های صورت در دو نوع پویا و ایستا با بوتاکس از لحاظ علمی اثبات شده است.

فواید رفع چین و چروک صورت با انجام تزریق بوتاکس

رفع چین و چروک پوستی صورت با بوتاکس از راحت ترین درمان ها است و همچنین با توجه به پایین بودن فیمت بوتاکس این روش نسبت به سایر مزایای دیگری هم دارد. نسبت به روش های تهاجمی مثل جراحی لیفت صورت، تزریق بوتاکس کمترین عارضه را دارد. که این یکی از مهم ترین خوبی های این روش درمانی می باشد. هم چنین دوران نقاهت بعد از درمان با بوتاکس بسیار کوتاه مدت است. عوارض طبیعی ناشی از این روش درمانی مانند ورم کردن و قرمز شدن پوست می باشد. این عوارض در طی 24 تا 72 ساعت بعد از درمان به کلی از بین می رود. در نتیجه بیمار می تواند در طی مدت زمان کوتاهی به کار های روزانه خود برگردد.

عوارض استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان کردن چین و چروک ها در صورت

عوارض استفاده از تزریق بوتاکس برای درمان کردن چین و چروک ها در صورت

از عارضه های جانبی احتمالی بوتاکس صورت میتوان به خونریزی، ورم، درد در مکان تزریق اشاره کرد. همچنین سردرد امکان دارد به دنبال تزریق بوتاکس در صورت به وجود بیاید. اما پس از 4-2 هفته کاملاً رفع می شود. این عوارض جانبی را می شود با استفاده کردن از مسکن ها درمان کرد. تاثیرات جانبی دیگری نیز در رفع چین و چروک ها در صورت با بوتاکس کشف شده است. این تاثیرات شامل ضعف، تهوع، نشانه هایی مثل آنفولانزا می باشد. پتوز همچنین توسط انتشار موضعی در تزریق بوتاکس ایجاد می شود که می تواند طی چند هفته باقی بماند. اما با استفاده از قطره های چشمی قابل بهبود می باشد. این عوارض  بسیار کمیاب در از بین بردن چین و چروک ها در صورت با بوتاکس می باشد. به طور معمول به دلیل مراجعه کردن نزد افرادی بدون تخصص و تجربه به وجود می آید.

گاهی افرادی وجود دارند که تزریق بوتاکس برای آن ها مضر بوده و حتی غیر قانونی تلقی می شود. بهتر است این افراد بوتاکس را تا زمانی که مجاز به انجام آن نشده اند، تزریق نکنند. می‌دانیم که مواد بوتاکس بدون ضرر بوده و ایمن می باشد اما برای افرادی که شرایط خاص دارند تزریق بوتاکس ممکن است خطر آفرین باشد و اغلب پزشکان با توجه به این موارد تزریق را انجام نمی دهند. مواردی که تزریق بوتاکس مضر است:

 • زمان بارداری و شیردهی
 • زمان استفاده از دارو های ضد انعقاد
 • در صورت داشتن بیماری های شدید قلبی و عروقی
 • هنگامی که فرد به مواد بوتاکس حساسیت نشان دارد
 • سن کمتر از 18 سال باشد
 • حساسیت به پروتئین گاوی وجود داشته باشد
 • هنگامی که نارسایی کلیه و بیماری ام اس وجود دارد
 • زمانی که پوست حساسیت زا است

مراقبت های بوتاکس

باید بدانیم که مراقبت هایی وجود دارد که قبل و بعد از انجام بوتاکس، رعایت کردن آن ها بسیار ضروری است و عدم رعایت این مراقبت ها می تواند نتیجه ای عکس به مراجعه کننده بدهد. مراقبت هایی که بعد از تزریق بوتاکس باید انجام شود از جنبه های مختلفی حائز اهمیت هستند. اگر نتوان این مراقبت ها را به درستی انجام داد ممکن است تزریق بوتاکس بسیار متفاوت تر از حد انتظار باشد و نتیجه مطلوبی نداشته باشد.

 

مراقبت های قبل بوتاکس

 • از دو هفته قبل از تزریقخخ بوتاکس نباید از دخانیات و الکل استفاده شود
 • از مصرف برخی دارو های گیاهی، دارو های مورفین و دارو های اسپرین قبل از بوتاکس خود داری خشود
 • قبل از بوتاکس اپیلاسیون انجام نشود
 • قبل از تزریق بوتاکس در معرض نور خورشید قرار نگیرید
 • قبل از بوتاکس اگر پرونده پزشکی دارید، آن را با پزشک خود درمیان بگذارید

 

مراقبت های بعد از بوتاکس

 • ورزش کردن به مدت یک هفته بعد از بوتاکس ممنوع
 • لمس کردن و فشار دادن محل تزریق تا چند هفته ممنوع
 • خم شدن طولانی مدت ممنوع
 • خوابیدن بر روی صورت ممنوع
 • حمام کردن و استخر و سونا و جکوزی پس از تزریق بوتاکس ممنوع
 • استفاده از دارو های رقیق کننده خون‌ ممنوع
 • استفاده از لوازم آرایشی برا مدتی ممنوع
 • استفاده از الکل و دخانیات تا مدتی پس از تزریق بوتاکس ممنوع
 • بعد از تزریق بوتاکس پیشانی، استفاده از هدبند یا کلاه هایی که روی پیشانی را می‌پوشانند ممنوع

 

مزیت های تزریق بوتاکس

با اینکه انجام بوتاکس و مراقبت کردن از ان سختی هایی به دنبال خواهد داشت اما این عمل در مقایسه با سایر عمل های زیبایی و جراحی های زیبایی بسیار بهتر بوده و دارای اهمیت های بیشتر و فراوان تری است. از جمله مزیت های بوتاکس به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 • بدون جراحی و ایجاد جراحت بر روی پوست
 • ایمن و بدون ضرر
 • بدون نیاز به بستری و بی‌هوش شدن
 • از بین رفتن تدریجی چین و چروک ها و صاف و یکدست شدن پوست
 • روشی بدون درد
 • دوره نقاهت کوتاه
 • هزینه مقرون به صرفه تر نسبت به سایر عمل های زیبایی
 • رفع تعریق در نواحی مختلف

بر طرف کردن افتادگی پلک

 

نواحی تزریق بوتاکس

بوتاکس می تواند در سایر جا های صورت تزریق شود و چین و چروک ها را از بین برده یا کاهش دهد. انجام بوتاکس باید اصولی باشد و زیر نظر پزشکان حاذق انجام شود پس نواحی که برای انجام بوتاکس انتخاب می شود بسیار مهم هستند. برخی نواحی که تزریق بوتاکس در آن ها رایج است عبارتند از:

 1. خطوط عمودی و افقی پیشانی
 2. خطوط اخم
 3. خطوط پنجه کلاغی
 4. خطوط لبخند
 5. گونه ها
 6. فک و زاویه فک
 7. افتادگی پلک
 8. خطوط ابرو
 9. افتادگی صورت
 10. چین و چروک های گردن

 مهم ترین نکات رفع چین و چروک ها در استفاده از بوتاکس:

1. خط های گلوبولار

این خط،همان خط اخمی می باشد که در بخش بالای بینی و در بین دو ابرو به وجود می آید.

2. خط های پنجه کلاغی

از جمله مهم ترین موارد، خط های پیروربیتال یا خط های کنتال جانبی می باشند. چین و چروکی که در زمان لبخند زدن از بخش گوشه های خارجی چشم ها دیده می شوند.

3. خط هایی در پیشانی

عضلات نسبتاً بزرگ در صورت که بر روی پیشانی فعال می باشد، عضلات فرونتال نامگذاری می شود. زمانی که عضلات پیشانی منقبض میشود، ابروها به سمت بالا میرود و خطوط پیشانی به وجود می آید. درمان این خطوط از موارد از بین بردن چین و چروک ها در صورت با بوتاکس پیشانی می باشند.

4.خط های مبانی

خط هایی که در میان دو چشم و در قسمت پل بینی به وجود می آیند. همچنین از موارد از بین بردن چین و چروک ها در صورت با تزریق بوتاکس دور چشم می باشد.

5. خط های پریورال

پریورال آن دسته از چین و چروک های عمودی در قسمت بالای لب فوقانی می باشد. شکل گرفتن این خط ها به احتمال بسیار زیاد به عوامل های زیادی بستگی دارد. ژن و مصرف دخانیات دو عامل مهم در به وجود آمدن خط های عمودی در لب می باشند.

6. خط هایی به نام ناودان اشکی

در قسمت زیر چشم که ناودان اشکی گفته می شود با بالا رفتن سن خط های ریزی ایجاد می شود. این خط ها در طی دهه سوم زندگی بیشتر دیده می شود. از موارد از بین بردن چروک های صورت با تزریق بوتاکس رفع این خطوط میباشد که موجب جوانی صورت میشود.

7. خط های ماریونت

آنها چین و چروک های عمودی می باشند که در قسمت گوشه های دهان به وجود می آیند. به سمت پایین چانه زیاد می شوند و به خط اندوه مشهورند. خط های ماریونت به طور معمول با سم بوتولینوم و انواعی از پرکننده های پوستی درمان می شوند.

8. چروک های قسمت چانه

با بالا رفتن سن و کم شدن حجم چانه، در این ناحیه ها خط هایی ایجاد می شود. از جمله دیگر موارد رفع چین و چروک ها در صورت با بوتاکس، از بین بردن این خطوط می باشد.

9. چروک های قسمت چانه

چاقی یکی از معضلات بزرگ امروزه میباشد که یکی از روش های از بین بردن چربی، لاغری با تزریق بوتاکس است. این روش کاملا بی خطر و ایمن میباشد و هیچگونه ردی بر روی پوستتان باقی نمی ماند.

 

مخارج های رفع چین و چروک صورت با تزریق کردن بوتاکس

عوامل متعددی در تعیین مخارج رفع چین و چروک ها در صورت با تزریق کردن بوتاکس تاثیر دارند. مهمترین این عامل ها شامل موارد زیر می باشد:

 • ناحیه مورد نظر برای درمان
 • سن فرد برای از بین بردن چین و چروک ها در صورت با تزریق بوتاکس
 • نوع بوتاکس مورد استفاده در طی درمان
 • تعداد جلسه های درمانی کافی برای رسیدن به نتیجه دلخواه
 • عمق چین و چروک ها و خط های موجود صورت
 • مرکز و پزشک متخصص انتخاب شده برای تزریق بوتاکس

محو چروک های صورت با تزریق بوتاکس از پرطرفدارترین روش های درمان خطوط حاصل از بالا رفتن سن میباشد. تزریق بوتاکس در صورت باید به واسطه یک پزشکی مجرب و با استفاده از یک برند بوتاکس معتبر انجام شود. به این ترتیب بدون هیچ گونه عوارض بوتاکس در طی طولانی مدت ماندگار میماند.

انواع تزریق بوتاکس

1. تزریق بوتاکس اطراف دهان و دور لب

می‌دانید که چروک‌ها و خطوط ریز به تدریج در اثر از بین رفتن کلاژن طبیعی صورت به وجود می آید. اما عامل دیگری هم وجود دارد که همان حرکت‌های مکرر می باشد. صورت و ناحیه های اطراف دهان قسمتی ضروری از زندگی و اوامر روزانه است. زیرا دائماً هنگام صحبت کردن، خوردن و سیگار کشیدن در حال حرکت می باشند. حرکات مکرر دهان در زمان سیگار کشیدن چروک‌های بیشتری را دور دهان و لب به وجود می آورد. از آنها به عنوان خط های سیگار یاد برده می شوند. دیگر اثر زیان آور در سیگار این می باشد که باعث از بین رفتن کلاژن صورت می شود. در نهایت پدیدار شدن خط ها و چروک‌های بیشتر با سرعت بیشتر در دور لب می‌شود.

2. تزریق بوتاکس بهبود چروک‌های لب بالا

اگر تزریق به درستی توسط متخصص ماهر و مجرب انجام شود، به طور معمول هیچ اثر جانبی نخواهد داشت. بعد از بوتاکس لب باید از مالیدن لب بالا پرهیز کرد تا بوتاکس در دیگر نواحی در صورت پخش نشود.

3. تزریق بوتاکس برای خط خنده

بوتاکس لب سبب می شود که ماهیچه ها آغاز به آرام شدن کنند. چین و چروک ها و خطوط روی صورت را کم می کند. برای رفع خط خنده نیاز به بیهوشی و بی حسی نیست و انجام این کار کمترین درد را دارد. بسیار راحت پزشک مجرب شما، تزریق کوچک به ماهیچه ها را اداره میکند و خطوط را رفع می کند. بیشترین قسمت هایی که نیاز به تزریق بوتاکس دارند خط های اخم در بین ابروها هستند. همچنین خط های قسمت پیشانی و خط های موجود زیر چشم می باشد.

نحوه تزریق بوتاکس برای خط خنده

خط لبخند یک چین عمیق پوستی است که در اطراف و در گوشه‌های دهان ایجاد میشود. از عوامل موثر در ایجاد خط لبخند، استعمال سیگار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است که حین لبخند زدن بیشتر به چشم می‌آید و چهره را پیر و خسته تر نشان میدهد. برای درمان موقت این خطوط می توان از بوتاکس استفاده کرد .

بوتاکس از طریق سوزنی به باریکی سوزن انسولین توسط متخصص به نواحی چین و چروک تزریق و آثار آن را طی چند روز از بین میبرد. یک متخصص میتواند این کار را بدون درد برای بیمار انجام دهد. تمام سوالات و نگرانی‌های شما در طی مشاوره با پزشک لاین لبخند قبل از بوتاکس پاسخ داده می‌شود. اطلاعات کاملی در مورد سابقه پزشکی و مصرف دارو به پزشک خود بدهید.

در مرحله بعد و قبل از تزریق، پزشک نقاطی را که باید درمان شوند مشخص می کند و از بی‌حس کننده موضعی برای جلوگیری از درد استفاده می‌کند. فرآیند تزریق بوتاکس سریع است و یک روش بدون درد در نظر گرفته می شود. نتایج درمان 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس و سه تا ده روز بعد قابل مشاهده است. پزشک اطلاعات کاملی در مورد مراقبت‌های بعد از درمان به شما می‌دهد. بعد از تزریق بوتاکس نیازی به استراحت ندارید و میتوانید فعالیت‌های عادی خود را انجام دهید. مهم ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای تزریق بوتاکس در خط خنده به یک پزشک مجرب و با سابقه خوب مراجعه کنید تا نتایج خوب و مثبتی را مشاهده کنید.

آیا بوتاکس، خط خنده را از بین می‌برد؟

این احتمالاً رایج‌ترین سؤالی است که در ذهن متقاضیان تزریق بوتاکس وجود دارد. این مشکل کاملاً به تجهیزات تزریقی و کلینیک یا پزشکی که این کار را به آنها می‌سپاریم بستگی دارد. توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب کلینیک بوتاکس خط خنده؛ کمی تحقیق کنید تا ببینید آیا برای پوست شما مفید است یا خیر. علاوه بر این با این کار می‌توانید مطمئن باشید که تزریق بوتاکس عوارضی برای شما نخواهد داشت.

درمان قطعی خط خنده

عواملی مانند ژنتیک، نور خورشید و استعمال دخانیات در پیدایش این چین و چرو‌ها نقش دارند. راه‌هایی برای درمان خط خنده وجود دارد که در اینجا به آنها می‌پردازیم:

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث می‌شود عضلات تشکیل دهنده خط لبخند به طور موقت فلج شده و قادر به حرکت نباشند. اثر بوتاکس تا سه روز اول پس از تزریق قابل مشاهده است و مدت آن 4 ماه است و پس از آن به تدریج از بین می‌رود و نیاز به تزریق مجدد است.

لیزر

در روش لیزر لایه بالایی پوست توسط اشعه لیزر برداشته میشود و این باعث ایجاد لایه جدیدی در بدن میشود و در نتیجه لایه جدیدی بدون چین و چروک ایجاد میشود که این روش باعث از بین رفتن لک میشود و مشکلات پوستی، آکنه و غیره را از بین میبرد.

تزریق ژل

تزریق ژل یکی دیگر از راه های رفع خط خنده است، زیرا این ژل از مواد طبیعی ساخته شده است و باعث ایجاد حساسیت نمیشود. عواملی مانند گفتار و رژیم غذایی، افزایش سن با کاهش حجم بافت نرم زیر پوست، ژنتیک، لاغری، پوسیدگی بافت فک بالا و لثه نیز بر روی ظاهر لبخند و خطوط اخم تاثیر میگذارد.

عوارض بوتاکس خط خنده

اگرچه برخی از خطرات و عوارض جانبی برای این روش در نظر گرفته میشود، اما تزریق بوتاکس به طور کلی روشی امن و مطمئن برای درمان است. در موارد نادر، اگر این مایع تزریقی آلوده باشد، احتمال بروز مسمومیت با بوتولینوم وجود دارد. اگر بعد از تزریق دچار مشکل در تنفس یا صحبت شدید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. سایر عوارض جانبی خفیف هستند و خود به خود از بین می‌روند، از جمله:

 • سرخی
 • تورم یا کبودی
 • درد در اطراف دهان
 • بی حسی
 • سردرد
 • آبریزش دهان
 • تغییرات جزئی در تکلم
 • تورم در محل تزریق
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • لبخند کج

سوالات متداول در خصوص بوتاکس خط خنده

آیا بوتاکس بهترین راه برای از بین بردن خطوط خنده است؟

بوتاکس قطعا یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن خطوط خنده است. این روش یکی از منحصر به فردترین روش‌های درمانی است و نتیجه آن به کیفیت پزشک معالج و مواد تشکیل دهنده بوتاکس بستگی دارد.

چه کسانی از تزریق بوتاکس خطوط لبخند منع می‌شوند؟

خط خنده بوتاکس در بیمارانی که سابقه حساسیت به بوتاکس یا سابقه مشکلات عصبی دارند منع مصرف دارد. همچنین استفاده از این محصول برای زنان باردار و شیرده توصیه نمیشود.

تزریق بوتاکس درد دارد؟

انجام بوتاکس معمولا دردی ندارد و اگر هنگام تزریق دردی را حس کردید کاملا گذراست.

آیا تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است؟

کبودی و تورم در محل تزریق بوتاکس غیرمعمول است و فقط در افراد معدودی رخ میدهد و ظرف دو تا سه روز از بین میرود.

بوتاکس به خلاص شدن از شر چین و چروک و خطوط مختلف کمک میکند؟

البته اینطور نیست و نمی توان در تمام قسمت های صورت بوتاکس تزریق کرد، زیرا شکل غیر طبیعی به دست می‌آید. برای برخی از چین و چروک‌های عمیق، بیمار باید از پرکننده‌ها و ژل‌های تزریقی استفاده کند تا نتایج بهتری حاصل شود.

1. تزریق بوتاکس گونه

با افزایش سن، خط ها و چین و چروک‌ها بر روی گونه ها پیدا میشوند. این اتفاق سبب کم شدن اعتماد به نفس و تضعیف روحیه فرد نسبت به خود می‌شود. به همین علت تعداد افراد زیادی در پی یک راه برای جوانسازی و زیبایی بیشتر در پوست خود می باشند. شیوه های متفاوتی برای از بین بردن چین و چروک‌ها وجود دارد. بوتاکس گونه یکی از این راه ها می باشد. نتیجه حاصل آن ظاهری زیباتر را برای شما به دست می آورد.

تزریق بوتاکس در گونه از طریق سوزن‌های ریز به عضله ها در اطراف چین و چروک‌ها انجام می‌شود. به این ترتیب انقباضات عضله ها را کنترل میکند. تزریق بوتاکس سبب می‌شود ماهیچه‌های پر حرکت آرام شوند و سبب نرم شدن آن‌ها می‌گردد. در نتیجه چروک‌ها و خط های اخم و قسمت گوشه چشم را به کم ترین مقدارمی‌رساند.

در زمان این کار ساده، احساس درد نخواهید داشت. پیش از تزریق، کرم بی‌حسی برای کم کردن هر نوع ناراحتی استفاده می‌شود. امکان کبودی موقت در ناحیه های تزریق شده وجود دارد که پایدار نیست و بعد از مدتی از بین می‌رود.
اثر تزریق بوتاکس دائمی نمی باشد. دوام آن در هر تزریق تقریباً ۴-۶ ماه طول خواهد کشید. بعد از آن، عضله ها دوباره سفت می‌شوند.

2. تزریق بوتاکس برای پیری

با بالا رفتن در صورت چروک هایی به وجود می آید. تزریق بوتاکس با فلج کردن موقتی عضله ها سبب کم شدن و جلوگیری از چین و چروک ها میشود. در نتیجه با از کار انداختن این عضله ها، چین و چروکی هم به وجود نمی آید. حتی در صورت ایجاد آن ها محو خواهد کرد.

3. تزریق بوتاکس اطراف چشم

تزریق بوتاکس در قسمت دور چشم، تقریبا ده دقیقه زمان لازم دارد. به طور معمول انجام این تزریق به صورت سرپایی می باشد و احتیاجی به دوره نقاهت وجود ندارد. روند انجام تزریق دردناک می باشد اما پس گذشت یک یا دو روز، علائم از بین خواهند رفت. هم چنین تزریق بوتاکس به درمان بیماری‌ های در ارتباط با چشم هم کمک می ‌کند. در اینجا منظور از درمان بیماری‌ های مرتبط با چشم، تنها رفع چروک ‌‎های دور چشم نمی باشد. البته درمان بیماری می باشد که با بینایی افراد در ارتباط است.

4. تزریق بوتاکس برای سیاهی دور چشم

تزریق بوتاکس دور چشم برای درمان سیاهی چشم بسیار تاثیر دارد.

5. تزریق بوتاکس بین ابرو ها

تزریق بوتاکس بین ابروها به از بین رفتن خطهای ایجاد شده کمک میکند و صورت شما را جوان میسازد.

6. تزریق بوتاکس رفع افتادگی پلک

هر یک از شما که با مشکل افتادگی در پلک مواجه اید می توانید از تزریق بوتاکس استفاده ببرید.

7. تزریق بوتاکس برای بالا بردن

در این شیوه می توان با تزریق بوتاکس در بین ابروها، آنها را بالا برد. تزریق بوتاکس عضله ها در بخش زیری را ارام میکند. هدف این کار صاف کردن پوست و آرام کردن عضله ها در بین ابروها است. این عمل به عضله ها در قسمت پیشانی اجازه می دهد تا عضله ها آرام شوند. سپس بین ابروها را بالا بکشند در نهایت سبب بالا رفتن ابروها و دیده شدن بیشتر چشم ها میشود. میزان این بالا رفتن که روی ابروی هر فرد به وجود می آید متفاوت بوده است. به سن و جنس عضلات فعال شده ای که در حال بالا کشیدن عضله ها آرام شده می باشد وابسته است.

8. تزریق بوتاکس زیر بغل

شاید یکی از جذاب ترین خواص بوتاکس برای آقایان کت و شلواری و کارمندانی که میبایست همیشه کت بپوشند همین بوتاکس زیر بغل باشد که باعث عدم عرق کردن و درنتیجه خجالت بابت درآوردن کت و حتی بالا بردن امر مفید پیران مردان میشود . بوتاکس زیر بغل با کیفیتها و دزهای محتلف در کلینیکهای بوتاکس تزریق میشود.

تزریق بوتاکس زیر بغل

رفع کردن خطوط عمیق با لایه‌بردارهای شیمیایی

در لایه‌برداری از محلول های شیمیایی برای از بین بردن خط های عمیق روی لب بالا استفاده می گردد. لایه‌های بالایی آسیب‌دیده یا پوست های چروک شده با استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی برداشته می‌شود. سپس رشد پوست جدید و بهبود یافته شروع می‌شود. انواع مختلفی از مواد شیمیایی به عنوان لایه بردار به کار برده می‌شود.

کرم چروک ها در اطراف لب برای رفع خط های عمیق لب بالا

انواعی از کرم‌های ضدچروک غیر تجویزی خطوط سیگار و چین و چروک در اطراف لب را بدون جراحی کم میکند. محصولات ضد چروک غیر تجویزی مختلفی در بازار وجود دارد که تولید کلاژن را در پوست بالا می برد. به این ترتیب چروک‌های روی لب بالا را بسیار کمتر می‌کند.

درمان تزریق بوتاکس

هیچ مدت زمانی را برای درمان احتیاج ندارید و در همان روز بهبود می یابید. نتیجه درمان خود را مشاهده می کنید. پزشک مجرب شما مراقبت های لازم پس از انجام تزریق را برای شما نقل می کند. نحوه تزریق بوتاکس برای از بین بردن خط خنده و اخم بسیار اسان است. یک روش درمانی که بدون نیاز به جراحی چین وچروک ها و خطوط چهره را به طور موقت صاف میکند. به این ترتیب چهره شما را جوان تر و آرام تر میکند. این روش در مدت کم خطوط اخم، پیشانی و زیر چشم را کم میکند یا کاملا از بین میبرد.

درمان تزریق بوتاکس مدت زمان بسیار کمی طول می کشد. تفاوت های خود را در طول مدت زمان چندین روز می توانید ببینید. اثر آن می تواند بیشتر از ۴ ماه ماندگار بماند. تنها ۱۵ دقیقه زمان قرار ملاقات در مطب پزشک می تواند برای شما کافی باشد. در همین زمان میتوانید در مورد بیهوشی، ماندگاری بوتاکس، ویژگی های سنی و … اطلاعاتی کسب کنید. در نهایت بهترین نتیجه را از انجام تزریق بوتاکس داشته باشید.

بوتاکس به چه نحوی تولید می شود؟

همان گونه که می دانید، این ماده یک نوع سم می باشد. باید بدانید تزریق بوتاکس را یک نوع از باکتری ها به اسم کلستریدیوم بوتولینوم تولید می کند. در ابتدا قرن 19، یک نوع بیماری کشنده پیدا شد که از خوردن سوسیس ایجاد می شد. پس از مدتی نمایان شد که این نوع از بیماری به علت باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. بعد از این اتفاق، این باکتری کشف گردید. سپس سم آن با نام بوتولوس که معادل کلمه سوسیس می باشد نام گذاری شد.

آیا تزریق کردن بوتاکس در صورت ایمن می باشد؟

بوتاکس یک نوع دارو با ایمنی بالا می باشد. در نتیجه، استفاده بردن از آن در مبحث های زیبایی و آرایشی در عموم مردم بی خطر می باشد. رفع چین و چروک ها در صورت با بوتاکس یک شیوه موثر و هم چنین ایمن است. به طور کلی، هیچ عوارض جانبیِ در طی طولانی مدت در حوزه پوست ایجاد نمی کند. یک روش کاملاً آنالیز شده و ثبت شده در از بین بردن چین و چروک های پوستی می باشد.

سخن پایانی

امروزه علم اینقدر پیشرفت کرده است که برای هر گونه مشکلی یک راه حل دارد. پس اگر از چین و چروک صورت خود ناراحت هستید نگران نباشید. چرا که با بوتاکس این مشکل ها رفع می شود و شما یک چهره جوان تر و زیباتر خواهید داشت.

انجام عمل بوتاکس یکی از بهترین راه ها برای جوان سازی پوست است که در کلینیک های متعددی انجام می شود. این عمل باید تحت نظر پزشکان خوب و ناهار انجام شود و مراقبت های قبل و بعد آن به خوبی رعایت شوند. با بوتاکس کردن و دانستن مواردی در مورد آن می توان با یکی از بهترین روش های علمی آشنایی داشت.