بوتاکس صورت چیست

بوتاکس صورت

طبق آمارهایی که در دنیا بیان می شود تزریق بوتاکس صورت از محبوب ترین شیوه ها برای بهبود پوست است. سابقه جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک با بوتاکس به قبل از پنجاه سال پیش برمی‌گردد. اما بهره بردن از آن برای درمان خط های پوستی پانزده سال می باشد که مروج شده است. در این نوشته مطالب مهم علمی در رابطه با بوتاکس صورت را بیان میکنیم.

 

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس یک دارو است که به شکل تزریقی انجام می‌شود. بوتاکس با فلج نمودن عضلات سبب از بین بردن خط های پوست می گردد. این دارو که از سم بوتولینوم تولید شده است به شکل موقتی سبب فلج نمودن عضلات می گردد. علت اساسی به وجود آمدن چین و چروک های متحرک بر روی صورت حرکت عضلات می باشد. بنابراین اگر آنها را فلج نمایید خطهای صورت هم از بین می‌رود.

تزریق نمودن بوتاکس صورت از شیوه های کم تهاجمی برای جوانسازی پوست به حساب می آید. بوتاکس به عنوان شیوه‌ای تاثیرگذار و ایمن برای برطرف نمودن خط های ظریف بکار می رود. همینطور برای چین و چروکهای کناره های چشم بیشترین کارایی را دارد. برای درمان خطوط بقیه قسمت‌های صورت همانند خطوط افقی پیشانی و خط اخم می‌توان از تزریق بوتاکس  پیشانی استفاده نمود. از بین بردن اثر بوتاکس هم مراحل مخصوصی دارد.

آیا بوتاکس خوب است؟

بوتاکس تولید کلاژن و الاستین یک جفت پروتئین که پوست را محکم منعطف و کشیده می نماید را افزایش میدهد. نتیجه گرفته ایم اگر بوتاکس با بهره گیری از تکنیک های استاندارد انجام دهیم افزایشی در الاستیسیته مشاهده میشود. این دقیقا چیزی است که شما در کسانی که پوست جوان دارند مشاهده می کنید.

طبق ادعای بناپارت با افزایش سن میمیک های چهره باعث به وجود آمدن چین و چروک خواهد شد. بطور همزمان سطوح کلاژن و الاستین در پوست هم کم می شود که سبب افتادگی پوست خواهد شد. این دو عامل سبب پیری صورت می گردد. طبق گفته های بناپارت بوتاکس از همان سم باکتریایی ساخته می‌شود که سبب تولید بتولی سم می گردد. همچنین سبب بهبودی پوست با فلج نمودن ماهیچه های صورت خواهد شد. طبق بیان این پزشک متخصص ترکیب بوتاکس سبب زنده شدن و جوان شدن پوست می گردد.

مراقبت‌‌های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از انجام بوتاکس صورت باید یک سری مراقبتها انجام داد.

 1. تا چهار ساعت بعد از انجام بوتاکس صورت نخوابید.
 2. سر را اصلاً به طرف عقب برنگردانید.
 3. تا ۲۴ ساعت سر به طرف جلو هم نگردد.
 4. کار سنگین و دشوار انجام ندهید.
 5. یک ساعت بعد از تزریق کردن بوتاکس صورت حرکت بالا بردن ابرو و اخم کردن را انجام دهید.
 6. رفتن حمام بعد از بوتاکس، جکوزی، استخر رفتن و ماساژ دادن صورت تا یک هفته ممنوع می باشد.
 7. کارهای تهاجمی روی ابرو و پیشانی به مدت یک ماه ممنوع خواهد بود. این اقدامات شامل تاتو کردن، لایه برداری و بقیه کارهایی که روی ابرو انجام داده می شود، میباشد.
 8. در زمان بارداری و شیردهی کردن ممنوع است. از کالاهای مراقبت از پوست همراه با تجویز پزشک بهره ببرید.

آیا بوتاکس یک درمان دائمی است؟

با بیشتر شدن محبوبیت بوتاکس این سوال هم خیلی پرسیده می شود. آیا نتایجی که از بوتاکس به وجود آمده است یک درمان دائمی می باشد؟ تزریق بوتاکس در چه نقاطی از بدن نتیجه بهتری دارد؟ واقعیت این است که نه تزریق بوتاکس همیشگی نیست. دوام آن از سه ماه تا ۶ ماه می باشد. مدت زمان ماندگاری به عواملی مانند متابولیسم و فعالیت و سن شخص و تزریق بوتاکس پزشک بستگی خواهد داشت.

روشی هوشمندانه برای اینکه بوتاکس به عنوان درمان دائمی نشان داده شود آغاز درمان از ابتدای زندگی می باشد. اگر در اولین مرتبه ۳۰ تا ۶۰ سال سن دارید هنگامی که هنوز چین و چروک ظاهر نگردیده است. متخصص پوست خواهد توانست محل واضح و آشکار شدن آن را در آینده محاسبه نماید. به این ترتیب بوتاکس را در آن قسمت هایی که پیش‌بینی کرده است تزریق نماید. در این صورت باید تزریق را برای چند ماه و یا سال ادامه داد و بوتاکس باید تکرار شود. زمانی که وارد دهه ۵۰ و بعد از آن گردید نیازی به بوتاکس نخواهید داشت. پس چروک هایی که قطعاً ایجاد می شوند الان کاملاً صاف می گردد. حالات چهره فرصتی برای به وجود آمدن چین و چروک نخواهند داشت چون بوتاکس عضلات را عقب نگه میدارد.

ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است؟

به طور کلی تاثیر بوتاکس جهت جوانسازی پوست بین چهار ماه تا شش ماه بعد از تزریق پایدار می باشد. تاثیر گذار ترین عوامل برای ماندگاری بوتاکس محلی است که تحت درمان قرار گرفته است. همچنین مقدار بوتاکسی که در پوست تزریق شده است. به غیر از اینها عوامل دیگری بر ماندگاری تاثیرگذار است که شامل این موارد می باشد:

 1. سن شخص
 2. مقدار انعطاف پذیری پوست
 3. چین و چروک و یا خط هایی که بر روی پوست

مثلاً اگر از بوتاکس برای برطرف کردن چین و چروک های خیلی عمیق استفاده گردد. احتمال اینکه به طور کامل این خط ها محسوب شود و سریعتر از بین برود اثرات تزریق بیشتر می باشد.

در چه بهبود هایی بوتاکس بکار برده می شود ؟

بوتاکس درمانی است یا زیبایی؟ مواردی که می‌توان برای آن ها از بوتاکس هم بهره برد تا درمان برای بیمار انجام گیرد. مواردی مانند درمان فلج مغزی، کسانی که سردردهای میگرنی خیلی زیاد دارند. این افراد می‌توانند از بوتاکس برای برطرف کردن این سردردها به شکل دوره‌ای استفاده نمایند. پس نیاز است تحت درمان پزشک متخصص و تیم پزشکی قرار گیرد.

اشخاصی که در زیر بغل یا کف پا و یا در کف دست تعریق زیاد دارند. این افراد هم گزینه های خوبی برای استفاده از بوتاکس می باشند. کسانی که چشم آنها ضربدری است و اصطلاحاً به آنها استرابیسم گفته می‌شود. این افراد هم هم با بهره بردن از تزریق بوتاکس می‌توانند این مورد را اصلاح نمایند.

بوتاکس پیشانی زنان

تزریق بوتاکس در سال‌های اخیر دارای طرفداران زیادی بوده است. در جوامع امروزی که همه به دنبال این هستند تا ظاهری زیبا و پوستی جوان داشته باشند. پس بوتاکس جایگاه خیلی خاصی دارد. در این شیوه درمانی از عضلات قسمت مورد نظر با تزریق بوتاکس فلج می گردد. همین قضیه سبب کم شدن خط ها و چین و چروک ها بر روی سطح پوست می گردد. خط های عمیق بر روی پیشانی زنان را به طرف بوتاکس و تزریق آن برده است.

خط های پیشانی اصلاً برای زنان خوشایند نیست. از این رو بوتاکس به قسمت پیشانی زنان به شدت استقبال شده است. بوتاکس برای همه اشخاص نویدبخش یک پوست صاف و شاداب می باشد. بوتاکس پیشانی زنان برای افراد 20 ساله هم توصیه می‌گردد. مردان و زنان در سنین گوناگون از این شیوه استفاده می نمایند. بوتاکس یک عامل پیشگیری از ظاهر شدن چین و چروک هم می باشد. قبل از اینکه سراغ بوتاکس بر روی پیشانی بروید بهتر است با این شیوه درمانی بیشتر آشنا گردید.

برای برطرف کردن خطوط عمیق که در بین ابروها و بر روی پیشانی ظاهر می‌گردد بوتاکس خیلی تاثیرگذار است. موقتی بودن بوتاکس صورت هم نتوانسته است از طرفداران آن کم کند. زنان در همه جای دنیا در جلساتی مشخص و از قبل تعیین شده به پزشک مراجعه می‌کنند. مراجعین با صرف کردن زمان اندک ظاهری جذاب را برای پیشانی خود به ارمغان می آورند. خط هایی که بر روی پیشانی وجود دارد تاثیر خیلی زیادی بر روی جوانی زنان و زیبایی آنها دارد. به این ترتیب اعتماد به نفس افراد را بالا میبرد. زنان می توانند از ۲۰ سال به بالا از شیوه بوتاکس پیشانی استفاده کنند. این روش از ظاهر شدن این خط ها در سنین بالا هم جلوگیری نمایند.

سن مناسب تزریق بوتاکس

برای انجام بوتاکس صورت محدودیت سنی وجود نخواهد داشت. مردان و زنان در سنین مختلف و برای اهداف گوناگون می توانند از این شیوه درمانی بهره ببرند. البته مناسب است که بعد از ۲۰ سال برای این کار اقدام شود. تزریق بوتاکس برای کم کردن خط های پیشانی هم استفاده می‌شود. افرادی که از سردردهای میگرنی رنج میبرند میتوانند از بوتاکس به عنوان درمان برای درد های خود استفاده کنند. تزریق بوتاکس برای خانمها این نوید را می‌دهد که سال‌های جوانی تکرار شود و ظاهر آنها به کلی دگرگون شود.

به یاد داشته باشید قبل از اینکه اولین جلسه بوتاکس بروید مقداری فعالیت بدنی داشته باشید. به این ترتیب با آرامش روانی بیشتر برای بوتاکس اقدام نمایید. آرامش روانی برای بوتاکس اهمیت خیلی زیادی دارد. در رابطه با دغدغه های خود با پزشک بیشتر صحبت کنید. او با این نگرانی ها و ترس ها کاملاً آشنا است و شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهد کرد. چند روز قبل از انجام بوتاکس همه اقداماتی که برای حفظ آرامش نیاز دارید را در اولویت قرار دهید. اقدامات لازم را انجام دهید تا بعد از تزریق دچار نگرانی و دغدغه نشوید.

سن مناسب تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس صورت چیست؟

بنابراین مهمترین و اولین پیشنهاد ما به شما این است. تزریق بوتاکس را در مطب ها و کلینیک های معتبر پوست و مو انجام دهید. برخی از عوارض بوتاکس از این قبیل است که بیان می‌کنیم.

عوارض این شیوه بهبود و جوانسازی پوست، سردرد و علایمی شبیه به سرماخوردگی می‌باشد. در خیلی موارد کمیاب افتادگی پلک یا ابرو امکان دارد دیده شود. از موارد خیلی مهم که باید قبل از انجام بوتاکس به وسیله پزشک بررسی گردد احتمال افتادگی پلک می باشد. در پنج درصد از اشخاص مشاهده شده است. اگر تزریق به دست یک پزشک متخصص و دارای تجربه انجام شود عارضه‌ی خیلی کم خواهد داشت. عوارض بوتاکس که در این پاراگراف بیان نمودیم خیلی کم و به مرور زمان برطرف خواهد شد. در موارد نادر امکان پخش شدن سم در بدن هم وجود خواهد داشت. اگر بعد از بوتاکس در عرض چند ساعت تا چند هفته علائم زیر را مشاهده کردید با پزشک تماس بگیرید.

 • ضعف در قسمت عضلانی
 • مشکل بینایی
 • سختی صحبت
 • ایجاد مشکلاتی برای تنفس
 • کنترل نداشتن بر روی ادرار

1- قرمزی و اِدم

قرمزی و ورم یک واکنش طبیعی به هر شیوه درمانی می باشد. این عوارض عموماً کم و متوسط می باشد. در عرض چند ساعت برطرف خواهد شد و نیازی به درمان نیست. شدت ورم و قرمزی به مقدار بوتاکسی که تزریق گردیده مرتبط است. همینطور ضخامت سوزن که برای تزریق از آن استفاده شده تاثیر دارد.

جلوگیری از این عوارض تا مقدار زیادی به تجربه پزشک بستگی دارد. استفاده کردن از سوزن های دارای کیفیت و تزریق نمودن آهسته و مقدار کم نیز تاثیر گذار است. همینطور استفاده از کمپرس سرد بعد از اتمام تزریق از مواردی است که می‌تواند از ورم و قرمزی جلوگیری کند. میخواهید درمان خیلی سریع برای ورم بعد از بوتاکس داشته باشید؟ قبل از خروج از این مرکز با متخصص کلینیک صحبت کنید.

2- درد

مقدار درد در هنگام تزریق بوتاکس به تحمل شما بسته است. اکثر افراد به خوبی دردی که از تزریق به وجود می‌آید را تحمل می نمایند. برای کم کردن درد بعد از صحبت با پزشک تقریباً یک ساعت قبل از تزریق استامینوفن استفاده کنید. در بعضی از موارد قبل از بوتاکس از کرم های بی حسی موضعی و یا کمپرس سرد استفاده می گردد. دردی که در قسمت تزریق به وجود می‌آید کم میشود. درد امکان دارد ۳۰ دقیقه بعد از انجام عملیات هم مقداری باعث ناراحتی شما گردد.

3- عوارض بوتاکس در دراز مدت

از آنجا که تاثیر تزریق بوتاکس موقتی است اشخاص با گذر زمان می‌توانند آن را دوباره انجام دهند. اما تحقیقات در رابطه با تاثیر گذاری و ایمنی بودن در طولانی مدت آن کم است. به طور کلی بعضی از منابع بیان کردند که تزریق مکرر بوتاکس توسط پزشک بی تجربه عوارضی دارد. امکان دارد عوارض جانبی را ده یا یازده سال بعد از انجام تزریق ظاهر کند.

این عوارض چیزهایی از این قبیل است:

 1. آسیب زدن به قسمت عضله و اعصاب صورت
 2. ایجاد مشکل در بلعیدن
 3. افتادگی پلک
 4. ضعیف شدن عضلات گردن
 5. دید را تار کردن
 6. ضعف در بدن به وجود آمدن
 7. مشکل به وجود آمدن در جویدن
 8. گرفتن صدا و به وجود آمدن مشکل در صحبت
 9. تپش قلب
 10. ظاهر شدن علامت هایی برای واکنش های آلرژیک همانند خارش و راش پوستی

در یک تحقیق دیگر، تاثیر بوتاکس صورت در طولانی مدت بر افرادی که هر شش ماه بوتاکس تزریق نمودند مورد بررسی قرار گرفته است. محققان در پایان به این نتیجه رسیدند که خطر بوتاکس با گذر زمان بالا نمی رود. اشخاصی که تزریق مکرر انجام میدهند هم در طولانی مدت موفقیت درمان خوبی دارند.

4- عوارض تزریق بوتاکس در بارداری چیست؟

پزشکان عمومی بهره بردن از بوتاکس صورت در هنگام بارداری و یا شیردهی آن توصیه نمی نماید. البته مطالعه وسیعی در رابطه با تأثیر این سم بر نوزاد نشده است. اما خوب است اطلاع داشته باشید دلیل اینکه عوارض این عمل در بارداری مورد تحقیق و کنکاش قرار نگرفته چیست؟ این است که هیچ کسی نمی داند آیا این دارو از جفت تجاوز می نماید یا نه؟

اگر عبور نماید جان و سلامتی یک فرد زنده و بدون دفاع در معرض خطر می باشد. که این کار کاملاً غلط و غیر انسانی است. به همین خاطر پزشکان بوتاکس را به زنان باردار و مادرانی که فرزند شیرخوار دارند به هیچ وجه توصیه نمیکنند. پس اگر خانم باردار و یا شیرده می باشید باید انتظار بکشید تا از این مرحله عبور نمایید. بعد برای بوتاکس اقدام کنید. تا هم فرزند و خود را از خطرات بوتاکس صورت در امان نگه دارید.

5- عوارض بوتاکس پیشانی و دور چشم

پوست در قسمت اطراف چشم خیلی حساس می باشد. احتمال ظاهر شدن عوارض بعد از عملیات بوتاکس زیاد است. بیشترین عوارضی که امکان دارد بعد از بوتاکس به این قسمت ها به وجود آید این عوارض میباشد:

 1. به وجود آمدن مشکل در هنگام بستن چشم
 2. به وجود آمدن افتادگی در پلک
 3. بی حس شدن اطراف چشم
 4. ایجاد کبودی و تورم
 5. ضعیف شدن عضلات آن به شکل موقت
 6. خونریزی در قسمت تزریق بوتاکس
 7. قرمزی و کبودی به وجود آمدن
 8. سردرد و سرگیجه
 9. همینطور درد شدید در قسمت تزریق
 10. تقارن شدن صورت
 11. عدم کنترل مثانه
 12. به وجود آمدن مشکل در بلع

کسانی که در بیماری های خاص قرار دارند باید از بوتاکس پرهیز کنند. همینطور زنانی که بچه شیرخوار دارند و یا باردار می باشند. برای جلوگیری از ظاهر شدن عوامل احتمالی باید از تزریق بوتاکس پرهیز نمایند. تزریق بوتاکس و هر جراحی زیبایی باید در کلینیک پزشک و تحت درمان پزشک متخصص انجام گیرد. قبل از جراحی پزشک امکان دارد از بی حسی موضعی استفاده نماید تا ناراحتی و درد شما کم شود. یکی از پر اهمیت ترین ویژگی های تزریق بوتاکس انجام آن در کمترین زمان ممکن می باشد. تزریق کردن بوتاکس یک جراحی غیرتهاجمی به حساب می‌آید. این فرایند در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می گیرد. این جراحی به گستردگی قسمت‌های مدنظر بستگی دارد و بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه زمان خواهد برد.

رفع عوارض بوتاکس

اگر عوارضی مانند ورم بعد از تزریق بوتاکس به وجود آمد می توانید از آیس‌پک استفاده نمایید. یعنی مقداری یخ را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و بر روی قسمت ورم شده چند دقیقه نگه دارید. همینطور برای برطرف کردن عوارضی مانند آن نیاز به انجام اقدام خاصی نخواهد بود. چون ماندگار نیست و بعد از چند ساعت از بین می‌رود که این مقدار بسته به نوع پوست خواهد بود. بعد برای برطرف کردن عوارض بوتاکس اقدامی انجام دهیم. شما میتوانید در سایت هایی که بهترین کلینیک ها را معرفی می‌کنند مراجعه کنید و از خدمات آنها استفاده نمایید.

برندهای معتبر بوتاکس

در سال ۲۰۰۹ دومین تولیدی بوتولینیوم مورد تایید سازمان های جهانی قرار گرفت برند دیسپورت بود. دیسپورت تولید کشور انگلستان می باشد. هم اینک در 65 کشور جهان این دارو استفاده می گردد. مقدار تاثیر گذاری و همینطور عوارض این دارو مانند بوتاکس تولید شده توسط شرکت آلرگان می باشد.

دیسپورت از مروج ترین برند های بوتاکس صورت در کشور ما نیز به شمار می‌رود. نشان تجاری نورونوکس کالای تولید شده در کشور کره هم دومین نشانه تجاری فراگیر برای بوتاکس در کشور ما میباشد. این محصول قیمت کمتری نسبت به دیسپورت دارد. نورونوکس هم با تایید سازمان fda مواجه شده است. اما مصرف آن در کشور ما مجاز می باشد. سومین نشان تجاری که در کشور ایران مجاز میباشد برند مسپورت است. این یک نشان تجاری ایرانی است که نسبت به بقیه بوتاکس قیمت آن پایین تر است. همچنین از نظر مرغوب بودن با نمونه‌های خارجی برابری می کند.

برندهای معتبر بوتاکس

بهترین ژل برای بوتاکس صورت

هم اینک بوتاکس دیسپورت که ساخت شرکت انگلیسی می باشد و زئومین که از کشور آلمان است. این دو بهترین برندها در زمینه بوتاکس میباشد و کاملاً بدون عارضه و بی خطر است. در بازار ایران نیز وجود دارد. از میان این دو نشان تجاری دیسپورت کیفیت بیشتر و قابل اطمینان تری دارد. بیشتر افرادی که تمایل دارند از تزریق بوتاکس صورت برای کم کردن چین و چروک استفاده نمایند دغدغه ای دارند. اینکه حالت منجمدی و بی روح در صورت آنها پدیدار شود. اما بوتاکس دیسپورت که بهترین بوتاکس می باشد تزریق آن کاملاً طبیعی خواهد بود. ماندگاری زیادی برای چین و چروک متوسط و شدید دارد و بدون اینکه را تغییر دهد بقیه صورت صاف می‌شود.

این برند در ۶۹ کشور تایید گردیده و ۲۵ سال در همه جای دنیا تجربه بالینی دارد. ۹۷ درصد زنانی که از بوتاکس دیسپورت برای درمان استفاده کردند بیان کردند که این کار را دوباره انجام میدهند. با درمان ۱۰ دقیقه تا ۲۰ دقیقه‌ای دیسپورت میتواند ۵ تا شش ماه به بهتر شدن چروک ها کمک نماید. آیا کمتر از ۶۵ سال عمر دارید و برای جوانسازی خطوط صورت به دنبال درمان مطمئن هستید؟ دیسپورت یک انتخاب خوب و بدون خطر برای شما می باشد.

آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود

افتادگی پلک یک عارضه شایع می‌باشد. هنوز هم اشخاصی که بوتاکس در کلینیک های غیر درمانی و غیر معتبر انجام می دهند آن را می بینند. این عارضه چون تزریق نادرست بوده است و ماده بوتاکس بر عضله بالا تاثیر گذاشته است. افتادگی پلک عموماً دو روز تا ۱۵ روز بعد از بوتاکس دیده می شود. ۲ تا ۸ هفته به طول خواهد انجامید تا خوب شود. اما از بین رفتن اثرات بوتاکس به طور کلی درمان می گردد و اصلا جای نگرانی نخواهد بود.

برای اینکه این عارضه به وجود نیاید و از آن جلوگیری شود باید به یک سری موارد دقت کنید. بعد از بوتاکس به طرف جلو خم نشوید. به محلی که تزریق صورت گرفته است دست نزنید. باید پزشک بوتاکس را در محل به مقدار کم و آهسته تزریق نماید.
یاد شما باشد که هیچ وقت نباید در هنگام تزریق محل تحت درمان را ماساژ دهید.

از بین بردن اثر بوتاکس

متاسفانه شیوه فوری و قطعی برای برطرف کردن آثار بوتاکس تاکنون به وجود نیامده است. همه روش های که برای کم کردن اثرات بوتاکس وجود دارد در زمان و شکیبایی و صبر زیاد می خواهد. برای این که از انجام بوتاکس پشیمان نگردید لازم است قبل از آن تحقیق و بررسی کافی داشته باشید. از تجربه و تبحر پزشک و کلینیک که می‌خواهید تزریق در آن انجام شود مطمئن گردید. تزریق باید به مقدار کافی باشد. استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب سبب میشود که افراد بعد از انجام بوتاکس از آن پشیمان نشوند.

درمان حساسیت به بوتاکس

چنان که بیان شد امکان دارد بعضی از اشخاص دچار حساسیت نسبت به بوتاکس باشند. بوتاکس در اشخاص گوناگون نتایج مختلفی دارد. همینطور حساسیت اشخاص به بوتاکس هم گوناگون می باشد. امکان دارد همه علامت های آلرژی در یک شخص مشاهده نشود. این ظاهر شدن حساسیت مربوط به آناتومی و ساختار بدن هر شخص میباشد که به شکلی متفاوت ساحل خواهد شد.

شکل تزریق بوتاکس هم خیلی مهم می باشد. تزریق باید به درستی انتخاب گردد تا دچار عارضه نشود. پیشنهاد می‌شود برای بوتاکس صورت به کلینیک‌های غیربهداشتی و کلینیک هایی که مجوز ندارند مانند سالن های زیبایی مراجعه نکنید. چون آناتومی بدن هر شخص متفاوت می باشد. شخصی که بوتاکس را تزریق می نماید باید از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشد. همینطور در جای مناسب تزریق کند تا عوارض به وجود نیاید. تزریق بوتاکس را زیر نظر پزشک با تجربه و متخصص و در یک کلینیک معتبر انجام دهید. به این ترتیب به خاطر حساسیت و عوارض نگرانی و دغدغه نخواهید داشت و از فواید آن هم استفاده میکنید.

قیمت بوتاکس صورت

قبل از انجام بوتاکس یک جلسه مشاوره با پزشک بروید تا از قیمت ها و شرایط آن اطلاع یابید. این جلسات خیلی دارای اهمیت است. چرا که نسبت به قیمت ها آگاهی و اطلاع پیدا می‌کنید. علاوه بر این کمک خواهد کرد تا از پوست و انتظارات شما نیز باخبر شود. قیمت‌های تزریق کاملاً بسته به چند فاکتور است که در ادامه مهمترین آنها را بیان می کنیم. قیمت بوتاکس به یک سری عوامل بستگی دارد برخی از آن عوامل در زیر بیان می شود:

 • اولین عامل برند بوتاکس صورت

با توجه به اینکه نوسان قیمت در بازار وجود دارد هزینه محصولات بوتاکس هم در حال تغییر است. برند دیسپورت که از همه برندها گران قیمت تر است. برند بوتاکس مصپورت و در رده های بعد از آن قرار دارد. از نظر قیمت در مرحله پایین‌تر است. بسته به اینکه کدام یک از این برندها تزریق می‌شود قیمت درمان هم تغییر خواهد کرد.

 • عامل دوم محل درمان

تفاوت در محل تفاوت در قیمت را به دنبال دارد. به طور مثال برای برطرف کردن افتادگی گوشه لب دو تا ۸ واحد بوتاکس نیاز است. برای برطرف کردن خط اخم ۲۰ تا ۴۰ واحد نیاز است. هر اندازه که دوز دارویی بیشتر استفاده شود قطعاً هزینه آن هم بیشتر خواهد بود.

 • سومین عامل عمق خط های پوست

عمق خطوط در مقدار دوز درمانی تاثیر گذار است. عمق خط ها و یا شدت چین و چروک صورت هم برروی قیمت تاثیرگذار خواهد بود. به طور مثال چین هایی که به شکل پنجه کلاغی میباشد ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز است. هر اندازه دوز داروی کمتر باشد هزینه بوتاکس هم کمتر خواهد بود.

 • چهارمین عامل میزان تزریق بوتاکس

مهم ترین موضوع در مشخص کردن هزینه بوتاکس اندازه محلول مصرفی می باشد که قرار است تزریق شود. خوب هر اندازه محدوده بوتاکس صورت بیشتر باشد نیاز به مواد بیشتری دارد. بعد از آن هزینه درمان هم بیشتر می‌شود. بنابراین مناسب از قبل از بوتاکس با مراجعه کردن به پزشک از مقدار مورد نیاز برای تزریق اطلاع پیدا کنید. البته این را هم بگویم که نمی‌توان در این جلسات مشاوره از اندازه دقیق تزریق اطلاع پیدا کرد. چون امکان دارد در هنگام عمل مقدار آن تغییر یابد و پزشک مجبور شود تا اندازه محلول بیشتری تزریق نماید.

 • عامل پنجم مقدار محلی که نیاز به تزریق دارد

با بیشتر شدن محدوده ای که قرار است تزریق شود هزینه آن هم بالاتر می‌شود. مثلاً مقدار بیشتری برای تزریق کردن بوتاکس در قسمت پیشانی نیاز است. این در حالی است که برای تزریق در برخی قسمت ها نیاز به محلول کمتری است. پس هزینه تزریق به مقدار قسمتی که نیاز به درمان دارد بسته خواهد بود و برای هر فرد متغیر میباشد. به طور کلی قیمت تزریق در قسمت گونه و پیشانی تقریباً ۴۵۰ هزار تومان می باشد. البته بدون دستمزد پزشکی را محاسبه می کنیم.

 • آخرین عامل هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

علاوه بر هزینه های که برای خریداری محلول بوتاکس وجود دارد. برای دستمزد پزشک و هزینه کلینیک و سالن زیبایی هم پولی باید پرداخت شود. البته به خاطر اینکه فرآیند عمل خیلی سریع انجام می‌گیرد، این قیمت خیلی کم می باشد. این مبلغ چیزی نزدیک به ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود. البته موقعیت جغرافیایی کلینیک و شر هم در این زمینه تاثیرگذار است. به شکلی که قیمت درمان در یک کلینیک معتبر و مجهز قطعاً بیشتر از کلینیکهای معمولی و تازه تاسیس هستند. همینطور مهارت پزشکان در تعیین کردن هزینه خیلی تاثیرگذار است. پزشکانی که تجربه بیشتری دارند قطعاً دستمزد آنها هم بالاتر است. البته پرداخت مبلغ کم برای دستمزد پزشک مجرب برای کمتر شدن عوارض قطعاً مقرون به صرفه خواهد بود.

 

آخرین عامل هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

سخن پایانی

اگر می‌خواهید درمان با بوتاکس را تجربه کنید مهم است که با پزشک و متخصص دارای تجربه صحبت کنید. اگرچه امکان دارد تزریق پیش کسانی که مجوز تزریق بوتاکس را هم ندارند مانند سالن‌ها و آرایشگرها ارزان تر باشد. اما انجام این کار خطرات خیلی زیادی را در کوتاه مدت و طولانی مدت دارد. به خاطر داشته باشید که این سم سه تا شش ما در بدن شما می ماند. اگر تزریق آن اشتباه باشد آثار آن تا سه ماه باقی می ماند. پزشکان و کلینیک های معتبر زیادی در شهرها وجود دارد که چندین سال تجربه فعالیت در این زمینه را دارند. لذا می توانید از این کلینیک‌ها و از این پزشکان معتبر کمک بگیرید. با استفاده از بهترین برندها که قطعاً کمترین عوارض را دارند به زیباسازی و درمان پوست خود اقدام کنید.