بهترین بوتاکس

بهترین بوتاکس

زیبایی و زیبا شدن از جمله مهمترین احتیاج های انسان و به خصوص برای خانم ها است. بدون هیچ شبهه ای هر شخصی علاقه دارد که زیبا باشد و زیبا به نظر بیاید. اکثر افراد به علت تصور نادرست از صورت و ظاهر خود اعتماد به نفس خود را از دست میدهند. بعضی از افراد برای کسب کردن زیبایی سلامتی خود را در خطر میندازند. به این ترتیب بسیاری از عمل های جراحی فشرده و سنگین را انجام می دهند. اما بعضی دیگر از آن ها با یک سری از شیوه های راحت و آسان تری انتخاب میکنند. این افراد با روش های کم خطر مثل تزریق بوتاکس تلاش دارند تا چهره خود را بسیار زیباتر کنند.

تزریق بهترین بوتاکس برای زنان در کلینیک زیبایی بوتاکس برای زیباجویان عزیز ارائه می شود. اگر به دنبال زیبایی بیشتر و جوان سازی هستید از بهترین بوتاکس استفاده کنید. تزریق بوتاکس از شیوه های پرطرفدار برای زیبایی است که در حال حاضر در کشور ایران محبوب شده است. در ایران پزشک های توانا و با تجربه زیادی به علاقه مندان به زیبایی با این روش کمک زیادی میکنند. انجام زیاد این عمل در ایران نشان دهنده و نمایان گر این مطلب می باشد.

گرچه هر یک از شما هم از آن دسته از افراد می باشید که می خواهید از تزریق بهترین بوتاکس استفاده کنید. قبل از استفاده از این شیوه برای زیبایی خودتان لازم است با برند های مختلف در بوتاکس آشنا شوید. هر یک از این برند ها از منظر خواص و ویژگی ها با یکدیگر فرق دارند.

 

بهترین بوتاکس

انواع بهترین بوتاکس

بوتاکس اسم یک سم تولید شده توسط یک باکتری می باشد. البته برای آنها نام های تجاری گوناگونی وجود دارد. در میزان زیاد این سم ها می تواند سبب بوتولیسم باشد. اگر تا به حال دچار مسمومیت های غذایی شده اید حتما با این نام آشنا باشید.

علاوه بر این که از جمله جدی ترین عارضه های بوتولیسم فلج ساختن بدن می باشد. دانشمند ها روشی برای استفاده کردن از ان ها به سود انسان پیدا کرده اند. اندازه های رقیق و کم از این ماده را می شود به طور مستقیم به عضله ها تزریق کرد. در نتیجه سبب به وجود آمدن ضعف کنترل شده در ماهیچه ها شد. بوتاکس مصپورت یکی از انواع بوتاکس است.

سازمان مدیریت صنایع غذا در امریکا در اخر سال هزار و نهصد و هشتاد توانایی بوتاکس را کشف کرد. بعد از آن در درمان کردن بیماری ها مانند پلک زدن غیر ارادی و چشم تنبل به کار گرفته شد. فایده آن برای به وجود آمدن ضعف قابل کنترل در یک از ماهیچه ها را هم تایید کرده است. هر یک از پزشک ها سال های زیادی است که از انواعی از روش های بوتاکس استفاده می کنند. سرانجام موفق شدند هر یک از چین و چروک های موجود در صورت را با پیروزی درمان کنند. در سال 2002، سازمان مدیریت غذا در امریکا بوتاکس را به دلیل درمان خطوط خنده متوسط رو به شدید در بین ابروها تایید کرد. تزریق بوتاکس گاها در هر یک از نقاط دیگر بدن هم انجام می شود.

تزریق بهترین بوتاکس چه میکند؟

دلیلی که سبب مشهور شدن تزریق بوتاکس در بین مردم شده است شیوه استفاده کردن آن می باشد. تزریق بوتاکس هر یک از سیگنال ها را از عصب های به عضله ها مسدود می کند. هر یک از عضله های تزریق شده دیگر این توانایی را ندارد که منقبض شود. این امر سبب به خواب رفتن و نرم شدن چین و چروک ها می شود. دریافت کردن بوتاکس فقط چند دقیقه زمان نیاز دارد و هیچ گونه نیازی به بیهوشی ندارد.

بوتاکس با استفاده از یک سوزن ریز و ظریف به یک سری از عضله های خاص تزریق می گردد. در صورت کلی ما بین سه تا هفت روز طول خواهد کشید تا تاثیر آن کامل نمایان گردد. هر یک از پزشک ها بعد از انجام بوتاکس تعدادی قرص هم برای هر بیمار تجویز می کند.

فرق بهترین بوتاکس های مختلف

بوتاکس ها انواع متفاوتی را دارا هستند. همین طور در هر کشور بر طبق نیاز و وجود داشتن شرکت های دارویی مختلف در دسترس هستند. همچنین با توجه ژن مردم کشور، یک نوع خاص از بوتاکس ها مشهور و محبوب می گردد.

مشهور ترین اسم تجاری در این مبحث بوتاکس می باشد. بوتاکس این قدر معروف است که نام آن مترادف با سم بوتولینوم می باشد. از نظر کیفیت و به کار رفتن ما بین آن ها چنان فرقی وجود دارد. کارایی و کار امدی همه ان ها در یک اندازه می باشد. به این دلیل که هر یک از ان ها را بهترین شرکت های دارویی به تولید رسانده است.

1. برند اصلی بوتاکس (BOTOX)

بوتاکس اولین برند از سم بوتولینوم می باشد. اما بوتاکس یک مارک و برند از انواع بوتاکس ها هم می باشد. ماندگاری این برند بین 3 تا 4 ماه می باشد. پیش از استفاده از این داروها در صورت حساسیت به این قبیل داروها را به پزشک اطلاع دهید. علاوه بر این هرگونه حساسیت دیگری مانند تبخال و این موارد را با پزشک خود در جریان بگذارید. این قبیل محصول ها امکان دارد دارای مواد غیر فعال باشند. هر یک از آن ها می تواند سبب واکنش هایی حساسیت زا و یا هر مشکل دیگری شود. پس ضرورت دارد با پزشک خود مشورت کنید.

 

برند اصلی بوتاکس (BOTOX)


2. بوتاکس دیسپورت ( dysport )

حال به یکی از محبوب ترین نوع از انواع بهترین بوتاکس ها می پردازیم. دیسپورت از جمله برند های مشهور و محبوب در کشور ایران و حتی در کل جهان می باشد. دیسپورت در شرکت گالدرما ساخته شده است. این برند در کشور انگلستان ساخته شده است و در این کشور محبوبیت زیادی را به همراه دارد.

این برند از بوتاکس خطوطی در ناحیه های بین ابرو های شما تحت تاثیر قرار می دهد. در زمانی که یک فرد اخم می کند این خط ها کاملا دیده می شوند. این خط ها در اثر افزایش یافتن سن افزایش می یابد. به وجود آمدن هر یک از خط ها به ژن هم بستگی دارد. ژن باعث ایجاد خطوط و چروک ها در برخی از افراد در سن جوانی می شود. این مسئله در اثر از بین رفتن کلاژن های پوست صورت می گیرد. این کلاژن ها وظیفه ارتجاعی بودن را در پوست به عهده دارند.

استفاده از دیسپورت برای افرادی که خطوط متوسط و یا شدید دارند توصیه می شود. افرادی که خطوط خفیف دارند نباید از این محصول برای درمان کردن آن ها استفاده کنند. برای تشخیص خفیف یا شدید بودن هر یک از این خط ها می توانید از متخصص پوست کمک بگیرید. اگر قصد استفاده از این برند را دارید بدانید تمامی مراحل تزریق این نوع را میشود در مطب انجام داد. تزریق دیسپورت هیچ گونه نیازی به رفتن و بستری شدن در بیمارستان ندارید. بعد از انجام دادن تزریق به آسانی خود تان می توانید آن محل را ترک کنید.

دقت کنید در چند سال اخیر به دلیل تحریم های دارویی بوتاکس دیسپورت در کشور ایران نایاب شده است. پس اگر برندی با این اسم دیده اید کاملا تقلبی می باشد.

  • نحوه تزریق و ماندگاری برند دیسپورت

تزریق این بوتاکس به چند دقیقه زمان نیاز دارد و در طی دو روز اثر خود را نشان میدهد. پزشک در زمان تزریق از یک سری از مواد بی حسی و یا کمپرس یخ استفاده می کند. هر یک از این اوامر کمک می کند تاهیچ گونه دردی را در طول عمل احساس نکنید.

برای درمان خط اخم پزشک پنج صدم میلی لیتر و حداکثر در پنج بخش اطراف ابروها و پیشانی تزریق میکند. مدت زمان ماندگاری در این نوع بوتاکس قابل تغییر می باشد. در بعضی مواقع که به خوبی عمل می کند می تواند تا سه الی چهار ماه ماندگار باشد.

3. بوتاکس زئومین (XEOMIN )

زئومین یک نوع دارویی است که از سوی سازمان مدیریت غذا و دارو تایید شده است. بوتاکس زئومین با هدف بی حسی عضله های صورت و زیبایی در پوست تزریق می شود. این دارو از جمله انواع بوتاکس می باشد که در سرتاسر دنیا از آن استفاده می کنند.

این برند از بهترین بوتاکس در کشور آلمان ساخته می شود. با توجه به ان که این کشور از بهترین تولید کننده های دارو در جهان است. این محصول هم از بهترین محصولات در سراسر دنیا به حساب می آید. این نوع از بوتاکس خط های اخم متوسط تا شدید را در بین ابروها در زمانی موقت صاف میکند.

تزریق این نوع از بوتاکس برای درمان بزرگسالان که به بلفارواسپاسم و اسپاسم پلک مبتلا هستند تایید شده است. اخم کردن باعث می شود که عضله های صورت در بین ابرو ها منقبض شوند. با گذشت زمان هر یک از این انقباض ها سبب شکل گرفتن خط اخم می شوند. زئومین با فلج کردن این عضله ها در صورت به طور موقت این گونه فعالیت ها را کم می کند. به این ترتیب به صاف شدن خط های اخم کمک می کند. فرمول ترکیب زئومین بسیار به بوتاکس شباهت دارد با این تفاوت که در زئومین پروتئین استفاده نشده است. با این تفاسیر زئومین به اندازه بوتاکس شهرت ندارد درنتیجه قیمت آن کمی از بوتاکس ارزان تر میباشد.

  • شیوه تزریق کردن و ماندگاری زئومین

در طول مدت درمان شما که تقریبا 10 الی 20 دقیقه زمان می برد. پزشک بوتاکس زئومین را در قسمت پیشانی شما تزریق می کند. برای کاهش دادن درد شما امکان دارد که از یک نوع بی حسی هم استفاده کند. علاوه بر این میتوان از یک کمپرس یخ خیلی سرد استفاده کند. مقدار زمان ماندگاری و دوام این نوع از بوتاکس هم حدود 3 تا 4 ماه می باشد.

 

بوتاکس زئومین

4. بوتاکس ایرانی مصپورت (مصپورت)

شرکت های دارویی در ایران هم یک سری محصولات دارند که توان رقابت با محصول های خارجی را دارند. این سری از محصولات نسبت به محصول های خارجی بسیار ارزان تر می باشند. یکی از بوتاکس هایی که در شرکت های دارویی در ایران تولید می شود بوتاکس مصپورت نام دارد. این محصول دارای تاییدیه از سوی سازمان غذا و دارو می باشد. پس با خیال آسوده می توانید از آن برای زیباتر شدن استفاده کنید.

هیچ نوع از این دارو ها حتی دارو های خارجی بدون عوارض نیستند. اما دقت کنید که عوارض این داروی داخلی بسیار کمتر از انواع خارجی آن می باشد. این ماده از انتقال یافتن پیام های عصبی به هر یک از عضلات جلوگیری می کند. به این ترتیب آنها را بی حس می کند. در نتیجه بی حس شدن هر یک از این عصب ها را مجبور می کند تا بی حرکت بماند. بوتاکس مصپورت چنان کیفیت خوبی دارد که در بعضی از کشورهای دیگر به ویژه در آسیا استفاده می کنند. آن دسته از افرادی که برای تزریق به کشور ایران می آیند این ماده را برای خود انتخاب میکنند.

  • نحوه تزریق و میزان ماندگاری مصپورت

تزریق این بوتاکس ان چنان تفاوتی با سایر بوتاکس ها ندارد. دوام این نوع بوتاکس بر روی صورت به طور معمول بین 4 تا 6 ماه می باشد. همین طور بین سه الی ده روز زمان لازم است که نتیجه آن در صورت نمایان گردد.

5. بوتاکس ازالور (Azzalure)

از جمله بهترین بوتاکس در سر تا سر جهان از آن استفاده می شود بوتاکس ازولار می باشد. این نمونه بوتاکس در سال دو هزار و نه به عنوان اولین نمونه برای جایگزینی برند بوتاکس معرفی گردید. برند ازالور به واسطه شرکت گالدرما ساخته شده است.

  • شیوه تزریق و مدت زمان ماندگاری برند ازالور

یکی از فایده های این نوع بوتاکس این می باشد که میزان تزریق حدود نصف میزان بوتاکس می باشد. بیشتر بوتاکس ازالور در ماهیچه ها می ماند. در نتیجه به نظر می رسد فردی که از این برند استفاده کرده است کمتر دچار عوارض می شود. میزان دوام این برند در افراد مختلف متفاوت می باشد. اما باز هم به طور میانگین حدود 4 ماه ماندگاری دارد.

عوارض بوتاکس تقلبی

اطلاع یافتن از عوارض بوتاکس های تقلبی که مورد تایید سازمان غذا و دارو نمی باشد، بسیار اهمیت دارد. تایید نشدن بوتاکس از سوی سازمان غذا و دارو به چه معناست؟ یعنی این دارو آزمایش های مورد نیاز برای تضمین کردن ایمنی آن صورت نگرفته است.

استفاده از بوتاکس های تقلبی عوارض زیادی را برای مصرف کننده به همراه دارد. از جمله آن ها می توان فلج شدن جزئی قسمتی از صورت، عفونت، آسیب دیدن همیشگی اعصاب اشاره کرد. قرمزی بیش از حد در قسمت تزریق، افتادگی در ناحیه پلک و افتادگی در ناحیه ابروها از دیگر عوارض میباشد.

به چه صورت بوتاکس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

بهترین راه برای پیشگیری از تزریق کردن بوتاکس تقلبی این می باشد که به یک مرکز و کلینیک درمانی معتبر مراجعه کنید. پزشک ها به طور معمول در هنگام خریدن بوتاکس از داشتن استاندارد های اروپایی آن اطمینان حاصل میکنند. هر یک می توانید پیش از انجام دادن تزریق بوتاکس از پزشک بخواهید که شیشه بوتاکس مورد استفاده را به شما نشان دهد. یا می توانید اطلاعات لازم را از پزشک مورد نظر خود دریافت کنید. هر یک از پزشک ها موظفند که بر طبق قانون نوع برند بوتاکس و جلد و تاریخ مصرف بوتاکس را به شما اطلاع دهد.

اما آن دسته از بهترین بوتاکس ها که دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد، اصل می باشند و وزارت بهداشت بر نحوه عمل آنها نظارت لازم را درد. به طور معمول نتیجه بهترین بوتاکس هایی که اصل می باشند بعد از تزریق حدود سه تا شش ماه قابل رویت می باشد. در نتیجه اگر تاثیر بوتاکس تزریق شده شما پیش از این مدت زمان از بین رفت، بدانید که آن بوتاکسی که برای شما تزریق گردیده یک بوتاکس تقلبی بوده است. این نوع از بوتاکس ها به طور معمول دارای ناخالصی هستند و همین خاصیت آن ها خطر آفرین می باشد.

 

به چه صورت بوتاکس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

مقایسه بهترین بوتاکس ها از نظر ماندگاری

زمان ماندگاری بوتاکس به نسبت مارک آن متفاوت می باشد. به طور کلی ماندگاری بین 4 تا 6 ماه میباشد که بعد از آن نیاز به تزریق دوباره دارد.

همچنین میتوانید برای افزایش زمان ماندگاری بوتاکس از هر استرس و اضطرابی و همچنین از فشار های روانی دور شوید. چرا که هر کدام از این ناراحتی و غم ها سبب می شود که عضله های صورت شما انقباض پیدا کند. این امر سبب کم شدن ماندگاری آن خواهد شد.

یکی دیگر از عامل های کم کردن ماندگاری بوتاکس مصرف کردن مواد مخدر می باشد. همچنین برای ماندگاری بیشتر بوتاکس به هیچ عنوان استفاده از کرم های ضد افتاب را از یاد نبرید. سعی کنید در برابر تابش نور خورشید نباشید. در حال حاضر انواع مختلفی از برند های بوتاکس موجود می باشد. تشخیص اصل بودن و خوب بودن بوتاکس ها بسیار دشوار می باشد. انواعی از مارک های بوتاکس مانند دیسپورت، نورونوکس و مارک های دیگر هستند که هر کدام ماندگاری متفاوتی دارد.

بهترین برند بوتاکس برای ماندگاری بیشتر

به طور کلی هر کدام از مارک های بوتاکس سبب فلج شدن عضله های صورت می شود. تفاوت آن ها در عملکرد نمی باشد. بلکه بیشتر تفاوت در میزان سرعت عمل کردن و تاثیر گذاری و نیژ مقدار ماندگاری آنها است.

از لحاظ سرعت اثر کردن سرعت برند بوتاکس دیسپورت از برند بوتاکس مصپورت بیشتر می باشد. اما در میزان تزریق بوتاکس بوتاکس دیسپورت در مقایسه با بوتاکس مصپورت به میزان کمتری احتیاج دارد. چرا که با همان مقدار کم هم اثر خود را می گذارد.

یک نمونه تفاوت دیگر بین آنها مدت زمان ماندگاری می باشد. مارک دیسپورت 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. مارک مصپورت این مدت ماندگاری بین 2 تا 5 ماه می باشد. با توجه به نکته های گفته شده مارک دیسپورت چه از لحاظ ماندگاری و چه از نظر سرعت عملکرد نسبت به دیگر برند های بوتاکس بهتر می باشد. در هر صورت با استفاده از هر برندی باید به یک مرکز معتبر بروید تا یه نتیجه عالی بگیرید.

بهترین بوتاکس در ایران

هر یک از برند های بوتاکس به طور کلی دارای خصوصیات بسیاری می باشد. بوتاکس ها با توجه به نوع استفاده ای که دارد نمایان می گردد. در این بین ماندگاری، کیفیت و کارایی از دیگر موارد اهمیت بیشتری دارا است. برای برخی از افراد کیفیت و ماندگاری محصول روی پوست از هزینه ای که پرداخت میکنند، بسیار مهم تر میباشد. توجه داشته باشید تنها داشتن یک ماندگاری خوب برای یک محصول ملاک برتر بودن آن از دیگر موارد نمی باشد.

سخن پایانی

در این مقاله با یک دیگر انواع بوتاکس را بررسی کردیم. در مورد برند های مختلف اطلاعاتی را کسب کردیم که با هر کدام ان ها می شود صورت خود را زیبا تر کنیم. مسلما استفاده کردن از بهترین بوتاکس به داشتن دانشی کافی نیاز دارد. گرچه آن پزشکی که نزد او برای بهترین بوتاکس می رویم پس از تزریق به بیماران درباره ان برند به بیمار توضیح کامل می دهند. اما نیاز است که خود فرد هم آگاهی لازم داشته باشد چرا که فرد اصلی در این تصمیم خود شما می باشید.

درست است که بیشتر این برند ها و مارک های بوتاکس امکان دارد که یک قیمت بسیار بالا و یا یک قیمت بسیار پایین داشته باشد. اما این قیمت نمی تواند یک فاکتور کافی و درست برای انتخاب آن باشد. بلکه ماندگاری بوتاکس آن هم یک مسئله مهم است. البته دقت داشته باشید که داشتن ماندگاری زیاد هم علتی بر بهتر بودن ان نمی باشد.

سوالات متداول در خصوص بهترین بوتاکس

1- بهترین مارک بوتاکس کدام است؟

بدون هیچ گونه افزودنی، XEOMIN خالص ترین تزریقی موجود است.

2- تفاوت بین بوتاکس و فیلرهای صورت چیست؟

در حالی که بوتاکس به طور موقت چین و چروک های پویا را با مسدود کردن مواد شیمیایی که باعث انقباض عضلات زیرین می شوند، اصلاح یا از بین می برد. پرکننده های پوستی چین و چروک هایی را که در حالت صورت وجود دارند صاف می کنند. علاوه بر این، پرکننده‌های پوستی می‌توانند حفره‌ها و فرورفتگی‌ها مانند گودی‌های زیر چشم و گونه‌های فرورفته را که در اثر پیری و رژیم‌های غذایی ایجاد می‌شوند، پر کنند.

3- نتایج بوتاکس چه زمانی دیده می شوند و چه مدت ماندگاری دارند؟

بیماران معمولاً 1-3 روز پس از تزریق بوتاکس متوجه اثر بالینی می شوند و حداکثر اثر آن در 1-2 هفته است. نتایج بالینی می تواند بسته به مهارت پزشک، ماهیت، دوز و غلظت محصول، دفعات تزریق، ماهیت عضله تزریق شده و همچنین کیفیت پوست متفاوت باشد.